LMA!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009-*154*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

LA MULTI ANI ROBERT ANDREI bebe de PLICI PLICI!!!!

LA MULTI ANI CARMENADA

LA MULTI ANI SI GHIOCEILOR SARBATORITI ASTAZI:
DAMIAN SERBAN bebe de ESEEA
MARINA ALEXANDRA bebe de ALEXA101
ALBERT GABRIEL bebe de CIRESICA5
AMALIA bebe de DANADELIA
RADU STEFAN bebe de BUBULINA
PETRU bebe de SHASA


LA MULTI ANI SI DE LA NOI



diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunici la 10 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

neata tufete!
Merci pt cafea!
Io nu ma dusei la servici, a nins afara si e polei, trebuia sa plec la cinci si juma si nu m-am incumetat sa merg noaptea in conditiile astea (si nici ziua nu sint mai viteaza la datul cu masina pe gheata ).

Olguta, sanatate bossului si tie multa odihna

Kea, am gasit metoda de scapat de cosuletele-alea de sub piele: am dat cu eosine patru seri la rind, am pus o fiola de fiecare data si nici o crema peste, am asteptat doar sa se usuce) si vad ca e mult mai bine, mai persista 2,3 bubulitze, da le vin io de hac :)

Cazu si Dragoana ieri, se tinea in picioare linga premergator si asta s-a miscat, ca deh, e pe rotile si ea si-a pierdut echilibrul, a ajuns cu tartacuta la pamint, dar nu a bufnit rau, mai mult s-a speriat. Oricum, de-acum de-astea (cazaturi) vor fi zilnic... pina isi va gasi echilibrul bun.

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

n-am apucat sa recuperez capitolul trecut... am un mutz marait si plangacios rau de tot; ieri m-a cocosat, am stat numai cu el in brate, azinoapte m-a chemat la apel din ora-n ora; acuma l-am culcat, sper sa doarma macar o ora ca era saracutul atat de obosiiiiit; eu am bagat un ness si ma duc sa-mi mai fac unul ca sa-mi revin complet, si fiu in forma pentru urmatoarea tura de maraiala; i-am mai comandat ieri o tona de jucarii... ca asa-mi place de el cum se joaca cu jucariile noi... incat am devenit dependenta; dar tinand cont ca pentru mine nu am cumparat absolut nimic de luni de zile.... imi permit sa dau banii pentru mutz mic;
am o stare cam idioata, o aveam deja de vreo 3 zile, acuma s-a accentuat cu vremea idioata si lipsa de somn; dar imi tot repet ca trebuie sa ma mobilizez pentru mutz, ca el sta doar cu mine acasa si n-am voie sa ma simta in starea asta; aseara eram obosita si ma simteam vinovata.... si degeaba imi repetam ca e normal in puii mei sa mai si obosesc dupa o zi in care stau cu el agatat de mine si dansam si alergam printre reprize de nervisori si dureri si plans si agatat de mine cu "mamaaaaa"""....... eu tot vinovata ma simteam, ca nu mai am energie sa alerg cu el prin casa si sa-l fac sa uite de durere si maraiala;
vad ca va ganditi la intarcat.... eu inca nu; adica m-am gandit si eu, dar nu cred ca ma hotarasc prea curand; mai ales vazand ca e atat de usor sa-l linistesc la titi.... si dintisori ne mai ies mult si bine....; oricum lucrez la operatiunea lapte praf; adica am luat nan, a luat 3 gurite din el si mi l-a vomitat in secunda in care i-am luat canita de la gura; am luat humana cu vanilie si banane... nici gand sa deschida gura; cum simte gustul "sigileaza" gurita; o sa mai iau si un aptamil... si pe rand .... poate poate gasesc ceva sa-i placa; eu m-am hotarat sa stau clar 2 ani acasa, imi e greu sa nu "socializez"... dar pentru puiul meu orice; si o sa-i fie mult mai bine cu mine, ca am oricata rabdare e nevoie si in plus il invat si-l stimulez la maxim; dar intr-adevar as vrea sa nu mai fie complet dependent de titi, pentru ca zilele astea cand nu a vrut papica... titi a fost de baza; eu nici gand sa-l fortez sa manace; daca a intors caputul in alta parte, clar nu vrea, si atunci nu bag avioane si maimutzareli ; astea le mai bag cand vrea sa pape dar se plictiseste

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunici la 10 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Buna dimineata!Ce ma fac eu cu vremea asta? diseara la 7 am programare la dermatologie cu piti si drumul Baldana-Targoviste e inchis...nu-i grav dar chiar vroiam sa stiu ce e cu petele de pe corpul ei...apar, dispar, reaparCu intarcatul...si eu ma gandeam ca pe la un an sa termin dar ...sper ca se va intarca singurica deja nu prea mai vrea...doar o "pupa" dar e buna noaptea si la dureri...mami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Dyana,

sa iti pove cu laptele praf la noi. Vladimir, tot asa nu pune gura.
Iau eu cu avant si determinare NAN, ii pun in canuta ca biberon nu serveste si in secunda urmatoare da sa vomite.

Gust si eu, dau si eu sa vomit. Tu ai gustat? Mie mi se pare ca are gust de unt topit-e foarte gras.

Asa ca nu il mai stresez cu laptele praf. Ii fac seara insa cereale cu banana si in loc sa le pun in apa pe pun in lapte (acum sunt cu Hipp). Fac asta nu ca sa il obisnuiesc sa bea lapte praf ci pentru aport de vitamine si chipurile sa ii tina de foame (asa cred eu in capul meu).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Tufete, am avut un coshmar!!! Groaznic!! Se facea ca eram gravida, mersesem la un control si-a zis doftorul ca-s bortzonela! Si in vis intai mi-am zis:"no, bag pupu, ce sa fac, il pastrez, poate i-a placea la Phiphi sa aiba un frate/ sora...ne-om descurca...diferenta mica de varsta"...Si-mi tot repetam:"vaaai, sa vezi ce-o sa zica fetele de pe forum ca io, poate singura care nu mai vroia bb2, ma trezesc acum insarcinata!" Si apoi am inceput:"ba, da' io abia mi-am revenit cat de cat cu kilele dupa nastere, s-o iau de la inceput, cu greturi, burtoaie etc...s-o neglijez pe Phiphi?" No, imi pare rau, dar asta am zis in vis si m-am hotarat sa NU pastrez sarcina. Bine ca m-am trezit!!!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Ilinca_M. si eu m-am visat gravida cu cateva luni inainte sa
apara surpriza numita ioana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Ilinca, ca sa nu mai ai cosmaruri d-astea, baga un test de sarcina scapi de-o grija...mami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Tufete, nu-mi ziceti ca Sophiphi a ramas singura ne-cazuta? Adica vad ca nici Adelake n-a cazut din pat (si banuiesc ca nici balansoar, scaun, masutza de infasat etc.). Poate ca n-as fi supravegheat-o eu asa de abitir (numa poate!) cand o lasam pe pat, dar stiam ca daca pica nu ma spala toate apele Dunarii de porcaiala maica-mii. Asa ca n-a luat nicio tranta, decat inevitabilele rasturnari din cur pe-o parte, pe jos. Cand a incepe sa umble a fi pe cont propriu, ma spal pe maini ca Pilat din Pont, daca pica, pica. Eu in scaunelul de masa n-o pun niciodata fara centuri (mai nou mancam oricum pe unde apucam, pe jos, pe pat...); ea nu protesteaza dar incepe sa-si roada hamurile, probabil spera la o evadare.
Cu alaptarea, eu in principiu o sa continuu pana va fi o placere de ambele parti. De ce mi-as face false probleme, daca n-am? Inca nu-s prea obosita/fara chef, n-a inceput sa ma enerveze...deci chiar nu-s o martira ca alaptez, ci o fac de buna-voie:))) Eu zic ca o sa ma gandesc la rarit cu alaptatul cand va incepe sa manaance mai ca lumea, consistent, si asta n-o vad implinindu-se mai devreme de 1 an jumate, in niciun caz. Dar sunt dispusa si la alaptat 2 ani sau peste, daca va dori. In orice caz, eu pe lapte praf n-o trec; cand nu va mai avea nevoie de laptele meu e clar ca nu mai avea nevoie nici de lapte praf. Adica pentru mine ar fi o complicare a situatiei: renuntz la alaptat (comod, mereu la indemana, gratis) ca sa ce? Sa incep sa testez tipuri de lapte praf, sa umblu dupa biberoane, sa aleg tetine, sa sterilizez eventual, sa umblu noaptea ca beata daca se trezeste si-i e foame...No way. Adica pentru mine alaptatul e ceva comod. Dar sigur ca le inteleg pe cele care ar prefera sa treaca pe lapte praf fiindca le incurca alaptatul din diferite motive (serviciu, oboseala cronica, lipsa de vitamine etc.)
Haha, cativ, ce test de sarcina sa bag? Daca ar fi pozitiv poate m-as imbogati pe seama companiei care produce Durex:)))
M_monique, io o sa fac tot posibilul sa nu fie vis premonitoriu, ca zau ca nu-s in categoria care viseaza la bb2, nici macar in subconstient;))
mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Am mai scris un mesaj, daar... s-a pierdut in neantul blogosferei internetice! Na, ca am zis-o!

Deci, Dyana, poate iti da putere: esti o super-mama! Atat in ochii mei si clar ca si in ochii lui Mutzu! Serios, esti modelul meu de mama!

Georgi... vaaai, am vrut sa iti zic ceva si am uitat!!! Bag pupu, vorba lu` Ilinca ca m-am tampit de tot! Nu mai stiu ce am vrut sa zic, dar am scris in mesajul pierdut... Mi-oi aminti si zic!

Ilinca, poate e un semn si esti bortzo Glumitza! Dar sa stii ca nu esti singura care nu mai vrea BB2! Nici eu nu mai vreau! Hotarat!

In rest, raportez noapte dormita cu putine intreruperi si un calcai luat in sanul stang ca era sa imi pierd cunostinta in somn! Am o semi-vanataie pe san de toata frumusetea!
Pe langa, mai raportez o stare de kkt, dureri de spate si de oase!

Aaaaa, mi-am amintit!!! Tudor de Leelo distinge culorile??? Leelo, lamureste-ma ca daca al tau distinge culorile... eu imi iau bona, sau duc fata la cresa cu inima impacata ca poate invata mai multe de la altii decat de la mine! Adica... daca il intrebi care e rosu iti arata?!

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput