Fulgusori Noiembrie-Decembrie 2009(22)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui krelia

bonsoir!

am facut comanda la wrap...sper sa nu fie o investitie in zadar..si sa stea maimutzelu' in el.....ca altfel...mi'l face tac'su esarfa...dupa gat ...si-asa am mai facut o achizitie super "profitabila"...am luat o jucarie din aia mecanica, cantatoare....si dupa ce ca a fost 70 de lei..nici macar nu se aude ca lumea ....

diseara cica il primesc....abia astept sa ma maimutaresc in fata oglinzii

pupici si toate cele bune tuturor!

simi'...sa stii ca si noi ne-am rostogolit aseara ..si azi, dupa ce am vazut filmuletul tau..zic..hai mami, sa te filmez, ce..doar si noi putem.....si la camera nu a mai vrut ........
eu sunt convinsa ca toti bebeii nostri experimenteaza tot felul de grimase si miscari....ca doar cresc , nu?

_
Krelia, mami de printes Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali



sunt sigura ca multi bebei fac asta si altii o vor face , dar am pus filmuletul ca sa mai schimb subiectul aici ca prea era tensiune in aer

fericita de Maya Andreea din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_Bro
mi-e frica sa ii pun cercelusi Sabinei pt ca se trage mereu de urechi, am apasat-o sa vad daca nu cumva o deranjeaza , o doare ceva, se pare ca nu si totusi... o sa devina micuta Dumbo daca o tine tot asa

...al meu inca nu a descoperit urechile, in schimb, a invatat cum sa isi bage degetul mare in gurita, si trage cu foc din el, si uneori e atat de concentrat, incat cu restul degetelor isi acopera nasucul si se chinuie sa respire!

Lavinia, cea mai fericita mamica de fulgusor!
BOTEZ
MINUNEA NOASTRARARES CRISTIAN
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_Bro

Lavi bine macar ca te-ai linistit, Rares e bine, sanatos

acu' alta intrebare: copilasii vostri se trag de urechi ?

mi-e frica sa ii pun cercelusi Sabinei pt ca se trage mereu de urechi, am apasat-o sa vad daca nu cumva o deranjeaza , o doare ceva, se pare ca nu si totusi... o sa devina micuta Dumbo daca o tine tot asa



_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!



i al meu se trage de urechi. chiar se prinde cu amandoua manutele si trage de ele cand se intinde.... la inceput ma uitam contrariata.... acum ma amuz.... e tare simpatic... si se pare ca nu il doare... ca ar plange.... dar el e foarte fericit ca s-a intins tare.... o sa creasca mare baiatul lui mama.... sau urechile baiatului mamei...


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_Bro

mai fetelor cum sa fac sa o scot pe Sabina de pe fusul orar de America?

m-a tahuit de cap...noaptea, de la 12-1 pana la 4 dimineata nu vrea sa adoarma sub nici o forma...mai si plange dar in general vrea joaca, plimbare, sa stam de vorba...am incercat sa o tin treaza ziua dar am ajuns la acelasi rezultat...ba mai mult , eu ma chinui ziua sa o tin treaza si ea adoarme in orice pozitie s-ar afla...zici ca are buton de on/off

de curand am observat ca in timpul zilei mananca si la 4 ore , asta pt ca doarme mult bineinteles si am zis ca poate daca si-a schimbat programul de masa o sa si-l schimbe si pe ala de somn...ti-ai gasit! ma chinui cu ea in fiecare noapte...se culca la 4 si se trezeste la 7-8

va rog, dati-mi un sfat...(pe cel cu : "o sa isi schimbe singura programul" l-am auzit deja de vreo luna incoace )



_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!




ai ca ai fost de belea cu fusul orar!!!
Mai stii ce plangeam pe aici, si Lavi la fel, ca stau planton noaptea si ziua doarme non-stop????....acum doarme de la 21 la 7-8
Si , da, si-a reglat singura somnul

fericita de Maya Andreea din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FDANIELA spune:

Si Paula mea se trage foarte mult de urechi , uneori chiar incepe sa planga ca o doare ...eu i-am pus cercei de la 2 saptamani ..incerc sa i dau ceva in manute sa le aiba ocupate ca sa lase urechea ..asa mai uita de ea

mami de señorita Paulita


http://picasaweb.google.es/morientesdana/PAULAGABRIELALunaATreia#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza_24 spune:

SIMINA,ale mele sunt pozele cu printesa mea,Maria.Imi cer scuze ca le-am lasat asa "imprastiate" , dar crede-ma ca abia am reusit sa le pun, si asta cu ajutorul lui Monis.daca ai timp si vrei pune-le tu intr-un singur folder.mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

mersi de sfaturi
noi am fost la plimbare, e asa placut afara si pe la noi s au cam topit nametii. amalia doarme inca asa ca eu hop la calcu
le admir pe mamicile care mai au si alti copii, au timp si de forum si de treaba prin casa
eu azi n am facut mai nimic prin casa ca am stat mai mult la calculator
daca are cineva vreme ma ajuta sa postez si eu nuste poza
pupici din tg mures

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Na_Bo prima data activeaza-ti mesajele private PM. Apoi iti trimitem Pm cu parola si instructiunile de incarcare a fotografiilor!

Lavinia, cea mai fericita mamica de !
MINUNEA NOASTRARARES CRISTIAN
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Lavi - bine ati revenit, pupam Raresul bine ca e bine, restul sunt detalii

am dat eu azi cafeaua dar nu a avut mirosul cafelei tale

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU

"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

ma bucur ca v-am amuzat...sa va mai zic una:

mai tineti minte din adolescenta semnele pe care ni le faceam pe gat prin supt ca sa ne "insemnam" iubitul/iubitele? asa am eu pe mana dreapta...cum o prinde Sabina , cum o ia la supt si la molfait de-mi face numai semne de-alea

_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput