Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *70*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns techila spune:

de azi dimineata sunt calare pe voi si nu am putut scrie nimic. asa ca de oftica m-am dus si am dat zapada de pe alee, de pe terasa, balcon mic si dupa aia balcon mare (cu zapada pana la brau!). zapada de pe balconul mare am dat-o pe prima alee curata asa ca am cam luat-o de la capat. si acum ma dor mainile. va mai scriu dupa ce il linurez pe putza cu ochi.

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

cristina ies cam 20 de marimea unui ou, puse cu lingura normala..ajung ..si eu am vrut sa fac dublu si la sfarsit m-am bucurat ca nu am facut...ca sa iasa dulci eu am pus si 3 lg zahar brun..si le am facut cu faina integrala


andra, asadar la audrey nu raspunzi?

, de Amilici Crocodilibici
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

dragelor,va multumim frumos pt urarile de luniversare ati fost tare dragute

vazut pozele Andrei,zisa si Audrey Hepburn Mai ce seamana Sophie cu tati,e leita ! Felicitari pt botez si sa va traiasca micuta crestina !

hepilica era sa ma inec cu mancare adineauri,ai fost de coma cu pur-ul ala

maria si al meu tot asa si le baga ,pana la cot si incontinuu.azi i-am dat si eu un pic de banana blenduita si cu o mana isi baga singur lingurita in gura,dar doamne feri s-o scoata pe cealalta de acolo,asa ca avea ambele maini si lingurita

mada,felicitari surioarei pt sarcina !


Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09


"Babies can't be spoiled...only nurtured."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Fetelor, fie-va mila de o tanti care nu tine minte nimic si mai spuneti-mi si mie odata reteta de cioco. Va rog....trebuie sa imi sun sotul care este pe drum sa imi cumpere cele necesare sa fac si eu astai. si nu pot iesi ca alessiuta e mucioasa de 2 zile... si vrea cioco. v-am impresionat? asteptam.

Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria 13 iulie 2007 si Elisa Andreea 03 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

vazut si poze de Alessia de alex,ce pufoasa e


Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09


"Babies can't be spoiled...only nurtured."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Citat:
citat din mesajul lui claucia

Fetelor, fie-va mila de o tanti care nu tine minte nimic si mai spuneti-mi si mie odata reteta de cioco. Va rog....trebuie sa imi sun sotul care este pe drum sa imi cumpere cele necesare sa fac si eu astai. si nu pot iesi ca alessiuta e mucioasa de 2 zile... si vrea cioco. v-am impresionat? asteptam.

Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria 13 iulie 2007 si Elisa Andreea 03 septembrie 2009




daca nu e pt tine,nu-ti dam


Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09


"Babies can't be spoiled...only nurtured."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Cica eu revin cu comentarii si era sa le fac in capitolul vechi...mai dar aveti tastarnita nu gluma!

vezi Andra ce ai creat tu cu pozele de la botezul lui Sophie? Btw....superbe! Voi doua, familia ta, pozele, aranjamentele tot...cu mult bun gust ...o incantare. Artista dom'le ce sa mai spun. Dar subscriu si eu (imoticon care isi freaca manutele) Sophie a ta seamana leit cu tatal ei !

Mangulici...am fost la dintar vorba lui Selen si mai trebuie sa ma duc inca o data. Si in rest actualizez cursurile ca eu din 22 ma apuc de treaba . Cu diverisificarea azi suntem la supica si mai pe seara la un pic de pireu de legume (sa vedem daca ne place, ca supica am sorbit-o instant din cana minune).

Alex...vai ce buflici mic si frumos ai tu acolo in poze si ce picioruse grasunele are printesa ta...numai bune de pupat. E tare dulcica!

Iar de David de Luto...nu mai zic decit .

Am uitat ce mai vroiam sa spun...hmmm...virsta ..am si eu o scuza.

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

stiam eu ca am uitat ceva...

miha, sa iti aduca flacaul numai bucurii! la multe multe lunite si clipe frumoase!

, de Amilici Crocodilibici
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui claucia

Fetelor, fie-va mila de o tanti care nu tine minte nimic si mai spuneti-mi si mie odata reteta de cioco. Va rog....trebuie sa imi sun sotul care este pe drum sa imi cumpere cele necesare sa fac si eu astai. si nu pot iesi ca alessiuta e mucioasa de 2 zile... si vrea cioco. v-am impresionat? asteptam.

Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria 13 iulie 2007 si Elisa Andreea 03 septembrie 2009




iata reteta minunata

500 g lapte praf (atentie sa nu fie cu zahar adaugat, 2 pachete Darling)
2 pachete de margarina (eu folosesc unirea 2x 250g)
500 g zahar (se poate folosi zahar brun mai putin 400 si iese la fel de buna)
100 g cacao buna
1 fiola Esenta de rom, 2 pliculete vanilie
72 ml apa
Nuci sau alune prajite

Mai intai se cerne laptele praf impreuna cu cacao…alternativ asa…un pic de cacao un pic de lapte praf, etc.
Zaharul se amesteca cu apa pe foc mic amestencandu se in continuu. Apoi se adauga margarina taiata bucati… se mesteca pana aceasta se topeste…
Se toarna , cand este inca pe foc mic laptele praf cu cacao…amestecand incet pana la omogenizare…in final esenta, vanilia si nucile/ alunele (iese perfecta daca nucile dup ace au fost prajte sunt un pic curatate de coaja, la fel si la alune)….rezultatul este semisolid insa curge relativ usor cand o punem in tava..
Eu o pun in tava pe hartie de copt si o las la rece cam o noapte….devine si mai buna cu cat sta mai mult in frigider..




Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Claucia arati minunat!Si cu 2 copii..Chiar nu ne spui si noua cum arata o zi la tine in ceea ce priveste mancarea??

techila e bine så te stim calare aici pe noi

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput