Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri(16)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns albinutza spune:

fetelor, am gasit pe net un hotel care ar intruni cerintele noastre, in fine v-am spus , copiii vor neaparat topogane, e vorba despre Hotel Trakia Plaza din sunny beach.
stiti ceva despre acest hotel? a fost cineva ?
am vazut ca re si ceva topogane, are si all inclusive, pare ok in poze dar e totusi un pic cam departe de plaja. dar in fine, asta e nu le poti avea pe toate la un loc.

sincer eu mi-as fi dorit sa merg la duni anul acesta ca am citit la voi ca e mai deosebit acolo, la sunny beach am fost, la nisipuri am fost, la albena am fost...

din pacate o alta tara nu ne permitem anul acesta, mi-ar fi placut sa mai vedem si altceva



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea c spune:

Buna tuturor!

Stiti ceva de agentia Star Travel? Pentru Arabella vad ca au cel mai bun pret.

Andreea cu Alexandra Maria (05.07.2009) si Radu Stefan (12.07.2007)

nunta noastra 2 iulie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby_boy

roxana c.pot sa te intreb de ce ai ales MARINA ROYAL PALACE si nu MARINA BEACH ??



Cristina , mamica implinita de Raducu (7.10.2008)



La Marina Palace intra doar cei cazati acolo, la Marina Beach pot intra atat cei cazati acolo cat si cei cazati in oricare din restul hotelurilor si vilelor din complex. Asta-i regula: indiferent unde esti cazat poti intra in oricare restaurant/bar.piscina din complex, mai putin in barul/restaurantul/piscinele care apartin de Palace, unde pot intra numai cei cazati acolo. ( la randul lor au acces peste tot).
Din aceasta cauza restaurantul din Marina Beach e plin, cel putin la ora pranzului. In plus, Marina Beach nu are apartamente( de fapt cred ca agentia n-are locuri in apartamentele de la M.Beach, ptr ca la alte agentii am vazut). Alt motiv este ca M. Palace e mai linistit, toata animatia e in fata la piscina de la M. Beach, deci daca ai vedere la mare in M.Beach, ai si la piscina, iar noua ne place linistea, daca am chef de galagie ma duc eu acolo , nu vine ea ( galagia) la mine Eu trag sperante ca si Crangutali sa am camera( ma rog- apartamentul) ca anul trecut, a fost super.
Un alt plus ptr M.Palace este restaurantul: am impresia ca mancarea e mai variata decat la restul. Anul trecut am fost doar la restaurantul de la vile, n-am fost in alta parte, dar am mai vorbit cu persoane care stateau in M.Palace si fusesera la Belville si la Pelican , acelasi lucru au zis ca l-au observat si ei. Si...sa-ti mai dau un motiv: facand plaja pe primele sezlonguri dinspre M. Palace, n-am folosit niciodata wc-urile de pe plaja, nici macar pe cele de la piscina ,habar n-am unde sunt si cum sunt, intotdeauna ma duceam in camera- am avut la parter, si aveam intrarea printr-o parte, nu trebuia sa ocolesc sau sa stau in asteptarea liftului

Ne-am hotarat si noi: ramane perioada 1-11 iulie, Crangutali, ne intalnim acolo!

Intrasem de fapt sa va spun ca am primit mail si de la Politia de frontiera, deci daca face careva pe nebunul pe vama...sunt pregatita sa-i bag pe gat ambele raspunsuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crangutalil spune:

Roxana, ma bucur ca mergem in aceeasi perioada, o sa fie bine sper.Vad ca tu stai 10 zile, bravo, noi nu stam decat 7 nopti,8 zile.Sper si eu sa am aceeasi camera ca anul trecut sau una asemanatoare.Ai primit PM-ul meu?Am platit azi avansul, rezervarea e facuta, asa ca stau linistita.Intrebai mai sus de sampanie.Eu am vazut-o anul trecut, asteptau turistii straini cu ea la receptie.Cineva carcotas roman a bombanit ca de ce pe romani nu-i asteapta tot cu sampanie.Dar la straini era simplu, stiau cand vine grupul de la aeroport, la ce ora, pe cand romanii daca merg cu masina ajunge unul acum, unul peste o ora, n-au de unde sa stie cand vin.In legatura cu mancarea, eu am mancat o singura zi la belville cred(acolo langa amfiteatru)si in afara de faptul ca nu te serveau ospatarii ca la Marina royal nici mancarea nu era aceeasi.mai putine feluri de mancare, mai de cantina asa, nu stiu cum sa zic, prajituri
mai putine, gratare putine, vin numai la dozator, nu si la sticla ca la marina royal.Cam atat imi vine in minte acum, daca mai are cineva intrebari...Roxana, astept Pm cu ce te-am intrebat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yuppy spune:

Nu ne putem hotari: Sunny Beach sau Obzor?????/ Cum este statiunea Obzor, gasesti magazine,aveam unde sa ne putem plimbam seara... Am gasit poze numai de la hoteluri, dar din statiune nu am gasit nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Yuppy din cate am inteles eu nu prea ai ce vedea..doar sa stai la hotel..Obzor e un satuc mic.nu egen Sunny Beach sau Nisipuri..cu faleza

Roxana multumesc pentru raspuns.Imi place si mie mult Marina Palace. Sa vad daca-l corup pe sot. Am primit azi cateva oferte cu Duni..sa vad ce hotaram. Voi la ce agentie ati ramas pana la urma?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Crangutali, ma duc acum sa-ti raspund, de citit l-am citit mai devreme, dar ma grabeam.

Baby_boy, eu iau tot prin Giramondo, in afara de faptul ca ies cel mai convenabil, am fost multumita de ei anul trecut, asa ca n-am motiv sa nu iau.

Yuppy, acelasi lucru am citit si eu despre Obzor: ca-i un orasel mic, cu vreo 2 stradute, daca te duci numai ptr relaxare si plaja e ok, altfel...nu prea ai ce face.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_mihnea spune:

Tobogane se gasesc la hotelul Azalia, Sf. Ctin si Elena si am mai vazut si la Elenite, in resortul de acolo. Preturi foarte bune si conditii ok. Sunt gratis, din cate am aflat.

Preturile de la AA Travel si Giramondo difera foarte putin pentru perioada aleasa de mine. Sa vad la care ma hotarasc...

Noi am fost intampinati cu sampanie la Kaliakra. :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Mai mi-am adus aminte inca ceva: Aseara am stat sa caut informatii despre Elenite, din cauza ca mi-a atras atentia toboganele de acolo.
Din ce am dedus eu, doar toboganele ar fi ok, restul nu prea, poate n-am citit cu atentie, dar am inteles ca animatie au doar 2 zile parca pe saptamana, mancarea cam aiurea...plus ca e mai mult santier.Spunea cineva ca platise ptr un hotel si i-a cazat in altul, de-abia dupa ce-a intervenit agentia, dupa 2 zile, i-a mutat, plus ca tot personalul trateaza turistii cu sictir. Poate e cineva care a fost acolo si ne poate spune, chiar ma duc sa caut acum daca a scris cineva anul trecut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LilianaR spune:

Apropo de platit la un hotel si cazat la altul, am inteles ca se mai intampla in Bulgaria. Chiar la Duni cica, daca Royalul e overbooked, e posibil sa te trimita la un altul de 4 stele din complex.
A patit cineva asa ceva? Ca e deranjant... in plus, nu-ti returneaza diferenta de pret, dar iti compenseaza in servicii. NU prea placut...
Anul trecit am avit la Sol Nessebar, voucherul preciza ambele hoteluri de 4 stele si abia la receptie ne-au repartizat in unul dintre ele. Nu ne-a deranjat, dar daca am fi avut copii poate ca era mai placut celalalt, mai aproape de club si piscina speciala pebtru copii. Dar ambele, si Bay si Mare aveau avantaje si dezavantaje...
Anul asta ma intereseaza Duni si as vrea sa stiu voi ce pret ati obtinut de la giramondo?
Eu sunt multumita de jeka si ca preturi, dar mai ales de serviciile prestate, explicatiile date, personalizarea ofertelor etc. De exemplu am citit despre cei care au primit vedere la mare cu un colt de ochi... acolo cred ca e vina agentiei care nu le-a explicat turistilor ce inseamna acest concept in Bulgaria.
Sigur ca sunt tari in care sea view inseamna sa te lafai privind marea din aproape orice colt al camerei, frontal; dar la bulgari daca vezi marea, cat de putin cat de rau, o vezi si asta inseamna vedere la mare.
Eu nu am platit niciodata vederea la mare si am avut-o intotdeauna la bulgari, caci hotelurile lor sunt construite de asa natura sa aiba cat mai multe camere o privire, fie si piezisa, spre valuri.
Dar asta ar trebiui sa spuna agentia.

So... a avut cineva surprize cu rezervarea la Marina Royal?

8+

Mergi la inceput