Hai Carmen!! Iepurasi de Mar-Apr 2010(95)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

miria cristina, eu folosesc ca si la sarcina anterioara crema hidratanta de la Forever,cu aloe vera, pt tot corpul,aproape zilnic. Pana acum nu a aparut nimic,

Ioana, 35+ , si Alexandru ,07.04.2006.
Alexandru
BEBE...in burtica..
Sarbatori de iarna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia13 spune:

MIRIA- eu folosesc creme cat mai grasesi ma uit sa nu aiba vit A. Am folosit mult timp de la DM o crema ff grasa si mi s-a parut buna, acu fol una cu ulei de masline. Sunt si creme speciale , dar mie nu-mi permite buzunarul ca sunt mult mai scumpe si la cat de rpd mi se termina mie o crema ca ma dau in fieare seara ...Eu n-am facut vergeturi decat pe sani si alea sunt urate rau mi-au aparut de la inceputul sarcinii ca mi-au crescut brusc sanii mari, cu toate ca ma dadeam cu crema. Mie medicul mi-a zis ca dk e sa faci vergeturi faci, indiferent cu ce crema te dai nu face minuni.

Delia13 [('') 34+ David Andrei
http://family.webshots.com/photo/2154004650105762323bvXXik


http://picasaweb.google.com/mihaela.luca.17/HainuteFetite09Luni#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelagrosan spune:

Buna dimineata harnicutelor! Am citit, dar asa rapid, ca era tare mult, iar neuronul meu uita repede.

Eu am avut ieri o zi proasta cu nervi, stres, nu inteleg si hormonii astia, ca sigur de la ei a fost, ca motive prea mari nu am avut ci mi-am cautat . La sarcina trecuta n-am avut probleme de astea. Aseara am mancat o tona de cartofi prajiti cu sos de usturoi si smantana si gratar de porc ( am uitat sa va spun ca eu nu prea sufar canea de pui sarcina asta, eu ador doar grasimile si dulciurile), iar azinoapte mi-a fost foarte greata, am stat treaza mult si bine. Asta e.

Kossir iti urez mult succes pentru maine. Am niste emotii!! Doamne ajuta sa fie toate bine. Sa ne dai mesaj cat mai repede. Eu o sa incep galeria ca sa fiu sigura ca nu ratez
HAI KOSSIR

Diana ma bucur ca ai trecut si peste faza cu mastita. Stiu cat de rau e. Am avut si eu data trecuta.

Miria eu ma dau , cand nu uit, cu o crema speciala pt. mamici cu burtici de la sanosan. Nu a fost scumpa, de aia am si luat-o.

Ma bucur ca si bebelusa Briana de Rammy este papacioasa si va pleca la casuta ei in curand.

Oana imi pare rau ca nu scapi de infectia aia, din pacate probabil nu va trece pana dupa nastere. Bine ca nu mai e mult.

Vai de mine ce uituca sunt, vroiam sa scriu mai multor fete, dar nu ma duce capul. De acum o sa-mi notez.

Legat de scosul lapticului de noapte, eu sunt de parere ca bebe hotaraste, nu toti sunt la fel. Unii mananca mai putin la o masa si mai des, altii mai mult si mai rar, fiecare organism e diferit. Ma dispera doctorii astia care dau ei asa niste axiome, ca bebe la nu stiu cate luni nu mai are nevoie de papa. Ma rog, fiecare apeleaza la diverse metode de educatie, eu doar imi spuneam parerea, ca mie nu prea-mi place dresajul asta.

Legat de pompe, si eu sunt interesata, eu am avut tip seringa Nuk, dar nu scoteam mai nimic si sanii erau super plini, ma durea, innebuneam. Asa ca intreb si eu , daca stie cineva, e diferenta de calitate intre astea tip seringa si avent manuala, merita sa-mi iau? Sau poate ca eu sunt de vina si nu dau laptic decat puiului, ca data trecuta numai Elena reusea sa scoata lapticul din sani.

Va pupacesc pe toate

Mihaela32+ cu Angela Ioana si Elena Maria (9 aug 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Fetelor nu mai vorbiti de cartofi prajiti. Deja ma declar obsedata de ei +ou, as manca zilnic si la orice masa. Ma fortez sa manac o singura data pe saptamana, dar nu e zi sa nu ma gandesc la ei.

Oankaam vazut si eu pozele: esti f frumoasa asa cu burtica si cu hainute rosii!!
Freedelia tu chiar ca esti nebuna mama!!!Auzi la ea sa plece haihui prin tara, cand mai zilele trecute se punea problema sa se interneze ca naste!!
Castelana bafta, sa vii cu rezultate bune
Deja incep sa scutur agitatele de praf sa le scot maine pt Kossir

31+ Eric Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CoriMami spune:

Neatza mamici!
Azi am lenevit, la 8.30 am coborat din pat ...si sunt la traditionalul cappucino, de data asta insotit de biscuiti cu ciocolata...pt a avea muuulta energie cu care nu am ce face, ca stau in casa.
Referitor la vergeturi, eu puteam sa jur ca mie asa ceva nu o sa mi se intample. M-am dat cu crema Mustela si Sanosan, dar ele au aparut pe burta, ca o centura....cand am vazut asa ceva am inceput sa ma dau de 3-4 ori pe zi, ca ma si manca pielea..dar nimic, ele au crescut ca niste cratere...asta e, acum m-am resemnat!

34+ Eliza Valentina
Mami si tati o asteapta pe printesica lor cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Buna dimineata,

Ma gandeam acum, ajutata fiind si de fiumeu ce-i drept, ca e ultimul mic dejun cu burta mare . Ca maine nu am voie sa mananc parca.
Merci fetelor de urari, sa de DD sa fie bine.
Miria vergeturile apar in functie de pielea noastra, de organism, in straturile profunde ale pielii. Prin urmare e cam inutila treaba cu cremele care nu patrund pana acolo. dar, pentru linistea noastra sufleteasca, e bine sa ne dam cu creme. Eu m-am dat cu ulei de argan in amestec cu o crema de plante care se gaseste aici. Uleiul de argan e foarte bun pentru corp, par, iar aici se gaseste. Nu stiu daca si in Romania il poti gasi .

O zi buna tuturor.

Carmen mami de Mihai 24.8.99 si 37+ Sofia Maria

http://community.webshots.com/user/kosscar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Multumesc, va trebui sa-mi cumpar o crema sau un gel antivergeturi neaparat, dar care sa poata fi folosit in sarcina fara probleme, ca nu vreau sa-mi mai bat un cui in plus.
Aseara, cand faceam dus, am descoperit 2 firisoare movulii langa buric. La lumina zilei nici nu se baga de seama, dar le stiu acolo si ma apasa pe creieri plus ca burtica inca se mareste, desi am sanse sa mai fac. As vrea sa le creia o pauzasc inainte sa se albeasca. O fi pielea elastica, dar la cat se intinde la mine, nu mai face nici ea fata, mai ales ca este a doua oara cand o fortez asa mult.

Sa vad ce gasesc.

Cristina +28 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
"Uita raul, iarta mult si rabda mult." Arhm. Mina Dobzeu

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Kossir -- mor de emotii pentru tine!!!! Zi-ne mai multe detalii -- la ce ora te internezi, la ce ora pleci de acasa, la ce ora se presupune ca incepe operatia??? Asta este primul iepuras asteptat, adica sa soseasca programat, restul au fost asa, surprize...

37+, John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Buna fetele, vad ca sunteti trezite si deja ati schimbat capitolul.

Inainte sa citesc ce faceti iata raportul de garda: m-am intors de la dr.
Bebe e bine merci, azi era cu patul sub stomac, activ ca nu statea la masuratori.
Avem femur de 7 cm, deci lungime aproximativa 7x7... lungut zic eu
Ave greutate estimata peste 2,500 kg.
Eu de la ultima vizita, acum 2 sapt, am luat 1 kg, bebe o juma de kil.
A zis sa fiu in continuare atenta, daca e ceva sa sun sau sa vin direct la spital, aici a intrat sotul meu in panica: ceva? ce?

in fine sunt bine si asta va doresc si voua!
va pupu si merg sa citesc din urma!


castelana fericita 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Cum sa ma resemnez si in privinta vergeturilor? Cum mai stau eu la soare cu dungulite ca zebra? Si cum mai port eu blugi cu talie joasa?
Plus c-o sa fiu urata!
Cristina +28 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
"Uita raul, iarta mult si rabda mult." Arhm. Mina Dobzeu

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Mergi la inceput