Viitoare mamici de septembrie - octombrie 2010 (7)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

viss, stai linistita in pat si spune rugaciuni, DD sigur are grija de tine. nu trebuie sa te gandesti ca a fost un avort.trebuie sa gandesti pozitiv si o sa fie bine eu mi-am zis gata cu gandurile rele.sunt fericita, copilul o sa fie bine, DD are grija de noi toti.Capul sus si luni la eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chichiutza spune:

am aparut si eu! DPN 5.10.2010, 31.07.1979! Va pup pe toate!

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui chichiutza

am aparut si eu! DPN 5.10.2010, 31.07.1979! Va pup pe toate!

6+


Bine ai "aparut". Iti urez sarcina usoara! Scrie repede 10 mesaje ca sa scapi de moderare.

Mada 6+ si mami fericita de Cristian - 29.12.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bells spune:

Salutare Burtici,

Dorinutza, multa sanatate si mult curaj. Doamne ajuta ca bebicul mult asteptat sa vina curand.

Bine ati venit noi burtici, o sarcina usoara si la termen, cu cat mai putine GRETURI.

Burticile care si-au vazut puiutii un mare PUPIC.

Didadi, la ce medic mergi in Campina? Si eu tot in Campina urmez la Medis, dar nu stiu sigur daca o sa nasc aici, pentru ca am auzit ca nu poti naste normal cu epidurala, pentru ca nu au anestezist care sa o faca, inca nu stiu sigur daca este adevarat, o sa-mi interb dr. daca este sau nu este asa.

Pupici burtici si Happy Valentine's Day !

Ioana, 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

mi-a fost recomandata dr anghel.am sunat si am intrebat cand este de garda.cica , luni.sa stii ca multe fete din ploiesti, au nascut la campina si au fost foarte multumite.cam cat ai dat la primul consult?
cum merg darurile pe acolo??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chichiutza spune:

Daaa da clar! Uitasem de cele 10 mesaje! :) Fetelor va citesc de mult, de dinainte sa apara cele 2 liniute, si-mi doream sa fiu si eu "mamica de septembrie-octombrie 2010" si uite ca s-a intamplat! Am avut ceva emotii pana acum, la prima ecografie la 5s sacul era prezent dar mobil (?), la 6s sacul aparea ok cu vezicula prezenta, inca fara batai cardiace, si maine astept cu nerabdare inca o eco sa vedem ce se mai intampla. Semne majore de sarcina pana acum nu am, ceva dureri de burtica.
Felicitari celor care si-au vazut bebeii la eco!
6+

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

bells, acum am vazut ca avem aceeasi DPN :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darene spune:

Buna fetelor,
Imi pare rau sa aud vesti proaste pe aici.
Dorinuta la sarcina pe care am avut-o oprita din evolutie an asteptat 2 saptamani din momentul in care am aflat ca sa se elimine. Mi-era teama de chiuretaj. Eu am aflat insa ceva mai devreme, pe la 6 saptamani. Si nu am tinut cont de sfatul doctorului - sa astept cel putin o luna si pe urma sa incercam iar. Am ramas imediat insarcinata si am nascut un baietel sanatos si frumos. Am facut insa tratament cu progesteron de la inceput si acum urmez acelasi tratament de teama sa nu pierd sarcina.
Zilele trecute am cam umblat si aseara am avut dureri si presiune in uter asa ca de acum vreau sa stau cumintica, macar pana la ecograf.
Au inceput un pic greturile.

Eu beau ness zilnic, chiar de 2 ori. Nu pot altfel -am tensiunea mica si daca nu beau dimineata am dureri de cap. Si la baietel am baut zilnic - poate de aceea e asa de nazdravan - "iepurasul Duracell" - cum l-a botezat un nene pe tren cand am fost in Romania.

Pupici la burtici si sa ne auzim numai cu vesti bune.

Poze Khalid
www.youtube.com/watch?v=ZhFqjfn-35w" target="_blank">video - Khalid razand
Elena,mamica de Khalid 21.12.2007


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina-s spune:

buna fetelor
VISS stai linistita in pat si ai credinta in dumnezeu! iti tin pumnii. o sa fie bine ai sa vezi


crina 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daria.diana spune:

Madutza, multumesc cred ca am reusit


Viss, ai grija de tine stai in pat linistita si alunga gandurile negre
Ne rugam pentru tine!!!!!!

Chichiutza bine ai venit, iti dorec sarcina usoara!!!


Va pup !

Ma duc sa ma odihnesc un pic cu Dariuta mea, ca am cam exagerat si eu cu curatenia de azi dimineata.


Diana in 9+ si fericita mamica de Daria 25.10.2004

Mergi la inceput