Licurici de ianuarie-februarie 2009 LMA!! (89)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Miere, nu cred ca sunt siropuru pt copii asa mici aici. Eu deja imi fac lista cu ce sa-mi aduc din Romania. Si finutzul meu din California a avut o tuse in jurul varstei de un an, l-a tinut cateva luni, tot medicamente de alergie i-au prescris si lui. Pana la urma nu i-a trecut decat atunci cand a mers in Ro, cu un sirop de plante.

Poze...

www.flickr.com/photos/8231022@N06/" target="_blank">...si iar poze

Iulia si Carla (4 martie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asparagus spune:

Miere, la noi exista si pentru copilasi mici.
Lui Lucas i-am dat pe la 8 luni, cand a avut o tuse urata de tot, asa:

Ambroxol(substanta se numeste Ambroxolhydrochlorid), pentru tuse expectoranta, in timpul zilei.
Capval (substanta se numeste Noscapin) impotriva crizelor de tuse noaptea, un fel de calmant. Pe asta n-am avut voie sa i-l dam decat noaptea, ca sa poata dormi, in timpul zilei trebuie sa tuseasca, sa elimine secretiile.

A mers bine cu amandoua. Ziua de "desprindea" tusea, cum se spune aici, iar noaptea nu mai avea crizele acelea cumplite care nu-i lasa sa doarma.

Multa sanatate lui Aidan! Nu se fac ei mari, si n-o sa se mai imbolnaveasca deloc

Ioana
mamica fericita de Lucas 18.01.2009

http://www.foto-la.de/Lucas/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asparagus spune:

Noi suntem bine.
Analiza la mononucleoza a iesit negativa, slava Domnului!
I-a iesit ca a avut o super infectie bacteriana, dar care era deja pe cale de vindecare, deci antibioticul nr 2 a functionat.
De ieri dupamasa nu a mai facut deloc febra.
Ne luptam cu efectele antibioticului, adica cred ca de la asta este, caci este super iritat la fundulet, are scaun de 4-5 ori pe zi, probabil foarte acid, si s-a facut rana deja. Dar om trece no isi peste asta.
Antibioticul am reusit sa i-l dau, in banana pasata, cu miere. Probabil babana are un gust dominant, si nu simte medicamentul in ea.

Problema este ca de cand cu amigdalita, nu mai mananca nimic nepasat. Cum simte o bucatica de ceva, o scuipa afara. Gatul nu cred sa-l mai doara, dar a ramas cu frica. Asa ca am un sentiment de deja-vu, ma intorc in timp cu vreo 4-5 luni, si o luam din nou incet incat cu diversificarea

Inca o data, multumim tuturor pentru gandurile bune

Ioana
mamica fericita de Lucas 18.01.2009

http://www.foto-la.de/Lucas/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Asparagus, super, ma bucur ca au iesit analizele bine si ca nu mai face febra. va tin pumnii in continuare sa se vindece repede
Miere, sanatate multa lui Aidan, si noi am avut Stodal si Eurespal pt tuse, eu nu i-am dat decat Stodal de vreo 2 ori ca e din plante si nu are contraindicatii...dar nu mi-am dat seama cat de bun e ca Vladut avea o tuse f usoara. Ma gandesc la Aidan sa fie bine


Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asparagus spune:

La Multi ANi, Tudor!Sa cresti mare si voinic !
Dana, sa va traisca baiatul si sa va bucurati de el si de motan in fiecare clipa!
Si eu ma gandesc mult la voi, dar ca si la Ledi, nu intreb in mod special cum sunteti, incerc sa ma port "normal".

Ioana
mamica fericita de Lucas 18.01.2009

http://www.foto-la.de/Lucas/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

La multi ani,Tudor!
Dana,sa-ti traiasca pisoiul,sa-ti traiasca si motanul,sa fiti fericiti si sanatosi.Ma gandesc mereu la voi,la tine si va doresc toate cele bune.

POZE CU NOI
de David Christian
Speranta si incredere pentru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Miere noi am folosit Eurespal si ne-a facut foarte bine.

Asparagus, ma bucur de rezultat


Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

LA MULTI ANI TUDORRRRRRR!
SA FII SANATOS SI SA ITI BUCURI PARINTII!

Noi avem musafiri multi ... am primit cadouri multeeeeeeee ... si maine avem petrecerea de mot

va pupam pe toti

asparagus bine ca a trecut totul

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe putere sa o ingrijeasca
DOAMNE AJUTA!
DONEAZA 2 EURO LA SMS 879 PANA LA SFARSITUL ANULUI PENTRU ALINA DONESCU
povestea ei la www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

cami, si noi la fellll! petrecere frumoasa!

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Pasiune de Bijoux

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

LA MULTI ANI DAVID!!
LA MULTI ANI TUDOR!!

Multa sanatate la toti bolnaviorii (tare ma bucur ca vin vesti bune "din toate directiile" )

Eu mi-s tare ocupata (am niste chestii de tradus si se pare ca imi ocupa tot weekendul) dar ...sper sa vin si eu maine la povesti cu voi



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)


"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput