Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *70*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Buna ziua fete dragi,

am alergat sa va prind din urma [emoticon de catel cu limba scoasa]
69 a trecut tare repede, ati avut spor.

Cristina_ana, sper sa fie ok cu noua crema, despre pampersi, eu am folosit pampers dar am descoperit de curand cei de la DM -Auchan, marca proprie. Sunt foarte ok si mai bine ca pret si Dinu a fost chiar ok cu ei.

Fraguta, pentru crestere productie , bea o bere, chiar creste.

Elle, multa sanatate Annei

Lucia, m-am topit , al tau copil isi va duce singur carutul pana jos in 2-3 luni.

Uve si Kateryna, mamici incercate si multa sanatate la bebei.

Raluk, inca doua liniute cu bucurie si sanatate, atunci cand le veti dori voi.

Lali, ioi mami ce tineri sunteti voi, sa-ti traiasca sotul

Am si eu 2 intrebari:

1.Fetele cu sling/wrap si marsupii
voi pana la cate kg. vreti sa ii duceti pe bebei in ele, ca eu acum la 7kg si jum ma desel ori de cate ori il duc in brate.

2.Fetele avansate in diversificare (mai ales cele cu Beaba acasa, io n-am inca da' mi-a promis sotz ca imi ia de sf. Valentin)
aparatul minune stoarce morcov?
sau la storcatorul de fructe, iese piure sau doar sucul de morcov

Mai am de vazut poze de Andra, Maria si Selen
si stau pe aproape

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Citat:
citat din mesajul lui claucia

Maria, draga mia, pai nu esti tu salvatoare Isei de colici? Mai ma intrebi daca sa ma abordezi? Cand vrei tu si cum vrei tu, singura chestie este ca mie mi-e lene sa ma mai duc la calculator si scriu tot timpul de pe laptop unde nu am mess. Dar promit ca las yahoo deschis, ca putem sa chatuim si asa, direct din site, mai ca in epoca de piatra dar merge.

Ce bulanoasa frumoasa am vazut Alex, uiuuuu!, adica nu Alex, sa nu intelegeti aiurea

Fragutza, o sa vrem poze!

Eu mi=am luat un aparat nou, un Nikon, si nu imi mai trebuie cablu, stau ca pupaza si imi fac poze singura, scot cardul si il bag in laptop, in 2 sec am pozele in calc. Uitati cu ce ma ocup: poza din 2006 and abia ramasesem gravida cu Alessia, si de acum, 4 ani, 4 kg si 2 copii mai tarziu....http://www.facebook.com/album.php?aid=40417&id=1200789351&l=1251b3b3bc

Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria 13 iulie 2007 si Elisa Andreea 03 septembrie 2009




vorba unui prieten...da' tu ce mananci frate?




Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09


"Babies can't be spoiled...only nurtured."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Mai fetelor cu doi copii,cat cresc pici nostri in primul an?eu am facut curat la haine si ma uit la body-urile de 9-12 luni si tare m-as mira sa ii fie bune lui la un an si am destule cu maneca lunga si o sa vina vara si nu apuc sa i le dau.Asa si cu gecile,ma intreb daca la anul or sa-i mai fie bune???fiecare de cel doare

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

buna seara,
va pup mult pe toate
suntem bine, de azi noapte au trecut cu lama si sotz a putut merge azi la munca cu masina lui tractor. eu cu a mea...astept primavara. merge netul cat se poate de prost, v-am urmarit si peterecerea aseara dar nu pot scrie...adica e mare chin si multi nervi omorati
o sa trimit mesaje scurte ca am multe de povestit si daca scriu mult si pierd mesajul chiar ca o iau razna

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



clau atat pot sa zic .. cat de slaba ai fost/esti .. arati tare bine, mami .. vb mihaelei .. dar tu ce mananci, frate .. sau mai bine spus .. mananci ceva?

mada anna poarta deja bodyuri de 9-12 luni .. cred ca la 1 an, va purta bodyuri ptr 2 ani .. oricum, am eu impresia ca hainutele astea sunt etichetate cam aiurea ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Subscriu la ce-a zis Kawaichan

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

cristina ies cam 20 de marimea unui ou, puse cu lingura normala..ajung ..si eu am vrut sa fac dublu si la sfarsit m-am bucurat ca nu am facut...ca sa iasa dulci eu am pus si 3 lg zahar brun..si le am facut cu faina integrala


andra, asadar la audrey nu raspunzi?

, de Amilici Crocodilibici
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Hepilica, asta cu echilibrul am auzit-o de la cineva care o stie de la sora ei care e medic Si mi-a zis ca cica echilibrul se dezvolta cam in acelasi timp cu gustul si d-aia si-ar duce mainile la urechi. Face sens ce zic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

anomis,wrapul se foloseste pana la 1 an.dupa aceea poti folosi ceva mai rezistent,cum ar fi caruciorul glumesc,eu am vazut copii mari aici carati in ergo,cica ar merge pana la 40lbs(cam 18kg cred)


Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09


"Babies can't be spoiled...only nurtured."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

ELLE sarumana,asa cred si eu si ma oftic ca am atatea hainute care probabil nu apuca sa le imbrace

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput