Fulgusori Noiembrie-Decembrie 2009(22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Monis cred ca fetele ti-au ascultat sfatul si-au fugit toate la .Din cate vad sunt singura pe aici...(bine, mai este si cuscra in umbra, da este cam zgarcita in ale scrisului)





eu nu dorm fac ordine in sertare ca e dezastru, si ma tine cineva de vorba pe mess si zice ca-s zgarcita

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Am pus poze de la biserica incepand de aici: http://family.webshots.com/photo/2988651370061225341xOnadK


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

mai fetelor cum sa fac sa o scot pe Sabina de pe fusul orar de America?

m-a tahuit de cap...noaptea, de la 12-1 pana la 4 dimineata nu vrea sa adoarma sub nici o forma...mai si plange dar in general vrea joaca, plimbare, sa stam de vorba...am incercat sa o tin treaza ziua dar am ajuns la acelasi rezultat...ba mai mult , eu ma chinui ziua sa o tin treaza si ea adoarme in orice pozitie s-ar afla...zici ca are buton de on/off

de curand am observat ca in timpul zilei mananca si la 4 ore , asta pt ca doarme mult bineinteles si am zis ca poate daca si-a schimbat programul de masa o sa si-l schimbe si pe ala de somn...ti-ai gasit! ma chinui cu ea in fiecare noapte...se culca la 4 si se trezeste la 7-8

va rog, dati-mi un sfat...(pe cel cu : "o sa isi schimbe singura programul" l-am auzit deja de vreo luna incoace )



_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Salutare!
Revin si eu, dupa o zi grea!Dar bine ca am ajuns acasa!
Constat cu placere ca am avut de citit, fiindca ati fost harnice. Imi pare rau insa pentru ca o vad pe Camy atat de suparata. Cu siguranta a interpretat gresit postarea Dianei...care sunt convinsa ca a avut cele mai bune intentii.(Diana eu te apreciez tare mult, si sper ca si Camy va reveni la sentimente ma bune - La multe lunite micutei Teo ).

Sa va povestesc peripetiile mele la TgMures. Tin sa spun ca am plecat de la 7 de acasa. La 8 am avut programare la eco.Am ajuns acolo, si medicul respectiv imi zice ca nu poate sa il puna la eco decat dupa ce un ortoped il examineaza, si numai daca e nevoie dupa aia. Bun! Ne trimite prima data la Clinica de ortopedie...unde ortopedul pentru copii avea program de la 12.00. Merg cu sotul la Spitalul Judetean de Urgenta, stiind ca acolo sunt mai multi medici specializati in ortopedie infantila. Era cam 9.00 cand am ajuns...si am luat nr 23. Cand am intrat acolo, pe culuar am simtit ca innebunesc- o multime de parinti cu bebei si copii mai mari erau aliniati pe acolo. Sotului meu i-a picat fata, si am hotarat de comun acord sa stam cu randul la coada-iar eu m-am intors cu Rares in masina, pentru ca nu am vrut sa il tin printre atatia oameni, sa mi se imbolnaveasca Doamne Fereste. Randul nostru a venit la ora 13.00(doamna doctor a examinat 23 de pacienti de la 8 la 13. Am intrat in cabinet, l-am dezbracat pe micut, care era f agitat dupa atatea ore, ii arat trimiterea de la medicul de familie, si ma intreaba ce problema am. ii explic ca la iesirea din maternitate, la 3 luni mi s`a recomandat raza la sold, dar ca eu nu vrea raza, ca vreau eco, si ca medicul de la ecograf nu imi facea eco decat cu avizul unui ortoped. Se uita la copil,la picioruse, ii verifica reflexele motorii, examineaza labutele, si imi spune ca e bine, dar ca pentru linistea mea sufleteasca sa merg sa ii fac eco, sa ii vad eu oasele si sa ma asigur ca e in regula. La 13.30 am ajuns la cabinetul unde fuseseram programati prima oara cu trimitere de la ortoped si nstat ca medicul de acolo era pe punct de plecare. il implor sa imi faca eco, motivand ca nu sunt din oras si ca imi e greu sa mai port copilul pe drumuri, platesc 60 ron, i se face eco, si plec cu cd-ul la reghin la medicul de familie, care imi spune ca nu mai trebuia sa-i fac eco, daca ortopedul de la spital mi-a zis ca nu e nevoie!
Imi venea sa ii arunc cu cd-ul in cap!

Lavinia, cea mai fericita mamica de fulgusor!
BOTEZ
MINUNEA NOASTRARARES CRISTIAN
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

bonsoir!

am facut comanda la wrap...sper sa nu fie o investitie in zadar..si sa stea maimutzelu' in el.....ca altfel...mi'l face tac'su esarfa...dupa gat ...si-asa am mai facut o achizitie super "profitabila"...am luat o jucarie din aia mecanica, cantatoare....si dupa ce ca a fost 70 de lei..nici macar nu se aude ca lumea ....

diseara cica il primesc....abia astept sa ma maimutaresc in fata oglinzii

pupici si toate cele bune tuturor!

simi'...sa stii ca si noi ne-am rostogolit aseara ..si azi, dupa ce am vazut filmuletul tau..zic..hai mami, sa te filmez, ce..doar si noi putem.....si la camera nu a mai vrut ........
eu sunt convinsa ca toti bebeii nostri experimenteaza tot felul de grimase si miscari....ca doar cresc , nu?

_
Krelia, mami de printes Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Krelia sa speram ca investitia va fi profitabila!

DianaR, ce botez frumos, pozele sunt super!

FDaniela, Bine ai revenit!

Laurairina, Ramonik, se iarta si lenneveala, eu stiu ca gagicile voastre va tin ocupate!

Simina, delicioasa ta ma da pe spate cu realizarile ei zilnice!

Monis, ma chinui si eu sa invat despre "treburile" administrative!

Raluci, cine a zis ca esti zgarcita ca il bat

RamoC, multzam fain de supica aia calda! Tare buna

Ancutza, eu cred ca Sabinutza se gandeste la Iusti, de are insomnie!

Shtephy, miss u

Na_bo, legat de kk, eu zik sa ii bagi supozitor numai daca observi ca micuta se chinuie si se screme si nu poate face

Lavinia, cea mai fericita mamica de fulgusor!
BOTEZ
MINUNEA NOASTRARARES CRISTIAN
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui laviniablaga


Ancutza, eu cred ca Sabinutza se gandeste la Iusti, de are insomnie!




_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_Bro

Citat:
citat din mesajul lui laviniablaga


Ancutza, eu cred ca Sabinutza se gandeste la Iusti, de are insomnie!




_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!



Ma bucur ca te`am facut sa razi. Te inteleg perfect si cred ca esti obosita!

Lavinia, cea mai fericita mamica de fulgusor!
BOTEZ
MINUNEA NOASTRARARES CRISTIAN
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Rares doarme la mine in brate cu nasul in tzitzi,iar eu stau in fatza calculatorului, si mi-a amortit kuru, dar daca ma ridic il trezesc si presimt ca va urla!!!

Lavinia, cea mai fericita mamica de fulgusor!
BOTEZ
MINUNEA NOASTRARARES CRISTIAN
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Lavi bine macar ca te-ai linistit, Rares e bine, sanatos

acu' alta intrebare: copilasii vostri se trag de urechi ?

mi-e frica sa ii pun cercelusi Sabinei pt ca se trage mereu de urechi, am apasat-o sa vad daca nu cumva o deranjeaza , o doare ceva, se pare ca nu si totusi... o sa devina micuta Dumbo daca o tine tot asa



_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput