Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe(55)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana07 spune:

La multi ani, doamnelor! O primavara minunata va doresc!
Nu stiu cum e pe la voi, dar aici e o gramada de zapada inca si -1 grad. Brrrr...
Beatrice, eu zic ca ovulezi si corpul galben functioneste bine. Dar asta nu spune nimic despre calitatea ovulului, din pacate. Dar e un semn bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

O primavara minunata si plina de vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

O primavara frumoasa va doresc din suflet

Va fac cinste si cu o feliutza de tort si un suculet ca azi sunt ( chiar daca sunt racita cobza)
Sunt mai batrana cu un an dar sunt happy ca am doi copii minunati si un sot la fel

va pup pe toate

www.flickr.com/photos/10210052@N04//" target="_blank">Mamica de Natalia Maria 20.02.2008 si de Tudor Mario 21.01.2010

prietene DC .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Alexia, bravos!!!Felicitari!!!Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica9 spune:

Alexia La Multi Ani! Si felicitari pt cei doi copii minunati! Stiu si eu ce greu eu cu doi, dar merita tot efortul si sa stii ca la mine e mai bine acum decat in primele 2 luni. Sper sa fie la fel si la tine.

Boo bafta maine la laparo, sa te recuperezi rapid ca sa poata veni si urmatorul bebe.

Lucialu ai incercat sa bagi un pic de lapte de la tine in mancare care i-o dai? Poate o sa vrea asa. Si uita-te aici pt idei cu diversificarea: http://wholesomebabyfood.com/

Roxana07
nu am avut nici o sangerare cand am luat Micronor, dar am luat tot timpul, fara intrerupere. Am si alaptat in timpul asta, si ciclul mi-a revenit numai la o luna jumate dupa ce am oprit pastilele si am inceput sa mai reduc din alaptat. Am avut un chist pe un ovar care mi-a scos la laparo, dar in afara de asta erau toate lipite, si ovarele trase undeva in spate din cauza endo, asa ca nici nu aveam cum sa raman gravi asa. Dar dupa oparatie am ramas imediat. Si nu mi-a a mai reaparut nimic deocamdata dar in timp de aproape 3 ani am avut un singur ciclu si doua sarcini ceea ce a ajutat foarte mult.

De saptamana asta sunt si eu mai libera ca inceput sa mearga Rebecca la gradi, doar part time, cateva ore, de 3 ori pe saptamana dar deja se simte ca am mai mult timp. Asa avand doar pe Sophia acasa e super bine, se distreasa singurica pe la jucarii si n-am asa multa treaba cu ea. Asa ca poate ma prindeti pe aici mai des de acum inainte.

Sper sa va aduca primavara cati mai multi bebei!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana07 spune:

Monica, merci de info. Esti foarte norocoasa la cum s-au aranjat lucrurile la tine .
Alexia, La multi ani cu intarziere ! Sa fiti sanatosi si sa te bucuri de familie!
Boo, multa bafta la laparo! Sa fie totul bine, sa va apucati de BB2.
pentru toate fetele, si, unul special pentru Lucialu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Dragele mele , va pup pe toate !

ma mai tineti minte ? sunt Diana

va scriu sa va urez o primavara minunata si multa sanatate

sa va dea Dumnezeu ce crede El ca aveti cu adevarat nevoie , si sa aveti parte de liniste sufleteasca si multumire de sine

eu m-am rugat la Dumnezeu si mi-am gasit pacea , linistea , viata normala ; nu am endometrioza ; sunt sanatoasa acolo jos ... ;
sotul meu e cu mine mereu , ma iubeste , ma rasfata , asta legat de mine

gandul tot la voi este in acest mesaj si inca o data SANATATE SI BUCURIE IN SUFLET

va pup cu drag, Diana, la revedere

p.s. nu voi spune daca am adoptat sau vom adopta un copil superb , sau daca am nascut deja copilasul visat sau nu l-am nascut inca , pentru ca indiferent daca avem asa ceva sau nu , important este ca sotul pe care il iubesti sa fie cu tine si cu copil si fara , important este sa ai liniste sufleteasca si echilibru si cu copil si fara , sa fii util celor dragi si sa le daruiesti multa dragoste



A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

unducthable, eu imi aduc aminte de tine!
Ma gandeam ca eu si daca voi ramane, imi va fi cam greu sa-l pastrez, avand in vedere ca am uter retrovers, endometrioza si mai nou.....hipertiroidie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Alexia!!!La multi ani iubita!Sa fii sanatoasa si puternica ca sa poti creste puii mari!Eu ieri m-am plimbat pe la scutece, ca si acolo aveam absente la greu.La multi ani si Nataliei cu intarziere si Tudorelului la cat mai multe lunite!!!(ca la bebelaci asa e moda sa se zica )Ma bucur ca esti multumita de data asta de cum a decurs venirea Tudorelului.
Ioana si noi te pupacim de mii de ori!si ma bucur ca ai vesti bune si esti multumita. Multumim de urari!Si iti tinem pumnii sa fie bine pana la capat de data asta, sunt cu okii pe tine
Boo, uffffff, ata e!Macar vezi cum mai esti in burtica si stii sigur asa.Bafta maine!Iti tinem pumnii sa vii cu vesti bune!
Roxana pupici si salutari ursilor polari!Ma bucur ca te vad pe aici.Ce ai mai facut?Te simti bine?
Monica multam fain pt link!Pup fetele!Creste bandi micamerge la gradi...ehe trece timpu'
Beatrice ia-le usor, poate ar fi bine sa meri la endocrinolog specializat pe probleme de fertilitate,poate.Parca la voi la Bucuresti era drita Corina Neamt.Tu stii mai bine ce ti-e bine,dar daca ai nevoie de asa ceva ti-o recomand pe Gutinde de la PCOS,aici la aspirante.Poate sa te indrume pe la ce usi sa bati.Oricum incearca sa-ti pastrezi un ton optimist(stiu, greu...mai ales cand nu ai pace de la dureri,dar nu e imposibil).Sa stii ca asta conteaza mult si la buna functionare a hormoneilor.Sunt si subiecte legate de tiroida aici.
Noi am facut ieri vaccin si vor sa apara perechea dintisorilor dejos, aia de sus fatza si ne cam chinuim.
Madutaaaaaaaaa scoate capu' de unde l-ai varat, dam pupi numa sa te vedem teafara.
Ha!ca am reclamatii. Pup u all!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Eu am mai auzit si argumente contra la adresa lui Neamtu

Mergi la inceput