Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *73*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

Citat:
citat din mesajul lui diamar78

Ralu, e super ca aveti 6 saptamani fara antibiotic. Ati apucat sa ma faceti vacc? Felicitari pt examenele luate.


mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!


multumim mult.

am facut doar vaccinul de 2 luni acum o luna. cam pe 10 martie tr sa mergem pt cel de 4 luni...
voi?
am citit parca de ceva probleme cu bb? am vazut ca va ura cineva sanatate... poate am inteles eu gresit. de recuperat nu poate fi vorba la lipsa acuta de timp pe care o resimt.

in primavara asta poate ajung intr-un weekend pe la hunedoara. dau de veste daca vin in zona poate ne vedem. asa imi e de dor de locurile alea... nu am mai fost de 4 ani...

pupici la baietii frumosi

Raluca mamica fericita de Stefan Alexandru (20.08.2009) si Adina Andreea (12.11.2006)


Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Raluca_u

am facut doar vaccinul de 2 luni acum o luna. cam pe 10 martie tr sa mergem pt cel de 4 luni...
voi?
am citit parca de ceva probleme cu bb? am vazut ca va ura cineva sanatate... poate am inteles eu gresit. de recuperat nu poate fi vorba la lipsa acuta de timp pe care o resimt.

in primavara asta poate ajung intr-un weekend pe la hunedoara. dau de veste daca vin in zona poate ne vedem. asa imi e de dor de locurile alea... nu am mai fost de 4 ani...

pupici la baietii frumosi

Raluca mamica fericita de Stefan Alexandru (20.08.2009) si Adina Andreea (12.11.2006)


Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.



Noi nu avem niciun vacc, peditra a spus ca e mai bine sa asteptam sa se regleze valorile la ficat care-i ies marite.
El mi-a fost racit o luna siu nu i-a trecut decat dupa antibiotic si marti mergem sa-i desfunde canalul lacrimal desi am unele dubii pt ca citisem ca se lasa pana dupa 1 an fara se se intervina.
A, deci tu esti hunedoreanca ca uitasem dare dintre fete e. Ar fi chiar o surpriza placuta se ne vedem.


mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Apropos de mesajul Dianei (Mami de pisa), m-a onorat si pe mine

Eu sunt tare happy. Tare de tot . S-a intors fii-miu azi de pe spate pe burta. SI dupa ce a vazut el cum functioneaza treaba, a continuat de nenumarate ori, asta a fact vreo ora jumate dupa care a picat lat pe canapea in spatele meu. Evident ca dupa ce ajungea pe burta intai chitzaia de fericire apoi vedea ca nu mai stie sa se intoarca pe spate incepea si bazaia. A avut totusi si tentativa de a se duce inapoi din pacate esuata. Dar perseveram . PArca a inceput si pe manute sa se sprijine. Sunt tare, tare fericita . O sa tin minte ziua asta ca e ziua Luciei. By the way, La multi aaaaaniii!!!!
SA ne spui cum ai petrecut, auzi? Esti tot cu nentu Monti??

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

OOOOOOOFFFFFFF ca tare m-am mai saturat de vremea asta de afara, si cica de luni ninge iar in Bucuresti.....imi vine sa ma mut cu totul in alta tara, la caldura!!!!

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

SI apropos, diseara e PARTY???



Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

SI apropos, diseara e PARTY???



Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Asta ma intrebam si eu, ca parca e linistea de dinaintea furtunii!

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

OOOOOOOFFFFFFF ca tare m-am mai saturat de vremea asta de afara, si cica de luni ninge iar in Bucuresti.....imi vine sa ma mut cu totul in alta tara, la caldura!!!!


Mama ei de ninsoare. Da-o-n colo. Hai sa ne distram .
SI eu sunt balena esuata in casa de o saptamana si deja fac cu nervii da ce naiba sa facem.
Daca vrei sa bati pe cineva, bate-ma pe mine ca doar v-am zis ca din cauza mea ninge atat

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Felicitari pentru progrese, Dragoselule!Monica, acum trebuie sa fii cu ochii pe el ca pe butelie.
Si binenteles ca petrecem in seara asta(daca nu ne da afara luto).

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Ne-am intors si noi de la plimbare si mamarutza doarme dusa. Plimbarea mea a avut si un scop 'comercial": am cautat in 8 farmacii (ca din pacate atitea numai am pe traseul meu de plimbare) vigantol de merck..si nu am gasit. cica nu se mai importa de trei saptamini...Fetelor chiar asa? Voi ati mai gasit? daca da, unde? Eu am intrebat si in retelele sensiblu si helpnet si am primit acelasi raspuns.

Alex...tu intrebai de hainute...mamarutza mea are un body si peste salopeta sau bluzita cu pantalonas. Niciodata caciulita (doar la plimbare)si sosete. La noi centrala sta pe 22, la ea in camera noaptea mai ajunge temp la 23. noaptea doarme in body + pijama subtire de bumbac si in sac de dormit. Oricum...am vazut ca ti-au raspuns fetele si ca sunteti mai bine...Isabela mi-a facut febra usoara doar la prima doza de rotarix, la 2 luni, la a doua a fost ok.

Astept si eu cheful din seara asta...

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Am termnat cap 71,il incep pe 72. Selen,o dulce scumpica ta,e cumintica la papa,dar cum spuneai si tu,stai sa ddescopere cat de distractiv e sa-ti bage manuta in castronel,sa te loveasca peste mana cand duci lingurita catre gurita...
Sabina,la bebele meu nu i-au placut cerealele din comet,dar faina de orez facuta de tata-socru i-a placut tare mult,facuta mai grosut,cu lapte praf si data cu lingurita,dar si in biberon,cu laptic.Din pacate nu i-am gasit tetina cu gaura mai mare,asa ca am largit gaura unei tetine simple.
Atat am retinut,dar mai citesc si mai scriu


Lali Lacra de
Paul-Iulian
http://picasaweb.google.com/Lali.mete/Paul#

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146916 Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput