Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *73*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Intelectualul lu' mama!

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Raluk,ne-a dat si antibiotic,dar inca nu ii dau,ne-a dat tratament homeopat:apis,nux vomica,ferrum fosforicum si phytolacca.In decembrie cand a facut tot rosu in gat(in timp ce noi astia mari aveam toti amigdalita cu puroi,(scuze) ,iar eu eram pe injectii),i-am dat 10 zile augmentin si rinathiol(nu stiu daca am scris corect,nu ma dau jos acum din pat sa caut cutia )si tot era bolnavior,atunci in plus fata de acum a avut o tuse usoara,diagnostic pus de 2 dr.I-am dat tot ceva homeopat,atunci in loc de apis i-am dat mercurium solubil(cam asa ceva),si in 3 zile nu mai avea nimic. Acum mi-a dat si reteta cu antibiotic,si homeopat,urmand sa incep cu homeopatele,si daca tot nu papa a doua zi,sa ii dau si antibiotic,daca papa sa nu ii dau.Si a inceput sa pape din bibe dupa a doua doza de homeopate. de ce nu seamana cu tati si sa se manifeste cu toate alea la boala? Eu sunt asa ca el,inauntru cade tot,la suprafata sunt fresh... Si eu va mai si intrebam daca ati mai vazut asa ceva. Sotul meu scump m-a tras de urechi si mi-a spus ca si eu eram la fel cand aveam amigdalita, lui nu ii venea sa se dea jos din pat,il dureau toate si eu faceam prajituri si aveam chef de plimbare.Atat doar ca nu pteam inghiti nimic.

Lali Lacra de
Paul-Iulian
http://picasaweb.google.com/Lali.mete/Paul#

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146916 Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:















Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Monica felicitari pt progrese, gata, mai impuscam cativa pitici?

Moni ce interesat e Tudorita de carticica, pai dac citeste tot o sa aiba singur grija de el

Manga, Fraguta, Lali

Vik si eu am gasit mai greu vigantol ultimele 2 luni, dar totusi la a doua sau a treia incercare am gasit....una din farmaciste mi-a zis ca depinde cati bebei sunt in zona respectiva, daca mai au pe stoc sau nu cauta si tu in cartierele de pensionari

la noi azi a fost chiar cald..dar ceata....speram ca maine si poimaine sa nu mai fie, sa iesim afara...n-am auzit cum va fi de luni, dar si eu m-am saturat de zapada

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

Citat:
citat din mesajul lui diamar78

Citat:
citat din mesajul lui Raluca_u

am facut doar vaccinul de 2 luni acum o luna. cam pe 10 martie tr sa mergem pt cel de 4 luni...
voi?
am citit parca de ceva probleme cu bb? am vazut ca va ura cineva sanatate... poate am inteles eu gresit. de recuperat nu poate fi vorba la lipsa acuta de timp pe care o resimt.

in primavara asta poate ajung intr-un weekend pe la hunedoara. dau de veste daca vin in zona poate ne vedem. asa imi e de dor de locurile alea... nu am mai fost de 4 ani...

pupici la baietii frumosi

Raluca mamica fericita de Stefan Alexandru (20.08.2009) si Adina Andreea (12.11.2006)


Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.



Noi nu avem niciun vacc, peditra a spus ca e mai bine sa asteptam sa se regleze valorile la ficat care-i ies marite.
El mi-a fost racit o luna siu nu i-a trecut decat dupa antibiotic si marti mergem sa-i desfunde canalul lacrimal desi am unele dubii pt ca citisem ca se lasa pana dupa 1 an fara se se intervina.
A, deci tu esti hunedoreanca ca uitasem dare dintre fete e. Ar fi chiar o surpriza placuta se ne vedem.


mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!



in functie de gravitate, desfundarea de canal se poate face si mai repede. adina a facut-o la 5 sapt. pt ca deja avea o punga de puroi langa creier. decat sa ajungi la asa ceva fa desfundarea cat mai repede.

o sa fie bine stai linistita.

Raluca mamica fericita de Stefan Alexandru (20.08.2009) si Adina Andreea (12.11.2006)


Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Sal'tare fetele mele.

Sabina Ti-am vazut mogaldetele...sunt de-a dreptul minunate. Ce-mi place de Erika, cum se joaca ea la "picnic" (eu asa zic cand isi intinde Andra cate-o paturica si duce pe ea jucarii) si cum canta dezinhibata. Mai, sincera sa iu, cand am vazut primele 2 fimulete eram convinsa ca tu canti ceva la pian dar cand am vazut ultimul filmulet am descoperit cine-i muzicianul in casa.
Si ce mare s-a facut Lisa si ce bulfici...o frumoasa!
Le pup cu mare drag pe fruntite.

uka cate o gura de oxigen odihna prinde bine cateodata. Macar iti aduni gandurile. Eu zic ca lapticul tau n-are nik. Da jos piticii de pe creier si-ai sa vezi ca va fi excelent!!

mangulico tare te simt stresata si usor obosita..dar o sa vezi ca trece si perioada asta. Asta cu scutecul ud pana la gat...am avut-o si noi cand era scutecul mic. Sau il lasam usor largut la burtica..ca mi se parea ca-l strange
Deci, un tablou ti-ar lipsi de casa noua. Sa fie cu flori sau cu pisici?


crystina Nu stiu daca sa rad sau sa plang...dar vad eu la momentul respectiv. Cand n-oi mai avea cale de intors...asta e! Facem si party in izmene pijamale.
Fetele tale sunt superbe si Lilly e cam ca Andra si Ruby e surioara mica si protejata. Cum se comporta Lilly cu Ruby?? Protectiv? Sau ii mai da cate-o scatoalca?

anomis ce simpatica esti ca-l imbraci pe Dinu cu rosu Eu ce sa zic ca eram ferm convinsa ca mai fac o fata si-a iesit ditamai baietoiu...si de frustrari m-am apucat si l-am imbracat si-n roz, i-am facut codite, Andra i-a facut bratari la manute. Ce sa mai, distractie. Acum, l-am tuns, are fatza de flacau dar...raman cu nostalgia. Poate ma pun sa mai fac o fata...la batranete
Cam in 5 zile max 7 ar trebuie sa se termine raceala.


ioana chiar ma intrebam unde esti si ce-i cu tine. Super fain a crescut Carol!!

monic supertare Atomixul mi-l si inchipui nervos cum se arunca sa se rasuceasca si cum se enerveaza cand nu-i iese schema.



Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
Vik si eu am gasit mai greu vigantol ultimele 2 luni, dar totusi la a doua sau a treia incercare am gasit....una din farmaciste mi-a zis ca depinde cati bebei sunt in zona respectiva, daca mai au pe stoc sau nu cauta si tu in cartierele de pensionari

,nici eu nu am gasit vigantol in poarta 6,dar avea sor'mea o sticluta nedesfacuta si mi-a dat-o,luni tre sa caut si eu... pe unde or fi multi pensionari in Constanta

Lali Lacra de
Paul-Iulian
http://picasaweb.google.com/Lali.mete/Paul#

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146916 Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Raluca_u cat ma bucur ca Stefanut este bine! si ca ai scapat de examene si a venit si Adinus acasa, yuhuu, cate motive de bucurie!
Anomis multa sanatate!

Ioanna bravo pt vestile bune de la dr! nu i-ai zis dr ca el a incpeut deja diversificarea?

vad ca Luci a dat startul la PARTYYY!!



VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Sunteti minunate mai fetelor, asa cuvinte frumoase ce mi-ati scris.....ca m-am emotionat foarte tare. Eu de foarte multe ori ma simt groaznic de vinovata ca nu raspund tuturor fetelor numai ca mi-e imposibil sa notez ce citesc, nu-mi sta in fire....
Putem serba asta seara dar nu am pregatit nimic inca.....
Abia am cumparat niste ingrediente pt o tarta faina dar o fac la noapte cand se culca Davidelu.
Mi-a mai placut ca in multe mesaje apare Sarah....

Am sa va povestesc ca am fost cu Adi sa-mi cumpere un cadou, o pereche de cercelusi si daca ma tot uitam la bijuterii mi-a inflorit ideea sa-mi cumpar un lantisor finut la care sa-mi pun pandativ doua litere DA (si nu e vorba de dermatita atopica) ci de initialele celor doi barbati din viata mea.
Si sa vedeti distractia naibii ca Adi s-a distrat de minune pe seama mea pt ca v-am ascuns pana acum dar el spera la inca un baiat si o fata (probabil ca i-a placut cum l-am facut pe primul altfel nu-mi explic) si in afara de asta mai e fixat si pe numele Thomas.....
Si de aici intregul hohot...ca sa-mi cumpar literele D A T S (david, adi, thomas si sarah) si cica sa mi le pun in fiecare zi asezate altfel...in alte cuvinte ...ca la scrable

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Citat:
Vik si eu am gasit mai greu vigantol ultimele 2 luni, dar totusi la a doua sau a treia incercare am gasit....una din farmaciste mi-a zis ca depinde cati bebei sunt in zona respectiva, daca mai au pe stoc sau nu cauta si tu in cartierele de pensionari

,nici eu nu am gasit vigantol in poarta 6,dar avea sor'mea o sticluta nedesfacuta si mi-a dat-o,luni tre sa caut si eu... pe unde or fi multi pensionari in Constanta

Lali Lacra de
Paul-Iulian
http://picasaweb.google.com/Lali.mete/Paul#

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146916 Nasterea lui Paul_Iulian




vezi ca eu am gasit la farmacia de la delfinariu (vis-a-vis de Mac e un bloc, si in spatele lui o straduta unde e famracia...deci urci pe zorelelor si o vezi pe stanga...)...e cam departe de tine, dar, in ultima instanta poti incerca...

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput