INSEMINARE 62

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

viss, ma bucur ca te-ai linistit putin. si e BB bine si are "di'toate" cele necesare
mi-ai dat emotii cand am citit de sangerare. stai tu cumintica si lasa cursul pentru la vara.

MaraAnisia bine ai benit printre noi. mult succes la noua incercare

anna_ivan felicitari pentru super spermograma sotului. al meu sot, dupa ce i-am citit de reusita voastra parca s-a mobilizat putin. ca si noi am facut IA si cu 14 mil, sa speram ca o sa fie si cu succes candva. mai in gluma, mai in serios, al meu intreaba, cand i-am citit de cei 8 ml, daca a incaput in borcanas . al tau a luat tratament pt volum? omega sau altceva?
felicitari pentru valoarea de la beta si pentru confirmarea ecografica!

babyblue ce imbunatatire la spermograma! felicitari! mult succes la stimulare si bafta la IA!! ma bucur ca esti multumita si de doctor!

ramo_e, sotul tau e pe tratament?

luminita42 felicitari pentru confirmarea ecografica si pentru inimioara!!

Emma_ felicitari pentru sarcina!! sarcina usoara si un BB la termen!

dana02, sa fie intr-un ceas bun. la OB1 ai facut? sau la gynia?

sensibila ma bucur ca fetita e bine si creste. pupam printesa.

soricica, imi pare tare rau...

fetelor...nu v-am spus ca m-am apucat totusi si luna asta de o stimulare. simpluta, cu closty. la buget de austeritate
se pare ca nici closty si nici menopurul nu mai functioneaza... in ziua 9 (vineri) nu s-a vazut nici un foli cu potential
daca e sa o lasam balta si luna asta o lasam, ca nu avem incotro...
daca se dezvolta ceva cat de cat acceptabil, mergem mai departe si facem si IA4 luna asta. daca nu... am nevoie de un medic bun, care sa ma consilieze pentru schema de stimulare. singura veste buna pana acum e ca am gasit pregnyl - 40 de lei 3 fiole la sensiblu in arad.



_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeva73 spune:

buna dimineata dragele mele,

Am intrat sa va spun ca inseminarea nu mi-o reusit si alta nu mai fac, deocamdata.
Mult succes celor care asteapta rezultate pozitive.
Va pup!

Domnu' Bunu ne intoarce binele cu bine si mare va fi rasplata Lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:

Neata,

alla76, mersi de urari si iti doresc sa -ti creasca foliculul norocos.

eu am facut vineri IA la Dacia Medical, cu foliculul care joi avea 18, si cu endo care era de 12. acum asteptam cu nadejde la Dumnezeu.

Deeva73

Anna_ivan, simptome ceva?

Bafta la tuturor

Mara

Cu Dumnezeu in gand



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:

tot eu sunt .

Viss, asteptam vesti bune

Cu Dumnezeu in gand



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

neatza fetelor.

pana la urma m-am lamurit cu spermograma sotului. erau 20 mil/ml. 90 de mil in total in sperma, dar comparam doar valoarea pe ml si a crescut de la 7 mil/ml la 20 mil/ml. ceea ce oricum este bine.
spermocultura ca intotdeauna,a iesit f bine.

azi e ultima zi de stimulare cu menopur. ma simt rau, mi-e greata si ma doare ovarul de innebunesc, sper sa nu fi crescut la loc chistul, ca de abia scapasem de el.....

nu-s entuziasmata cu IA asta....vad prea multe nereusite si stiu cum m-am simtit in vara cand nu mi-a iesit......

maine ma duc la dr la eco sa vad ce a crescut pe ovar, foliculi sau chist. la ultima eco chistul disparuse si se vedeau 3 folicuri pana ina 7 mm si un corp galben. apoi am inceput cu menopurul asta si sper sa nu fi stimulat altceva, inafara de foliculii aia.

nu stiu ce sa mai zic cu ia-urile astea si fiv-urile astea.....poate e mai bine fiv decat ia.

_

Babyblue va pupa pe toti!!
In asteptarea unui ingeras in viata noastra....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

alla, viss, anna si tot restul fetelor de la mine cate un buchetel de

_

Babyblue va pupa pe toti!!
In asteptarea unui ingeras in viata noastra....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alekusta spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenus26

Buna dimineata fetele!
Mai greu intru, dar v-am citit in fiecare zi si m-am bucurat pentru vestile bune.
Eu luna asta nu mai fac IA. O sa iau Microgynon 14 zile, apoi astept sa vina balaurii si incep tratamentul cu Menopur si Puregon pentru IA. Eu zic ca luna lui Martisor va veni cu multe "martisoare" pentru multe dintre noi

Ce beta frumos Anna! Felicitari inca o data si sarcina usoara!

Luminita, Emma sarcina usoara si la termen!

Viss cum te mai simti?

Soricica iti tim pumnii la beta!

Crissia fruntea sus!

Ralucutza de luna viitoare ne punem si noi pe treaba!

Sensibila pupici la bebelina sa stea pana la termen si sa fie sanatoasa! Multumim pentru capitol.

Bun venit fetelor noi si sa vina bebei cat mai curand!

Va pup pe toate si sa aveti o zi cu multe vesti bune!

Buna ti am trimis un pm.


VINO BEBE...VINO IUBIRE LA MAMI SI LA TATI
Vand 7 fiole MENOPUR (URGENT) cu 60 ron si PREGNYL 5000 cu 75 RON.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

alla sotul meu a facut aproape un an tratament cu branca ursului (3 lingurite pe zi intr-o cana de apa), in rest a luat Vitamina C, vit E,Seleniu si Zinc.
El cu volumul a stat dintotdeauna bine. si ca sa-i raspund si sotului tau borcanelul are 20 ml deci loc ar mai fi fost
eu va tin pumnii
MaraAnais nu am nici un simptom clasic, adica nu greturi nu sani umflati, nu mirosuri, nu pofte (am avut pofta de pepen verde dar cred ca a fot mai mult pe scufie). singura chestie e ca sfarcurile sunt sensibile si mai mici crampe (mai ales cand stranut) care imi aduc aminte ca e ceva pe acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinake spune:

buna, fetele!

am ajuns si eu de la medic!!!...cu vesti cat se poate de proaste! Ovulez tot pe dreapta! Ovarul stang, nimic! Dr mi-a spus sa mai incercam si luna viitoare, iar apoi, daca nu merge, direct la FIV! :[ciuda]: Asta e! Nu stiu ce sa mai spun, chiar nu stiu! Am obosit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna_ivan

alla sotul meu a facut aproape un an tratament cu branca ursului (3 lingurite pe zi intr-o cana de apa), in rest a luat Vitamina C, vit E,Seleniu si Zinc.
El cu volumul a stat dintotdeauna bine. si ca sa-i raspund si sotului tau borcanelul are 20 ml deci loc ar mai fi fost
eu va tin pumnii
MaraAnais nu am nici un simptom clasic, adica nu greturi nu sani umflati, nu mirosuri, nu pofte (am avut pofta de pepen verde dar cred ca a fot mai mult pe scufie). singura chestie e ca sfarcurile sunt sensibile si mai mici crampe (mai ales cand stranut) care imi aduc aminte ca e ceva pe acolo

branca ursului nu am curaj sa ii dau ca actioneaza hormonal si la el hormonalele au iesit numai bine.
al meu ia 10 zile pe luna vit E, cetebe (vit C+zinc). seleniu nu a luat separat. ia spermotrend de vreo 9 luni, inainte a luat permen (cu Tribulus Terrestris, L-arginina, Ginseng). cu borcanasul stim cat e, ca l-a folosit de prea multe ori...
dar glumea intr-un mod admirativ

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput