Hai Carmen!! Iepurasi de Mar-Apr 2010(95)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Salutare la toate.
Ioanact condoleante pt verisoara ta si familia ei.Tare greu e cand se duce cineva drag si mai ales atat de tanar .Pacat de ea si de copilul care sigur sufera.
Oanka esti frumoasa fooooc!
Dayanara salamul ala al tau nu contine iod?Intreb si io!POate faci un tratament intensiv,ceva.
Kossir gata?Se dezleaga sacul?Brrr!Ce emotii!Tinem pumnii!
Gaby tot esti tu femeie de cariera te-ai gandit sa fie si la propriu .Si ca sa fiu sadica la maxim mama a zis cand a eliminat prima piatra la rincihi ca mai bine ar mai naste un copil.In alta ordine de idei, pietrele la rinichi daca ai apucat sa le faci din pacate esti predispusa toata viata.Ideea e ca atunci cand elimini una sa o duci la laborator sa vezi de ce natura e :poate fi din apa sau din proteinele din carne.Nu ai voie apa minerala ci doar plata cu lamaie , lamaia avand ca efect impiedicarea formarii de pietre noi.Ceaiuri de tot felul,rovatinex, urinex si ....putin noroc sa o poti elimina.Cand ai criza -stii ca eu am avut prbl cu sotul in oct-perfuzie cu scobutil +nospa+ketonal.Nospaul dilata vasele si ajuat la eliminare.Ajuta mult miscarea (sariturile) si....cam atat tin minte.Biata de tine era tot ce iti lipsea.De alea de fiere habar nu am .Pup fetele frumoase si din partea lui bebeGeo cate un pupic pe cate o falcuta ca asa e el galant!!!
Despre mine....azi m-a apucat harnicia si dai si lupta si am o durere de mijloc splendida!Bashca o vecina mi-a prezis ca mai stau maxim 2 sapt cu bebe ca mi s-a lasat burtica.Adevarul e ca de vreo 2 zile respira mai usor,dorm mai bine si am o scurgere mai abundenta si in varful sfarcurilor.... oare sa vina bebeGeo asa repede?Si eu nici nu am calcat volanasele de la aparatorile de pat.Maine !Asa zic zilnic.Cert e ca pe bebe il simt cam jos scobind dupa ceva melci,scoici, raci ,craci.TReaba e ca poate gasi maxim un paianjen si o panza maaaaareee!Daca nu intru de acum in fiecare zi macar sa scriu un rand in seamna ca am pus-o de mamaligi.Dar dau eu un esemes daca se intampla evacuarea.
La capitolul kg de 2 sapt ma mentin 14-15 kg puse de la incepututl sarcinii.Azi am mancat light:gratar cu salata verde dar tot azi a venit de la bunica porc cu shorici si carnita afumata si…..ma fac cat soatza porcului.
Cat despre visul tau,Bumbitzo, cred ca mai bine ca a fost doar vis ca altfel...tsunami provocam ....dizlocam atata apa....eram un banc de balene...orci...(oare exista asa ceva...balene care sa umble in banc?)

Edit:S-a vorbit de microunde.Intr-adevar vechile cuptoare cu microunde emiteau niste unde(normal) nocive.Ceea ce este important este vasul in care se gateste/incalzeste .Acesta trebuie sa fie BPA free .Ideal ar fi sa se incalzeasca in vase de sticla .

Kossir tin pumnii!!


ps.Asta e mesaj scris aseara dar mergea DC-ul ca ce am eu mai mare si mai lat acum.

+36 cuGeorge-Theodor


AMR 3 saptamani .... musai !!!
Doamne ajuta!

Eu si bebe il iubim pe tati !Muuult!Pt ca este cel mai bun tatic din lume!

www.flickr.com/photos/9821718@N07" target="_blank">Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Citat:
citat din mesajul lui miria_cristina

Buna. fetele!



Voi cu ce va dati contra vergeturilor ca sa nu-l afecteze pe bebe??
Ca fiecare lotiune contine ceva chimic sau vit.A...


Cristina +28 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
"Uita raul, iarta mult si rabda mult." Arhm. Mina Dobzeu

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/


Miriadin cate am citit , la vergeturi cel mai important e bagajul genetic cu privire la elasticitatea pielii. In al doilea rand se pare ca e calimentatia si hidratarea corecta, si abia pe locul 3 -lotiunile.
Eu am folosit toata sarcina ulei de masline si uleiuri de bebelus(diverse marci:Hipp, Dalin, Johnson) Pana in prezent nu am nici o vergetura, dar sunt sigura ca vor aparea pe sani, pt ca va creste volumul brusc, de la o zi la alta..nu ca la burtica

Anca

cu Codrin Fabian in 37 saptamani
AMR 3+ saptamani!!!
si mami de Lucas-Sebastian
http://community.webshots.com/user/babyanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Castelana - fericitari pt vestile bune de la eco
Ella - fara volanase calcate nu vine bbGeo. Eu zic ca mai sta a sapt bbGeo.
Briza - merci pt reteta
M-am apucat si eu sa calc ultimele hainute. Pana acum am calcat finetul si o camasa pt spital. Deja nu mai stau asa bine in fund.
Nu prea imi place cum arata finetul. Mai bine algeam un bumbac simplu.


Denisa, 32 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Neata si de la lenese.
Eu nu ma mai satur de somn, as dormi mereu.Azi noapte, cu pauza de rigoare de vreo 2 ore, am dormit bine, iar acum dimineata am mai bagat o tura pana la 10.

Andira,Denisa eu nu am mancat niciodata lychee. M-am uitat si eu acum pe net sa vad cum arata, dar ce gust au?

Nemary nu cred sa fie contractie ce simti tu. Mai degraba se intinde bebelina ca o tii stransa stand pe scaun. La mine se intareste asa in partea stanga unde sta de fapt bebe cu spatele. Si cand scoate o galma tare acolo ma si sperii de cum se face burta. Ma usutura nu alta.

Oanka pupici multi la burtica frumusica. Sunteti o familie foarte frumoasa. Deja mi-o inchipui pe Mariuta ce finuta va fi.
Abia astept sa imi vad nora.

Nafi in tare vei beneficia doar de alocatia de 200 de lei, de indemnizatie nu cred, pentru ca trebuie sa ai 12 luni lucrate anterior nasterii, nu cred ca merge ca ai lucrat in 2009 pana in aprilie. Dar merita sa mearga cineva sa se intereseze la un CAS in tara.

Gaby imi pare rau pentru "nestemate". Ce poti face acum cat alaptezi sa nu mai ai dureri?

Roxana stai linistita cu iodul ca sigur bebe va fi bine, sunt convinsa.

Annya imi pare rau ca te doare spatele si ficatul. Si eu am avut probleme cand se urca pe ficat si durea ingrozitor, dar la mine mergea plimbatul prin casa sa coboasa bebe de acolo. SI dupa vreo 10 minute de mers se mai lasa in jos si puteam respira.

Roxana chiar aseara ii aratam sotului cum tremura burtica de la bb. I-am zis ca face ca o piftie. Cred ca toti fac asa, cine stie de la ce, nu te mai gandi la prostii.

Bumbitza montajul e pe mailul comun. O sa gasesti un mail trimis de mine cu linkul catre montaj. Daca nu ai parola, sa iti activezi PM. Mergi la Profil Personal, Mesaje private,optiuni.

Briza cand se urca in stomac la mine bebe, tot asa ma plimb prin casa pana mai coboara si trece.

Castelanafelicitari pentru vestile bune de la eco.

Anca eram sigura ca nu o sa rezisti sa nu mergi la eco pana pe 1 martie, mai ales cand ne vezi pe noi ca mergem des. Tinem pumnii.

Camilecu important e ca bebe e bine, colul inchis, va recupera el si la greutate.

Delia deci vroiai sa o comiti si sa nu zici nimic. Lasa ca e mai bine sa stai acasuca linistita.

Mihaela si eu sunt convinsa ca nu scap de infectie pana nasc, dar m-am linistit ca nu se poate transmite la bebe. la mamica nervoasa. Si eu ma simt hormanata in ultimul timp si incerc sa ma abtin sa nu ma cert cu toata lumea.

Madame Ella azi aveam program de umflat plamanii dupe tine. Ia fa bine si baga un mesaj zilnic sau macar un sms, ca vad ca ai cam multe simptoame .

Gata cu recuperatul.

Oana 37+ Eric Nicholas
AMR 2+(sau mai putin)
Multumim Doamne ca am ajuns pana aici.
Ajuta-ne pe mai departe sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Apropo, fetele apropiate de termen, care inainte ati avut bebelusi cuminiti, misca mai mult acum? Ca mie mi se pare ca si-a intetit fff mult miscarile. Chiar am senzatia ca nu mai doarme deloc. SUghite si mai des ca inainte, se intinde de ma ustura pielea si da din toate membrele.

Oana 37+ Eric Nicholas
AMR 2+(sau mai putin)
Multumim Doamne ca am ajuns pana aici.
Ajuta-ne pe mai departe sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camilecu spune:

Pentru vergeturi eu am o crema Mary Cohn mi se pare tare buna, si incerc sa beau cat mai multe lichide. pana acum nu am facut vergeturi , poate ca nu voi face nici de acum in colo.

Fetelor dar ninge la noi in Piatra Neamt, si astia au anuntat ploaie.
Sotul meu este tare fericit ca poate merge pe partie cand vine de la serv. Si eu sunt suparata ca abia astept sa vina acasa si el....pleaca .
Off, m-am saturat de iarna . Sunt egoista nu?

30+ mami de Vlad
http://picasaweb.google.ro/camelia200977/UntitledAlbum#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Buna burtici!

Eu de cateva zile ma simt cam rau... am greturi si niste ameteli! Imi cer scuze ca nu va pot raspunde la fiecare in parte. Azi mergem la medic si sper sa fie bine. Multi pupici la absolut toata lumea si sanatate!

O zi buna in continuare!




36+ Irina



AMR 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Oana - gustul este o combinatie intre soc si strugure.
Mie imi plac tare mult pt ca nu sunt foarte dulci, in schimb sunt foarte zemoase si aromate.

Edit: daca iti iei, ai grija la sambure, sa nu-l inghiti, e otravitor.

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmkristine spune:

dayanara tu ce analize pt tiroida ti-ai facut? Eu am facut tsh, t3, t4, cand aveam doar cateva sapt de sarcina si apoi doar tsh cand aveam 5 luni si erau in limite normale. Dar mi-a spus un endocrinolog la un mom dat ca pot avea un usor hipotiroidism chiar daca valorile sunt in limite normale.... si mai ales ca am intrebat-o pe ginecoloaga (apropo de ce spuneau si fetele) ca obosesc si suier ca o locomotiva si mi-a spus ca poate fi din cauza tiroidei!
castelana cum adica microundele pot influenta produsul de conceptie? Nici eu nu am acasa, dar la serviciu trebuia sa-mi incalzesc cumva mancarea!!! Acum m-ai pus pe ganduri.
camilecu si la prima mea sarcina cam tot atat avea bebe si s-a nascut cu 3300 gr (din punctul meu de vedere, ok!) nu-ti mai face griji, ca n-ai de ce!
miria eu imi dau cu o crema de la Drogeria germana se numeste babylove si mai alternez cu o crema de la Mustela. Pana acum nu am facut vergeturi pe burta, bine nici burta nu e mare... As prefera niste vergeturi, dar sa creasca burta asta, pt ca am impresia ca bebe e cam micutz!
mihaela si eu sunt fan dulciurim, daca s-ar putea sa mananc numai ciocolata....
kossir bafta maine!!! si recuperare usoara!

Marina 30 + CRISTIAN si mami de Bianca Maria (15.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Castelana - bebele tau e norocos
Imi inchipui cu ce minunatii de fructe a crescut.
Felicitari pentru rezultatele la eco!

31+

Mergi la inceput