Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri(16)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

Pe situl celor de la Giramondo nu scrie nimic ca ar avea si la Duni... si noi vrem sa mergem pe 22 august. Inca caut cea mai buna oferta!


pozeBianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Citat:
citat din mesajul lui miha81

Pe situl celor de la Giramondo nu scrie nimic ca ar avea si la Duni... si noi vrem sa mergem pe 22 august. Inca caut cea mai buna oferta!


pozeBianca


Nu scrie insa ai in stanga galbejitii de la messenger..poti sa accesezi si iti raspund agentii de turism si-ti trimit ce oferta vrei.
Eu asa am facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Da, asa este, nu apare Duni pe nicaieri pe site, de fapt ptr Bulgaria aveau doar cateva hoteluri afisate, cica se lucreaza la el. Anul trecut am avut ceva emotii din cauza asta, vorbisem cu cineva de aici, de pe forum, care-mi spusese ca daca nu au preturi afisate...cine stie...sa nu fie vreo teapa Au aparut si preturile pana la urma, dar mai tarziu, nu mai stiu cand anume, martie- aprilie si m-am linistit
Tot pe mess comunic si eu cu ei- cu "ea", de fapt, avem deja un an de cand "ne cunoastem", virtual vorbind.

Mai tineti minte, anul trecut au fost si oferte ptr Paste, sau doar ptr 1 mai la Duni? Eu parca tin minte ca s-a deschis de 1 mai, nu mai devreme. Am citit pe alt forum ca nu mai sunt locuri ptr Paste de vreo 3 saptamani, asa o fi oare? N-am de gand sa merg de Paste, dar n-am facut rezervarea inca ptr vara ca nu ne-am hotarat perioada, sper sa nu raman pe afara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Caut postarea aceea in care se scria de Aatravel, si in cautarile mele am dat de cineva care fusese in Duni in 2008. Printre altele, scria ca aveau si sampanie. Eu una n-am vazut-o anul trecut, in 2009. Ma intreb: oare din cauza crizei au taiat sampania de pe lista? Vor mai taia ceva si anul asta? E aproape miezul noptii si eu ma gandesc la sampanie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Evrika!!! Am gasit, uitati aici, e a 5-a postare, scrisa de Ildiqo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Citat:
citat din mesajul lui albinutza

Buna seara, fetelor !
anul acesta ne dorim si noi sa mergem pe litoralul bulgaresc si am o intrebare pentru voi : caut un hotel care sa aiba topobane cu apa la piscina, in principal ma intereseaza aces aspect pentru ca am 2 copii de 11 si 6 ani iar ei asta isi doresc, deci mie nu-mi ramane decat sa ma conformez. am gasit unul in nisipuri atlas parca se numeste, dar parca nu sunt prea potrivite totpoganele pentru copii asa mari.

anul trecut am fost la turci si aveau 3 topogane super, copiii s-au distrat f bine, sper sa gasim si la bulgari ceva asemanator.

multumesc !

albinutza


nu stiu daca e chiar ce cauti dar cauta pe net sa vezi poze de la Sol Nessebar Mare /bay , acolo vazusem eu topogane.

Anul trecut ne-am hotarat si noi in ultimul moment pentru bulgaria, am platit Albena, am ajuns la nisipuri, asta e alta poveste.
Anul acesta vrem si noi la Duni numai ca avem concediu in iunie la mijlocul lunii, ma tot intreb daca o sa fie vremea buna, speram ca da, deocamdata caut ofertele, banuiesc ca nu se bate lumea pentru iunie .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Neata
Va invit la cafea

roxana c.voi pana la urma la ce hotel v-ati hotarat ?

Eu tot nehotarata..sa fie si mai aproape..sa fie si pentru copil..sa nu fie si prea scump..ufff

A fost cineva la Kaliakra 4* Albena de curand? ceva impresii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Eu la Duni, la Marina Palace, noi stim ce hotel, nu stim inca perioada

Am primit raspuns de la Serviciul Pasapoarte, pot iesi din tara pana la data cand expira pasaportul, desi stiam, acum stau linistita ca am si ceva la mana daca vor fi probleme- eu sper ca nu vor fi.
Mai ramane de convins sotul, lui nu-i prea convine sa mergem cu ceilalti...ma rog...sper sa-l conving si sa ne hotaram si noi anul asta

La Kaliakra standard am fost in urma cu 2 ani, adica in 2008, mi-a placut. Anul trecut insa am auzit si impresii bune dar si mai ...putin bune. Probabil depinde si de asteptarile pe care le ai, nu stiu. Cei cu care am vorbit eu si venisera cam dezamagiti de Kaliakra cred ca se asteptau...la ceva mai bine ca in Turcia- Antalya, nu stiu ce sa spun, intra pe supereva cu www in fata si .ro la urma, da cautare pe Albena- Kaliakra si hotaraste-te.

Alinam, am citit anul trecut ce ati patit- v-a sunat de la agentie cand erati deja pe drum ca nu mai sunt locuri la hotelul ales, in Albena, si ati ajuns in Nisipuri, nu mai retin despre ce hoteluri era vorba. Daca nu ma insel, ai cont si pe Softpedia, parca acolo am citit, nu aici...nu mai stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Exact Roxana, anul asta sper sa nu mai am astfel de experiente, as vrea sa imi iau biletul devreme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

roxana c.pot sa te intreb de ce ai ales MARINA ROYAL PALACE si nu
MARINA BEACH ??


Mergi la inceput