Fulgusori Noiembrie-Decembrie 2009(22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui FDANIELA

Buna mamicilor , nu imi vine sa cred cum a trecut timpul ...parca acum eram gravidute nerabdatoare sa ne vedem bebelusii ( pe langa mine rasareau morcovii tot mai multi ) iar acum , suntem mamici ...noi saptamana viitoare implinim 3 luni ,dormim toata noaptea , mancam bine san , am trecut cu bine si peste primele vaccinuri ..in ziua de azi ma gandesc , si eu si sotul , cum am putut trai fara ea

mami de señorita Paulita


http://picasaweb.google.es/morientesdana/PAULAGABRIELALunaATreia#


bine ai revenit, fff frumoase pozele si paula este frumusica foc

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Fdaniela bine ai revenit la scutece!!!

Na_bo daca vrei sa-i pui, pune-i un sfert de supozitor, daca nu las-o asa ca o sa faca ea pana la urma

fericita de Maya Andreea din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui na_bo

FETELOR AS DORI UN SFAT
AMALIA NU A FACUT KAKI, 2 ZILE, IERI A FACUT UN PIC CU TERMOMETRU IN FUNDIC SI DE ATUNCI IARA NIMIC
SA I PUN SUPOZITOR?


depinde cat de maraita este ea, medicii spun ca de la 5 zile sa ne facem griji, acum vezi si tu cum o simti

eu i-am pus daca 2 zile nu a facut, i-am pus un sfert de supozitor

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

lavi, stephy, andre, floricik ?

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU

"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FDANIELA spune:

Multumim mult
adevarul e ca pe aici numai bebelusi frumosi gasesti toti sunt atat de dragalasi ..
acum poate intelegeti de ce nu prea am timp de forum ..toata ziua facem poze si stam la camera web sa ne vada bunicii , unchi , matusi ..sotul o alinta " artista lui tata" toata ziua e filmata si fotografiata

mami de señorita Paulita


http://picasaweb.google.es/morientesdana/PAULAGABRIELALunaATreia#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

neata

hm, desi intial si eu ca si RamonaC m-am ofilit putin de dimineata, mi-am revenit mai apoi citind postarile voastre. Si mie imi place asa, pare un schimb de idei tare productiv. Si tare mi-ar placea sa am timp acuma sa raspund tuturor, cum o faceam in vremurile bune, dar poate mai pe seara o sa reusesc. Acuma incerc sa bag un somn. Pana ne revedem va imbratisez pe toate



monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

In my apron I carry nails, pliers, a heavy hammer, and pride.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Bre Monisule si eu tot zic ca ma bag la somn de pe la ora 13, si, desi fata mea a dormit eu tot pe forum am stat...si acum ma gandescdaca ma bag la somn se trezeste fata si gata...imi trece si somnul

Astept sotul sa plecam in praktiker dupa perdele.Cuscrooo nu-mi faci si mie o poza cu perdeaua ta sa o vad mai bine?

fericita de Maya Andreea din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Bre Monisule si eu tot zic ca ma bag la somn de pe la ora 13, si, desi fata mea a dormit eu tot pe forum am stat...si acum ma gandescdaca ma bag la somn se trezeste fata si gata...imi trece si somnul

Astept sotul sa plecam in car4 dupa perdele.Cuscrooo nu-mi faci si mie o poza cu perdeaua ta sa o vad mai bine?

fericita de Maya Andreea din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!


Simino, pai eu de cand m-am tzapit prima oara (cand avea Santiago vreo 3 saptamani) si am asteptat 5 ore! sa se trezeasca, ma bag la somn orice ar fi. Ca prind si 15 minute, si tot e bine, uneori chair ma simt mai bine ca dupa 2 ore de somn zbuciumat

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

In my apron I carry nails, pliers, a heavy hammer, and pride.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Monis cred ca fetele ti-au ascultat sfatul si-au fugit toate la .Din cate vad sunt singura pe aici...(bine, mai este si cuscra in umbra, da este cam zgarcita in ale scrisului)


fericita de Maya Andreea din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Daniela, bine ai revenit, sa-ti traiasca printesa frumoasa!

Ancutza, cum sa ma supar?

Coque, faina comparatia, inseamna ca eu am fost tare aproape de marele O ca eram dilatata la maxim si impingeam bine mersi pe masa cand au decis ca ii cazul de cezariana. Zicea medicul ca mai 10 minute si era gata nasterea... Eu am ramas cu frustrarea ca n-am nascut natural, mi-as fi dorit si a doua oara sa incer dar n-am gasit medic dispus sa ma asiste... A treia oara nici nu s-a mai pus problema...

Na-bo, bine ai venit pe forum! Mai greu deocamdata sa raspundem la mesajele tale ca apar cu intarziere. Sa inteleg ca voi ati luat bine in prima luna si apoi nu asa stralucit, dar nici chiar rau. 500 ii dat asa ca un minim cat trebuie sa ia intr-o luna. Seara sa inteleg ca urla la o ora dupa supt si ca tu ii faci proba suptului si ti se pare putin cat suge 50-70ml... Si atunci cand plange dupa o ora o mai pui la san? si iara plange? Multi bebelusi sunt obositi seara si plang de oboseala, nu de foame. s-ar putea sa-ti caute sanul ca pe o alinare si nu de foame. Daca tot esti hotarata sa-i dai completare foloseste siringa/lingurita atunci sigur mananca de foame si nu de placerea rosului biberonului. Daca adoarme dupa completare si sta 3-4 ore pana cere iarasi de mancare, tu dupa ce ea adoarme fa un dus cald-cald, apoi baga pompa sa scoti macar cat i-ai dat tu completare. Asa o iei usurel, cat poti scoate, azi 20, maine 30 si tot asa. Laptele il pui frumos in frigider si ii dai a doua zi daca-i musai. Daca totusi insisti sa folosesti biberon, foloseste tetine apropiate de forma sanului (cu baza lata) si gaura de 0 luni (chiar daca ea are aproape 3, nu de 0-6 luni ca n-ai facut nimic, ci dinalea de nou nascut!!!) sa munceasca!


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput