LMA!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009-*154*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Vai, Ilinca, mai stii?

Dar daca esti....sa vezi ce-o sa se bucure Phiphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Ilinca, visul vine de la lupta cu kilele. Asa pateam eu cand tineam regim strict. Visam noaptea fripturi, mese intinse. oricum super visul...daca si noaptea ai legatura cu forumul iti dai seama cand ne-a intrat in sange...

Aseara nu a mai fost chip sa intru. Cum deschid calculatoprul jap pe mine sa bata si el nitel in tastatura. Daca e deschis si stau langa el in pat e ok. Asa ca am ales sa il inchid si sa ne jucam frumos amandoi. Ultima gaselnita a lu raru este...am un herpes nou si atat se chinuie sa vada ce am la gura. Bine, ca nu il las sa puna mana, dar atat ma escaladeaza de numa...

Mai, fetelor, m-ati pus pe ganduri cu pipilica lu Raresu. Peste 2 sapt merg la control la dr si voi vedea ce e. Daca e normal sau nu. Oare pot sa merg la un lab de analize si fara sa am trimitere de la medic?

Simina, ai o fata sa iti traiasca. E atat de bine reprezentata, rotofeica, bucalata. As musca-oooooo....

Oli, pe Davidutzu...Bine ca e mai bine. Sanatate. Of...nu-mi povesti de dinti. Stiti ca am fost sa imi plombez o masea la sf anului trecut. Ei, bine...in timpul lucrarii cred ca m-a prins curentul la lucrare si nu va spun ca nici acum nu manac in partea dreapta, nu beau rece, NU vorbesc afara, NU ma pot spala pe dinti cu apa rece de la chiuveta si multe NU-uri. Nu vreau sa ma gandesc ce voi face cand voi incepe munca...v=am mai spus ca am munca de teren si ma gandesc cum voi vorbi eu cu oamenii cu fularul la gura.

Monica, eu stiu ca la baietei nu e recomandat sa decalotezi zilnic si mai mult sa speli in interior, adica pe sub pielicica. De aceea, spal de 2 ori pe sapt.

Oi mai fi avut ceva de zis...Nu mai stiu. Mai vedem.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsuzsu spune:

buna dimineata
La Multi Ani sarbatoritilor de azi!!!!

nu am tecitit, dar sper sa apuc mai tarziu
Ilinca ce mai vise ai si tu mama!!!!
poate poate te razgandesti!!!
sa stii ca e super cu 2- gandestete cat de implinita te simti cu Sophiphi si inmulteste sentimentul .
e greu intradevar dar merita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

La multi ani Carmenada!

La multi ani Robert Andrei!

La multi ani!
Damian Serban
Marina Alexandra
Albert Gabriel
Amalia
Radu Stefan
Petru




Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

georgiana..veniti maine?sau v-ati razgandit?



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Vizitati magazinul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Tufete, nu-mi ziceti ca Sophiphi a ramas singura ne-cazuta? Adica vad ca nici Adelake n-a cazut din pat (si banuiesc ca nici balansoar, scaun, masutza de infasat etc.).


O, nu! N-a cazut nici de pe altceva, doar "de la proprie inaltime" prin operatiunea "taurashul". De-astea in skimb.... multe...
Recunosc ca am oareshce emotii cu masutza de infasat... de multe ori ne mutam jos pe covor ca nu ma simt in stare sa desfasor operatiunea sus pe masutza cu piticul umblaretz. Si o skimb alergand-o prin camera...

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Am sunat-o pe Carmenada, noi vorbim des, sper sa intre azi pe la noi cu pozici cu Ina cea frumoasa.

Noi avem al 7-lea dintisor



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric
[Mai, fetelor, m-ati pus pe ganduri cu pipilica lu Raresu. Peste 2 sapt merg la control la dr si voi vedea ce e. Daca e normal sau nu. Oare pot sa merg la un lab de analize si fara sa am trimitere de la medic?



Mami, nu te supara pe mine ca ma bag dar parerea mea e ca nu ar trebui sa mai stai nici pana maine!!! Nu e normal ca un bebe asa mic sa aiba asemenea miros! Suna medicul si macar spune-i care e problema si daca iti zice in continuare sa mergi epste 2 saptamani, schimba-l!!!
Sa nu te superi pe mine ca am zis cu bune intentii!

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

georgiana..veniti maine?sau v-ati razgandit?



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Vizitati magazinul
Daaa, venim!!! Adica, daca si de data asta nu venim, ai mei clar ma dezmostenesc si ma baga de unde am iesit! Te sun, ok?!

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric
Monica, eu stiu ca la baietei nu e recomandat sa decalotezi zilnic si mai mult sa speli in interior, adica pe sub pielicica. De aceea, spal de 2 ori pe sapt.

Cine ti-a zis asa?
Nu te supara ca ma bag, dar cum sa nu speli zilnic, cel putin cum spunea Shasa, cu apa macar, pai normal ca locul se murdareste si nespalat se infecteaza. Claudiu, ca-i singurul baietel in familie a fost dintotdeauna spalat zilnic, si nu i s-a uscat. Ce poate pati daca il speli? In afara ca e curat si nu se infecteaza? Doar nu ne temem de apa. Eu pe Luana o spal zilnic, nu-i aceasi chestie? Pai normal ca daca as spala-o la 2 saptamani ar mirosi, ce daca e copil? Nu face pipi, nu traspira? Si se poate infecta. Pai tocmai mirosul urat de care vorbesti e dovada ca nu e bine atat de rar. Fara suparare.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput