Licurici de ianuarie-februarie 2009 LMA!! (89)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Crisspy distractie placuta cu Razvi.

Anna bine ca a iesit dintisorul si acum bagati somn. Noi tot numai 3 bucati avem.

Mara multa sanatate puiutilor. Asta e cu fratiorii mai mari si iubitori imediat doneaza si celor mici. Eu am ceva noroc ca Dori le-a cam facut in primii ani de gradinita pe toate. Noi pe atunci o saptamana mergeam la gradinita, vinerea eram varza, stateam si ne refaceam o saptamana si apoi o luam de la capat. De aceea e important sa aiba cine sa ramana acasa cu puiul bolnav. Partea buna e ca daca are organismul ok cam intr-un an e mult mai bine.
Distractie faina sa aveti!

Arriel te pregatesti de Valentine Day?
Fetelor eu in mai probabil o sa ii las pe pitici acasa cu mama vreo 3 zile. Trebuie sa va zic ca de acum incep sa ma stresez.

Irina sa vezi tu ce sfaturi vei primi de la "dansa" de acu incolo Distractie maxima in timpul liber ramas!!!!

Porumbita sanatate multa!

Eu sunt incantata ca am fost prin magazine si i-am luat lui Dori 3 perechi de incaltari super si la preturi foarte bune. Si i-am mai luat si piticaniei ceva jucarii de ziua lui. Noroc ca mai umbla si tati cu mine prin magazine ca altfel nu m-as mai opri.

Se vede ca nu fac teme, da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

La Multi ani Tudor, pisoi mic si iubit! Dana!

Noi am avut o noapte mai alba asa:)) noroc ca m-am culcat la 9.30 si de la 11.30 a inceput sa tuseasca, nu putea sa respire...am tinut-o asa pana pe la 3 cand in sfarsit a adormit, apoi la cinci trezirea definitiva.

Din pacate nu exista nimic pt tuse, nici un siropel ceva pt varsta lor, asa e? tot ce am vazut e pt varste mai mari. Medicul lui spune ca are si o alergie, pt ca are niste brobonele pe spate, i-a dat claritine si zyrtec, inca nu le-am cumparat. O fi alergic la pisica? Dar pisica nici nu intra in dormitor unde doarme el si majoritatea episoadelor de tuse au loc noaptea, ziua cand e in preajma ei nu prea tuseste.
Cica sa verificam dc avem mold in casa...

Irina, Roxana voi ce ziceti, sa inccerc sa ii dau claritine sa vad cum merge?

e o tuse mai mult seaca, ca si cand are ceva in gat si apoi ii vine sa vomite cand se forteaza prea mult. Ma gandeam ca poate are ceva perna pe care doarme, de ceva vreme i-am pus o perna, ca sa stea ridicat si sa nu se mai innece cu secretiile nazale.

Alina, cam asa este si la noi de cand a inceput gradinita, sambat si duminica se reface, luni e ok si de marti incepe...

Au avut petrecere de Valentine's la gradi, a venit fecioru acasa cu cadouri de la fete: you're the apple of my eye!!! scria pe o felicitare, mai, mai

Azi am zi de pampering, epilat, tuns, manechiura:)) cred ca voi fi mai usoara cu un kil, haha! Maine mergem la St Augustine, desi e un frig groaznic, tb sa ne imbracam bine, cica a nins iar in nordul Fl, 2 inches de zapada, s-au inchis scolile, la noi numai ploaie deocamdata.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Miere aici sunt siropele de tuse si pentru varsta lor, ar trebui sa gasesti si acolo.
Sanatate multa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns koruccia spune:

La multi ani Tudor!Daiopri, sa-ti traiasca baiatul si sa te bucuri de el pana la adanci batraneti (si de motan, bineinteles)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Alina, tot ce am vazut e pt patru ani in sus, iar medicul mi-a spus ca nu exista pt varsta lui (cel putin aici).
Ai vreo denumire? Cum se numeste produsul?

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliafairais spune:

miere, eu i-am dat lui david eurespal si un sirop de podbal si ridichie neagra. primul nu i-a mers nicicum, dar al doilea a fost f f bun! avea sub un an david.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Miere la piticanie eu i-am dat Eurespal.
La Dori i-am dat si Humex care are 2 variante si pentru tuse seaca si productiva. Da ala nu stiu daca merge si la pitici ca nu mi-a trebuit atunci pt Fabi si nu mai am acum prospectul.

Asta am gasit pe net
http://www.medipedia.ro/Dictionarmedical/Medicamente/tabid/59/prospect/W08110001/HUMEX-EXPECTORANT-PENTRU-COPII-SI-SUGARI.aspx


aaa si mi-am amintit ca la Dori cand era asa mic i-am dat Sinupret. Asta e din plante.Tot din plante i-am dat Plantusin dar era mai mare asa ca de asta iar nu stiu ce sa iti zic.

In casa i-am facut ceai de ceapa (bine Dori niciodata nu a facut figuri si a baut orice) si a fost ok. Si tot cand era mai marisor i-am dat sirop de ridiche neagra (taiata in jumatate, scobita, pus o lingurita de miere si dat siropul ce se aduna) Dar nu stiu daca ii dai deja miere lui Aidan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

irina, ai dreptate cu donatorul! de obicei ea este.
cred totusi ca de data asta a fost tati.desi a purtat masaca zi si noapte si nu s-a apropiat de ei, se apre ca a luat-o flavi mai iitai. de la flavi la andrei e chestiune de timp.

Aalina, asa e.momentan au suportat bine amandoi.

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Pasiune de Bijoux

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Eu Stodal i-am dat la Marius ultima data, e homeopat. Si cand era mai mic am primit si Eurespal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Multumesc, o sa ma uit.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator


Mergi la inceput