Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe(55)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Lucialu ma bucur ca avem vesti de la voi, mii de pupici mancacioasei mici!
Alexia28 am vazut pozele si m-am topit, ce familie frumoasa! Un La multi ani intarziat pentru mica printesa, care a facut 2 ani sambata! Ce tort frumos a avut si ce fericita era! Sa va traiasca si printisorul, care a implinit o luna si sa creasca mare si sanatos ca surioara lui.
Eu sunt cu ochii pe FSH, iau DHEA si Cyclo-progynova si vad ca da rezultate. Dupa doua luni a ajuns de la 33, la 23 si il repet in fiecare luna. Tratamentul cu DHEA trebuie sa dureze 3,4 luni cel putin, am repetat si o inhibina B si astept rezultatul. Cum FSH ajunge cat de cat in limite, dam startul unui nou FIV. Am primit si schema de tratament(3 Gonal si 3 Menopur/zi) si ma costa 50 mil. lei vechi, asa ca le procur din timp ca sa nu am suprize. Cam astea ar fi noutatile, in rest sunt bine si mi-e mult mai bine fara restaurant. Simt ca am si eu timp de mine, de sot si de casa si nu as mai repeta experienta inca o data. Va pup pe toate si mi-e dor de vechea gasca....



www.onetruemedia.com/my_shared?z=3d83a89c375565f7f5a863&utm_source=otm&utm_medium=text_urll" target="_blank">Saint-Bernardul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Lucia nu am incercat cu nimic naturist. Am zis ca trece, ca mai stau un ciclu si e gata. Si ciuciu. Acum nu mai am timp sa stau dupa el. Ma operez si gata. Am inghitit galusca. M-am si programat pentru miercuri, pe 3 martie. Sper cu ocazia asta sa se lamureasca si problema cu hidrosalpinxul, daca e sau nu.
Alex nu stiu cum o fi aparut el, poate aveam si atunci hidrosalpinx si nu l-a afectat, sau poate nu aveam si a aparut mai tarziu, sau poate nu am deloc. Pana miercuri habar nu am.
In aprilie incep si eu protocolul pentru noul FIV daca totul e in grafic. Sper sa nu mai intervina si alte nebunii.

Alexia sa-ti traiasca copii, sunt tare frumusei !!! La multi ani Nataliei !!!!!
Ma intrebai de ulei, nu i-am dat pana acum. Nici n-am auzit de el sincera sa fiu. Ii dau in fiecare zi Vit C de prin octombrie cred. Speram sa aiba mai mult efect. Oricum Alex e bine acum, nu mai are nimic. Eu trag inca, cred ca m-am super infectat la sinusuri. Nu mai imi trece odata. Am inceput sa iau de vreo 10 zile gel de Aloe Vera de la Forever Living. Cica ar fi bun la imunitate.

Legat de discutia cu anticonceptionale, parerea mea e ca trebuie luate fara pauza mai ales in cazul endometriozei. Faptul ca avem ciclu nu ajuta cu nimic, nu are nici un efect pozitiv. Chiar din contra la noi. Atata timp cat nu vrei sa faci un copil si iei AC, nu ai nevoie sa ti se "improspateze" endometrul sau mai stiu eu ce. Eu asa le-as lua dupa ce o sa fac al doilea bebe, daca o sa fie cazul.

Dana nu stiu sa te ajut cu durerile astea mari din cauza Diphe. Eu nu am avut, nu mi-a fost rau, nici greata.. Doar bufeuri aveam. Poate ar trebui sa suni macar la dr si sa ii spui sa vezi ce iti recomanda.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Boo ce ma bucur ca "te revad" si pe tine! Multa bafta pe 3 martie sa scapi de-o grija si in aprilie poate vom fi colegute de suferinta!

www.onetruemedia.com/my_shared?z=3d83a89c375565f7f5a863&utm_source=otm&utm_medium=text_urll" target="_blank">Saint-Bernardul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana84 spune:

fetelor haideti sa va spun ca am descoperit de la ce imi era rau.....eu dupa ce am facut injectia am inceput sa iau calciu cu magneziu si vitamina d3.azi m am gandit sa nu mai iau pastila si surpriza....m am simtit super OK .
deci....de la calciu imi era rau...nu inteleg de ce dar uite ca azi mi-a fost bine!
va pupi pe toateeee!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_84 spune:

Tanti, Patriciab, Turturica...am vazut ca ati luat Vitex si ati avut succes! Cum l-ai luat? Ati facut mai intai analize hormonale? L-ati luat doar pana la ovulatie sau fara intrerupere? (stiam ca nu e recomandat in sarcina, de aia)...
daca mai sunt fete care au luat, informatiile sunt binevenite

Trying for a baby
http://simplujurnal.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

E important si de care Vitex. Vitex Agnus? Sau Vitex Fruit? Ca si eu am vrut sa iau, dar nu m-am lamurit de care si decat sa iau ceva aiurea, am renuntat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_84 spune:

Pai Vitex Fruit contine Vitex agnus castus...

Trying for a baby
http://simplujurnal.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Eu am luat vitex si imi dadusem Cm peste cap, venea mai devreme, acum am tot facut analize hormonale si endocrinoloaga mi-a zis sa nu mai iau nimic ca sa nu le influenteze. M-am gandit ca tre sa vb cu un homeopat. Uff, daca ziua ar avea 48 de ore sa-mi rezolv si eu toate cele......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:


O PRIMAVARA FRUMOASA CU MULTE FLORI SI MULTE BUCURII. LUNA MARTIE ESTE UNA DINTRE LUNILE MELE PREFERATE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Mi-am facut Progesteronul in ziua 21 si 23 de Cm si au iesit aceleasi valori in ambele zile, mai mare de 40 (pur si simplu asa scria). Vad ca e de bine ca nu este incercuit...asta ce inseamna mai sigur?Ca ovulez?

Mergi la inceput