INSEMINARE 62

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

buna fetelor.
nu am apucat sa va citesc, dar va zic doar rezult la eco de azi. ziua 7 de CM.
am 6 foliculi, mititei, doar unul este de 12 mm, restul in jur de 7-9.
mi-a mai dat inca 3 zile de menopur si 3 zile de cetrotide, ceva care imi inhiba ovulatia precoce si trecerea endometrului din faza proliferativa in aia secretorie. asa mi-a explicat. oricum se pare ca e bun pt a preveni pierderea ovulului pe drum.

nu era f incantat ca mi-a zis ca am endometru cam neregulat si dc nu raman acum, imi face histeroscopie ca e posib sa am sinechie uterina. sau altceva...

a zis ca vineri sa vin iar la control s cel mai probabil inseminarea va fi luni, event si marti, dc embriologul decie ca trebuie dubla, in functie si de calitatea spermei.

_

Babyblue va pupa pe toti!!
In asteptarea unui ingeras in viata noastra....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui alla76

katy_1983 bine ai venit printre noi si mult succes la IA. sa fie prima si ultima iti doresc. si sa ne incanti cu un beta urias

fetelor... HELP!!!
deci: monitorizari ziua 9 - nici un foli mai de doamne ajuta...
ziua 12: OS - 2 foli de 14...
ziua 13: OS - foli 18 si al doilea 20
chiar pot creste asa mult de pe o zi pe alta??? eu stiam ceva cam pe la 2/zi ca si medie
oricum, imi recomanda sa fac azi pregnylul si sa merg maine la cluj. distractie... al meu, care de altfel e trimis din decembrie in concediu fara plata...chiar maine nu poate veni ca e "convocat" la birou.
intreb doctorita daca crede ca rezista foli pana joi. zice ca nu stie. o intreb daca nu ar fi bine sa fac pregnylul maine daca tot mergem joi. ea zice totusi sa il fac azi...
incerc maine sa gasesc un ecograf... ca la a mea nu am cum sa ajung maine, din cauza programului

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009


eu zic c anu stai rau cu foliculii. cresc cam 1,3- 2 mm pe zi. mie asa mi-a zis.

eu zic sa faci cand iti zice, ca risti sa pierzi ovulul pe drum.

of doamne, ce complicatie si la tine...

_

Babyblue va pupa pe toti!!
In asteptarea unui ingeras in viata noastra....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

dr albu nu era incantat la mine. foliculii prea mici.
mi-a zis ca intram in ia cu prea putin foliculi si ca doar unul are sanse sa creasca pana la 18 mm cand ar trebui sa facem, adika ala de 12.
restul sunt cam mici.


in plus, nu i-a placut cum arata endometrul, e cam neregulat.

of la naiba...zicea ca sunt sanse mici dc nu cresc mai multi foliculi, sa fie mkr 2-3 mai maricei, peste 16-17...si nu prea au cum sa creasca, ca sunt de 7 mm si dc cresc cam cu 1,5 mm pe zi, nu ajung la 18.

_

Babyblue va pupa pe toti!!
In asteptarea unui ingeras in viata noastra....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena36 spune:

anna ivan,ralucutza,alla-va multumesc pentru incurajari,inseamna mult pentru mine,sunt mai optimista luna urmatoare incercam natural.Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

alla76 eu zic sa faci pregnylul cand ti-a zis. si eu tot pe la 18 mm am facut, iar sotul trebuie sa fie doar 15 min pana da proba dupa care se poate reintoarce la convocare.
babyblue daca nu se prezinta prea bine folii la urmatoarea eco (desi eu sper sa se prezinte bine) mai bine amani cu o luna IA, dar il intrebi franc care sunt sansele de IA si el o sa iti spuna. eu la a 2-a incercare l-am intrebat care sunt sansele la IA ca facusem un singur folicula si ala avea 18 mm in z6, deci sansele ca endo sa creasca in 2 zile ca fat frumos minime. el mi-a zis ca sunt minime. atunci am decis anularea IA (aia 9 mil care-i dadeam pe IA i-am pastrat pt urmatoarea IA care s-a prezentat mult mai bine).
oricum continua trat pana la urmatoarea eco si apoi veti decide impreuna.
eu am facut histeroscopia dupa prima IA, ca in urma trat de stimulare facusem niste polipi multi si mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna_ivan

alla76 eu zic sa faci pregnylul cand ti-a zis. si eu tot pe la 18 mm am facut, iar sotul trebuie sa fie doar 15 min pana da proba dupa care se poate reintoarce la convocare.
babyblue daca nu se prezinta prea bine folii la urmatoarea eco (desi eu sper sa se prezinte bine) mai bine amani cu o luna IA, dar il intrebi franc care sunt sansele de IA si el o sa iti spuna. eu la a 2-a incercare l-am intrebat care sunt sansele la IA ca facusem un singur folicula si ala avea 18 mm in z6, deci sansele ca endo sa creasca in 2 zile ca fat frumos minime. el mi-a zis ca sunt minime. atunci am decis anularea IA (aia 9 mil care-i dadeam pe IA i-am pastrat pt urmatoarea IA care s-a prezentat mult mai bine).
oricum continua trat pana la urmatoarea eco si apoi veti decide impreuna.
eu am facut histeroscopia dupa prima IA, ca in urma trat de stimulare facusem niste polipi multi si mari
ar fi frumos sa fie asa usor (cu sotul doar 15 min sa dea proba). dar noi suntem din oradea, IA la Cluj...deci imposibil

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana02 spune:

pt. alla76: am facut inseminare la gine1. Sper sa fie intradevar cu noroc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana02

pt. alla76: am facut inseminare la gine1. Sper sa fie intradevar cu noroc.

si eu la OB1, pe joi

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

fetelor,stiti ceva de sabine? nu am vazut-o de mult,am cautat-o si pe mess....

astept inca o minune in viata mea!!!
Sa iubim pe semenii nostri ca pe noi insine, să măsurăm pe altii cu măsura cu care ne măsurăm pe noi, să pretuim lucrurile si nevoile lor prin cele ale noastre. Cand le vom dori ceea ce ne dorim nouă si cand îi vom feri de ceea ce ne ferim noi, atunci vom implini legea adevaratei iubiri.. Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

alla n-am observat asa e . e cum nu se poate mai naspa
galiciana pe la inceputul lunii am vazut ca sabine a scris la subiectul fibrom uterin.

Mergi la inceput