INSEMINARE 62

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorinake

buna, fetele!

am ajuns si eu de la medic!!!...cu vesti cat se poate de proaste! Ovulez tot pe dreapta! Ovarul stang, nimic! Dr mi-a spus sa mai incercam si luna viitoare, iar apoi, daca nu merge, direct la FIV! :[ciuda]: Asta e! Nu stiu ce sa mai spun, chiar nu stiu! Am obosit!


http://infertilitateaeoboala.blogspot.com/

of... imi pare rau
poate luna viitoare se hotareste si lenesul din dreapta sa munceasca

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soricica spune:

dragelor, va multumesc pt gandurile frumoase.

tin pumnii tuturor celor care sunt in asteptare.

babyblue,fruntea sus.stiu ca e greu, dar si cand or sa apara bb-ii sa vezi ce frumosi, dolafani si zambareti or sa fie.

sorinake, , te imbratisez.


pupici la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena36 spune:

testul a iesit negativ,poate luna viitoare va fi bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

elena cuvintele sunt de prisos si eu stiu cat de greu e sa te gandesti ca luna viitoare va fi mai bine dar daca nu te gandesti asa atunci cu siguranta va fi mai rau. iti tin pumnii pentru o luna viitoare mai buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutza79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elena36

testul a iesit negativ,poate luna viitoare va fi bine.


Capul sus Elena.
Sunt sigura ca intr o buna zi vom reusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy_1983 spune:

Buna fetelor,

Sunt noua pe aici, desi va urmaresc de ceva vreme.
Avand in vedere ca ma pregatesc pentru prima inseminare, mi-am facut curaj sa va impartasesc experienta mea si emotiile mele, neavand pe nimeni in jurul meu cunoscut care sa treaca sau sa fi trecut prin aceasi experienta.
Pe scurt povestea mea incepe acum 2 ani, cand ne-am decis ca vrem si noi un bb in viata noastra, dupa 2 operatii pt scoterea unor chisturi si tratamente peste tratamente totul este in regula cu mine de mai bine de 1 an, ca sa descoperim acuma 4 luni ca sotul meu are oligo- si astenozoospermie. Dupa tratemente cu BU, Vit E si laptisor de matca spermograma arata mai bine, dar rezultatele sunt tot sub limita inferioara considerata normala. Asa ca uite-ne la prima inseminare fata de care ne anuntam optimisti.

Pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutza79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui katy_1983

Buna fetelor,

Sunt noua pe aici, desi va urmaresc de ceva vreme.
Avand in vedere ca ma pregatesc pentru prima inseminare, mi-am facut curaj sa va impartasesc experienta mea si emotiile mele, neavand pe nimeni in jurul meu cunoscut care sa treaca sau sa fi trecut prin aceasi experienta.
Pe scurt povestea mea incepe acum 2 ani, cand ne-am decis ca vrem si noi un bb in viata noastra, dupa 2 operatii pt scoterea unor chisturi si tratamente peste tratamente totul este in regula cu mine de mai bine de 1 an, ca sa descoperim acuma 4 luni ca sotul meu are oligo- si astenozoospermie. Dupa tratemente cu BU, Vit E si laptisor de matca spermograma arata mai bine, dar rezultatele sunt tot sub limita inferioara considerata normala. Asa ca uite-ne la prima inseminare fata de care ne anuntam optimisti.

Pupici




Buna katy_1983. Bine ai venit printre noi.
La ce Dr faci inseminarea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy_1983 spune:

inseminarea o voi face la D-na Dr. Karadja, la cabinetul ei. eu sunt pacienta D-nului Dr. Karadja, dar m-a sfatuit sa ma duc la sotia lui ca este mai apropiata de bioloaga care va prepara sperma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elena36

testul a iesit negativ,poate luna viitoare va fi bine.

imi pare rau elena... stiu ca e greu, dar trebuie sa te mobilizezi pt luna urmatoare...


_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

katy_1983 bine ai venit printre noi si mult succes la IA. sa fie prima si ultima iti doresc. si sa ne incanti cu un beta urias

fetelor... HELP!!!
deci: monitorizari ziua 9 - nici un foli mai de doamne ajuta...
ziua 12: OS - 2 foli de 14...
ziua 13: OS - foli 18 si al doilea 20
chiar pot creste asa mult de pe o zi pe alta??? eu stiam ceva cam pe la 2/zi ca si medie
oricum, imi recomanda sa fac azi pregnylul si sa merg maine la cluj. distractie... al meu, care de altfel e trimis din decembrie in concediu fara plata...chiar maine nu poate veni ca e "convocat" la birou.
intreb doctorita daca crede ca rezista foli pana joi. zice ca nu stie. o intreb daca nu ar fi bine sa fac pregnylul maine daca tot mergem joi. ea zice totusi sa il fac azi...
incerc maine sa gasesc un ecograf... ca la a mea nu am cum sa ajung maine, din cauza programului

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput