Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe(55)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Monica stiu ca ai dreptate, nici pentru mine nu conteaza daca e FIV sau nu, important e sa fie bebe. Doar asa ca idee, pentru psihicul meu, visam si eu frumos...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Maine ma duc sa-mi fac un hsg, desi daca iese pozitiv nu ma bucur perea mult, avand in vedere ca eram in perioada de investigatii tiroida si nu am apucat sa fac niciun tratament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana07 spune:

Lucic mic, merci de intrebare.
Sunt OK, in mare. Am facut si eu HSG luna trecuta si am trompa dr. permeabila si stanga nu se stie...(e normal, ca de fapt nici nu stiu daca o mai am, aburitul de la Oslo a zis c-a scos-o ca era vraiste, iar ala de la Roma a zis ca e inca acolo ).
Dar ce folos cu trompele astea...macar daca erau amandoua compromise as fi stiut de ce nu raman. Se pare ca e de la endo, in cazul meu, din pacate. Stii ca eu am avut/(am?) stadiu avansat...A trecut un an de la ultima operatie deja...
si pe tine si pe pupa mica.
toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Boo i-mi pare rau ca esti trista din cauza trompitelor, dar vorba medicilor, acum e drum liber pentru viitorul bebe. Nu mai impiedica nimic o noua sarcina, asa ca incearca sa vezi partea buna a lucrurilor.
Diana mult noroc si felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Roxy, eu fac hsg sa vad dk sunt borti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

,Panselutza, cum merge sarcina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana07 spune:

Bea, multa bafta la HSG/HCG!
M-ai cam bagat in ceata, de fapt... Faci HSG (pentru verificare trompe) sau HCG (pentru verificare sarcina)?
Oricum, sa fie pozitiv, ca e de bine pentru amandoua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

da, eu sunt cam
HCGsi pe langa alte cele pt tiroida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Salut fetelor, eu n-am mai scris de mult aici. Desi credeam ca dupa laparoscopie (2 chisturi endo si alte cateva puncte endo pe fiecare ovar) credeam ca raman insarcinata, n-a fost sa fie. Bine, a fost o speranta intr-un miracol. Pe langa endo mi-a mai gasit si o trompa nepermeabila si una greu permeabila. Dar am zis ca poate, poate...
Ieri am fost la Sibiu si mi s-a spus clar ca imi trebuie Fiv. Asa ca, ma apuc de analize. Ce nu m-am lamurit, daca nu cumva ar trebui sa mai fac o laparoscopie inainte sa vad daca trompele astea infundate, n-au ceva lichid. Ca am vazut ca in astfel de cazuri fiv-ul nu prea are sanse. Eu am facut laparo in iulie, deci cam 7, 8 luni. Si atunci nu mi-a scris nimic legat de treaba asta pe biletul de externare; doar nepermeabile... Eu l-am intrebat pe medicul care mi-a zis de fiv daca ar trebui sa fac o histeroscopie inainte si mi-a zis ca nu, mai ales ca n-am avut niciun fel de interventie asupra uterului, dar de treaba asta cu trompele am uitat sa-i zic. Mi-am adus aminte acum cand am vazut la Boo ().

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanatugs

Boo i-mi pare rau ca esti trista din cauza trompitelor, dar vorba medicilor, acum e drum liber pentru viitorul bebe. Nu mai impiedica nimic o noua sarcina, asa ca incearca sa vezi partea buna a lucrurilor.
Diana mult noroc si felicitari!


Ioana, si eu si sotul ne-am uitat cu drag la cainele tau superb. iti doresc tot ce poate fii mai bun pentru tine

daca vom reusi sa ne mutam intr-o casuta mai mare , luam si noi un caine asa ca al tau sau macar pe aproape

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

Mergi la inceput