Viitoare mamici de septembrie - octombrie 2010 (7)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata burtici, e o vreme oribila afara, o da din ploaie in lapovita si invers . Si mai bate si vantul....

Eu la prima sarcina nu m-am vopsit deloc, am stat asa cu fire albe pana aproape de botez. Acum as vrea dupa ce trecem de primul trimestru sa ma vopsesc, dar nu cu vopsea permanenta, cu sampon. Primele fire albe mi-au aparut pe la 21 de ani, deci pana acum am strans destule...

Nastasie, am citit pe undeva ca cel mai devreme se poate afla sexul pe la 17 sapt, dar o colega a facut eco 4D pe la 12 sapt si a aflat ce este.

Ariciu, referitor la analize, eu le-am facut la Victor Babes, e aproape de mine; dar Dr mi-a mi-a recomandat cu incredere Medicover.

Mada 6+ si mami fericita de Cristian - 29.12.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Neata, fetelor!

In legatura cu vopsitul, eu m-am vopsit si la sarcina anterioara tot la 1 luna jumate, pe motiv de mult par alb, si cu vopsea permanenta, a fost ok, mie mi s-a spus ca vopsitul in sarcina nu are nici o treaba, mai multe chimicale inhalam la o plimbare prin noxe de masini.
Eu am programare sa ma vopsesc in curand si sunt in trim 1, dar fiecare face cum vrea si cum simte.

Laly, ma bucur ca ai venit optimista de la medic, asa te vreau, trebuie sa gandim pozitiv.

Livi Mamica de Iris Miruna (12.03.2008)
+6 sapt

Pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Si tot in legatura cu vopsitul, pe mine ma deprima rau cand sunt cu freza nevopsita , spalacita si nearanjata, asa ca pentru binele psihicului meu trebuie sa ma vopsesc

Livi Mamica de Iris Miruna (12.03.2008)
+6 sapt

Pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata, burtici!
Poftiti la o cafeluta, daca bea careva, daca nu, va ofer cate un pahar cu lapte!
Eu beau dimineata cate o cafea, pentru ca am tensiunea mica si medicul a zis ca e ok. Asta dupa ce mananc, bineinteles.
Cat despre hamburgerii de la MC... aseara am vazut o reclama cand ma uitam la TV si mi s-a facut o poftaaaa...ca niciodata! Sper sa-mi treaca!
Si eu ar trebui sa ma vopsesc, ca mi se vad niste fire albe, insa astept pana la 14 saptamani, cred.
La 4D mi-a zis medicul ca se poate vedea ce e bebe de la 12 saptamani. Deci sper ca la sfarsitul saptamanii viitoare sa-mi spuna ce e...sau mai astept inca o saptamana, nu-s hotarata inca.
Ce faceti in week-end? La noi a nins azi dimineata iarasi, asa ca o sa iesim putin prin oras, ca Iustina abia asteapta sa se arunce prin troienele cele mai mari.
O zi buna la toata lumea!

Lora, mami de Iustina

Bazar pentru Robi

Ajutati-o pe Alina!

Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro
Bazar pentru Sebi

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Daria, pentru semnatura te duci in stanga paginii la profil personal, editeaza profil, optiuni profil, apesi pe plus + si completezi la semnatura ce vrei sa scrie. Apoi apesi Trimite datele.

Mada 6+ si mami fericita de Cristian - 29.12.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clabuc spune:

Multumesc frumos fetelor!

Da, mi-aduc aminte de rugaciunea asta. Si eu o spuneam aproape in fiecare zi. Ar fi o idee tare buna s-o punem pe prima pagina, astfel incat s-o putem gasi usor s-o citim zilnic. Mie mi-a facut tare bine la sarcina cu Clarinda.

LUANASHANA, la prima echo (la doctorita aia, miercuri 10.02.2010) nu se vedea absolut nimic, negru total. Dupa UM aveam 5 saptamani si 6 zile, iar dupa marimea sacului 6 saptamani si 2 zile. Si am facut endovaginala, a incercat si cu Doppler-ul sa vada daca se aude inimioara si nimic - liniste totala. Mi-a spus ca poate fi sarcina prea mica si de-aia sa nu se vada. Ieri, la doctorul meu am vazut intr-adevar in interiorul sacului ceva micut alb-gri, care tot aparea si disparea, dar era mic, intr-o parte a sacului, si doctorul mi l-a si aratat, a zis: "asta e uterul, asta e sacul si asta mic de-aici e embrionul". Deci el era 100% sigur de bebe. Evident ca nu i-am spus ca am fost cu 2 zile inainte la o doctorita si ca ea n-a vazut nimic. L-am lasat sa-si faca treaba, si o face foarte bine. Iti tin pumnii pentru analize, si apoi pentru echo. Sa ne tii la curent!

Despre vopsit, si eu stiu ca nu e sanatos pentru bebe, s-o facemin primul trimiestru, acum fiecare face cum stie sau cum i s-a recomandat.

Va pup mult pe toate si un week-end super. Noi maine ne vom boteza finuta, sper sa mai urmeze si altii. Sunt tare emotionata.

LALY, CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUME CU MARIA CLARINDA (18 MARTIE 2008) SI 6+


http://picasaweb.google.com/laura.holznagel/Clarinda#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Clabuc, arata f bine semnatura ta, mai ales ca la sfarsit apare 6+


PS: M-am uitat pe pozele de la semnatura ta: Ce fata frumoasa ai, si ce mult seamana cu tine, mai ales la ochi. E o dulceata!

Mada 6+ si mami fericita de Cristian - 29.12.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

lora, si eu beau o cafeluta mica dar si cu lapte.si eu am zile cu tensiunea mica, asa ca beau o gurita de cafea.eu nu stiu daca dr meu are si 4D pentru cand ma duc in jur de 1 martie.asa ca daca nu-mi zice el la urmatoarea vizita o sa fac eu unul.
la mare e frumos si soare ceea ca ma binedispune.iesim si noi la o plimbarica.
nu mai stiu cine zicea dar si eu cand sunt nearanjata am asa o stareeee.acum mai am epilatul si manechiura ca sunt varzaaa.nu stiu cand, dar sper sa ajung.
va pup.sa aveti o zi minunata si fara greturi.revin mai tarziu.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

simonaelena, arturana, mihutza11, multumesc din suflet pt sfaturi , o sa incerc sa nu mai ma gandesc o secunda, nu-mi face bine.
cineva mi-a recomandat un dr la campina si luni vreau sa ajung acolo.m-am hotarat sa nasc tot acolo.Aveti idee cam cat sa-i dau dr-lui la primul consult?voi cat ati dat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

ieri era ultima zi de curs la mine(de fapt - un laborator de 2 ore la care nu stateam decat la calculator, ceea ce fac si acasa) si m-am gandit sa ma duc cu taxiul.apoi m-am intors cu metroul , de, ma simteam binem-am intors acasa cu emotii, dar nici o sangerare nimic.pe la 10 seara m-am gandit sa o ducem pe o prietena de-a mea care venise in vizita (sotul conducea binenteles).au fost cam multe zdruncinaturi si gauri in astfalt..dar la ora 4 m-am trezit sa ma duc la toaleta si surpriza - iar am sangerat(chilotul era patat).am eliminat si un chegulet de 3-5mm.nu am avut dureri.am pus utrogestan, scobutil supozitoare si am luat un nospa.am verificat apoi din 10 in 10 min. si nu mai curgea nimic.dupa 1 h. de ochi aruncati in tavanul negru, am atipit.luni nu ma mai duc la servici,decat la eco de ora 15.luni mi se termina concediul,dar cred ca marti am sa iau altuldc mai exista bebe. misto e ca iar m-a apucat in week-end sangerarea,si de data asta am sa am rabdare pana luni. dr. mi-a zis ca o sangerare asa mica, nu in valuri , fara dureri,nu inseamna neaparat avort.acum o sa stau pana luni, sa ma duc la programare, poate e totusi bine..continui sa am mici picaturi maro.parca nu m-as duce iar la garda Giulesti, ce naiba, la 2 zile sunt acolo?am sa stau cuminte, am sa spun rugaciuni..

Mergi la inceput