Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe(55)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Fetelor, va multumesc din suflet pt incurajari!!A fost Boo la protv?waw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Fetelor, va multumesc din suflet pt incurajari!!A fost Boo la protv?waw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Bea, felicitari!!!
Boo, multam pentru detalii. Prin urmare zici ca la tine se vedea ceva si la eco... erai suspecta de hidro. Si la tine a fost a doua laparo, nu? Parca tu ai mai facut una inainte de primul bebe. Asta e, ne-am hotarat ca vom incerca si noi primul fiv. Am inceput sa ma obisnuiesc cu ideea. Imi fac si planul in caz ca nu reuseste, chiar mai fac o laparoscopie. Poate reusesc sa imi desfunde vreo trompa si mai incerc natural cateva luni, pana oi avea bani si curaj de un alt fiv. Pana la urma tot reusim noi cumva, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica9 spune:

Beatrice Felicitari! Ma bucur tare mult pt tine, sa nu iti faci probleme ca va fi bine, vei trata problema cu tiroida si o sa fie ok. Am o prietena care a avut probleme tot asa, si a avut o sarcina fara probleme. Curaj si bucura-te in loc sa plangi.

Boo intradevar e grea sa accepti situatia, ma gandesc ca o speranta tot aveai, oricat de mica in fiecare luna. Iti doresc sa reusesti sa accepti vestea asta cat mai repede si sa te simti cat mai bine se poate psihic. Si asta va fi important pt FIV.

Noi am avut doua zile foarte grele, dupa doar 2 zile la gradi Rebecca deja s-a imbolnavit, a facut febra, tusea, vroia in brate tot timpul, si tare greu mi-a fost singura cu amandoua, dar acum ii este mai bine, sper sa nu fi dat si la Sophia boala.

Primavara asta a adus deja o burtica, si sper sa o urmeze multe altele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casamihaela spune:

Beatrice felicitari pentru sarcina. o veste minunata care ca ne da sperante tuturor fetelor cu endo si nu nu mai.
o sa vezi ca o sa fie totul bine.

daca nu te superi la cat timp dupa tratament ai ramas?

sa ai o sarcina usoara si la termen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Felicitari Beatrice!Sarcina usoara si la termen!Doamne ajuta!Fuguta la dl dr T sa iti de-a instructajul pt samburei dolofaneiSi vezi ce faci cu plangaceala asta ca nu place BBlacilor.Ai incredere in DD.
Boo imi pare rau.Chiar nu credeam ca ai probleme cu trompele.Nu ca mi-s eu priceputa lu' peste, ca nu-s ,dar din ce mai citisem pe forum nu as fi zis ca e cazul tau...dar asta e! Stiu pe unde bati si de unde vii,logic ca ai fi vrut sa fii scapata de un stres mare cu fivul candva si sa vina tot de la sine, frumos, dar cum spuneau si fetele si tu important e pana la urma sa vina BB si sa fie sanatos.
Ioana pai ce sa facem? Ne-am speriat acum doua zile dar rau de tot.Ca dupa ce i-am facut vaccinul fetei, la doua zile a avut fo juma de ora in care nu ne-a mai raspuns cand o chemam pe nume sau vorbeam cu ea.Se vedea ca ne aude, dar nu se uita la noi, mai ales ca venise taica-sau acasa de la lucru si normal se bucura si chiuie cand il vede.Si era alba la fata.Ne-a trecut toti balaurii prin cap si cand si-o revenit, ins ensul ca era ea, radea la noi si se uita imediat ce o strigam, am sunat-o pe dr-ita ca nu am fost noi impacati.E bine, dar ceva o fost...oboseala sau durere...habar nu am.A ramas sa o monitorizam, dar nu s-a mai repetat figura.Cred si sper ca a fost doar o spaima.Oricum mi-o facut si febra si se chinuie cum spuneam cu dintucii de sus si la astia e altfel acum.Chestia e ca ea e un copil ft energic, care cere la imperativ atentie non stopsi se manifesta vis-a-vis de orice,de-aia ne-am speriat ca nu era ea asa cum o stim noi.
Monica,sanatate banditutei mele dragi! Asta e riscul cand e in comunitate, dar nu ai ce face ca nu o poti tine intr-un glob de sticla si sunt situatii cand e mai bine sa se mai imunizeze si asa, lund si dand virusei intre kinderei.iar uitam sa iti rasp:nu am pus lapte de-al meu in papica, pt ca e cauza pierduta sa ma mulg.Nu iasa nimic la pompa,iar cu mana...auch!mi-a ajuns in spital si acasa la inceput, e crima,brrr
Luca mda erau un pic alte vremuri, dar sunt convinsa ca fiecare are puterea de a privi cu incredere si optimism inainte, numa sa se caute un pic acolo inauntru si sa scoata la lumina treburile astea.Eu sunt doar mai nebunica
Roxana n-am uitat. Cum sa uit? Stiu ca si stadiul e urat la tine si durerile mari...Pana la urma tre sa-i dai de cap. Cel putin in privinta durerilor ai sa vezi cand va veni BB si la voi si va veni!vei scapa de dureri(e adevarat ca te potcovesti cu altele ca eu incep sa cred ca sunt mumie ambulanta, parca am 1000 de ani,dar trece cand rade pupa )Sincer, durerile de burta alea de la endo nu le mai amam ceva emotii cand vor veni din nou rusii.Ai sa vezi ca la fel ca toate care au adus vestea cea mult asteptata de noi toate, ne-o vei da si tu si va fi bine si soare si pe straduta ta.
Maduta am apucat sa citesc mesajul tau.Vb maine.Un pup maaaaaaare!
Pupacim endomumoasele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Beatrice felicitari !!!!!!!!!!!! Asta da veste !! Nu te mai gandi asa la toti balaurii, gandeste pozitiv ca uite ce minuni se intampla

Corina merci de sustinere Fetelor n-am fost eu la Protv, a fost sotul. I-a intrat in cap ceva si a pus in aplicare. Adica se duce la Polul Nord la un maraton. Fiecare cu "pasaricile" lui . Si NUUU, nu merg si eu ! Am zis ca Alex sa ramana macar cu un parinte ne-criogenat

alina da, e a doua laparo. Dar daca va povestesc tot istoricul e complicat rau, ca ar fi a 4-a curatare pe tema chisturi de fapt. Prima oara acum vreo 9 ani, cand mi s-a facut deodata rau si am ajuns la Urgenta. Mi-au zis ca e apendicita si de fapt era un chist explodat in burta. A doua oara in 2006 am facut laparo pentru chisturi de endometrioza. Pe urma la cezariana m-a mai curatat si atunci. Si acum iar laparo .. Asa ca arat cam ca Frankenstein mai jos de buric.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Beatrice75 felicitari si o sarcina usoara i-ti doresc!
Lucialu ma bucur ca v-ati linstit in privinta micutei, multa sanatate va doresc!
Monica9 multa sanatate fetitelor tale!
Boo al tau sot pleaca la Polul Nord?!! Woau ce veste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Fetelor, eu chiar va iubesc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

La multi ani de 8 martie!

Mergi la inceput