Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri(16)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crangutalil spune:

Roxana, mersi, mi-am adus aminte ca si eu anul trecut am negociat cu Giramondo dar tocmai pt ca era din Iasi am renuntat, noi fiind din bucuresti.Stiu si eu familie care a mers la duni cu AA travel si n-a avut probleme, dar , asa cum spuneai mai sus, desi la family travel e cu 10 euro mai mult as prefera sa merg cu ei tocmai pt ca noi am avut anul trecut o camera super, junior suite cica, dar cu 2 camere, un balcon imens, superb.Ce stiu eu este ca family nu merge prin agentie bulgara, sunt cu contract direct cu Duni.am mai trimis mail ieri si am cerut o oferta la SS travel sau Solis travel, nu mai stiu, tot asa aveau preturi bune si am citit aici pe mail ca sunt seriosi, astept raspuns.Eventual trimite-mi si mie PM cu tipa de la giramondo, sa cer si de la ei o oferta, daca zici ca ai fost multumita.
Ma intrebai de vreme in perioada 2-9 iulie.Anul trecut a fost super, la pranz muream de cald, ne ascundeam sub umbrele sau in piscina interioara, n-a fost pic de nor toata sapatamana,apa marii calda, a fost super.
Referitor la varul tau, stiu ca n-au mai fost bilete la Marina royal din aprilie, am avut si eu colegi care n-au mai prins, eu am luat anul trecut la sf. lui martie, dar acum mi-e teama, as vrea ca pana in 25 feb sa fac macar rezervare cu avans 30% ca sa fiu sigura ca am prins locuri.
Mai vb, poate ne vedem acolo, vezi ce faci la pasapoarte.Cranguta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crangutalil spune:

Tot eu, 8 euro mai putin la solis travel fata de family si 3 euro mai mult decat la AA travel.Deci cam aceleasi preturi.Astept si giramondo cu oferta si apoi ma hotarasc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yuppy spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby_boy

yuppy uite aici un review www.reclama ilegala - avertizare.ro/forum/index.php?showtopic=8593&st=0" target="_blank">despre Obzor- Hotel Miramar


Cristina , mamica implinita de Raducu (7.10.2008)




Nu il pot deschide

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Citat:
citat din mesajul lui yuppy

Citat:
citat din mesajul lui baby_boy

yuppy uite aici un review www.reclama ilegala - avertizare.ro/forum/index.php?showtopic=8593&st=0" target="_blank">despre Obzor- Hotel Miramar





Nu il pot deschide


http://ww w.util ecopii.ro/fo rum/index.php?showtopic=8593&st=0

incearca link-ul asta..dar fara spatii.

Poate nu te lasa sa deschizi ca e forum concurent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_mihnea spune:

Le-am scris celor de la AA Travel, mai diplomat, ca am gasit ceva info aiurea despre ei si ca nu stiu daca o sa cumpar biletele.
Si-mi raspund asa:
"Compania noastra este unul dintre cei mai importanti touroperatori pentru Bulgaria pe piata romaneasca. Detinem un portofoliu anual de peste 20.000 turisti multumiti si peste 80 de agentii revanzatoare in toata tara. Nu stiu exact ce ati citit pe internet, dar este natural ca pentru volumul mare al vanzarilor sa existe cateva atacuri mai putin subtile din partea concurentei, clienti nemultumiti, etc. Va asiguram ca intotdeauna ne respectam promisiunile si contractele incheiate. "
Frumos.

Cred ca de la ei cumpar pana la urma...
Ca Giramondo e cam departe si in caz de probleme e mai greu sa-i "cunosti" :D personal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_mihnea spune:

Eu caut impresii intotdeauna pe supereva, tripadvisor, holidaycheck.
Ma lamuresc intotdeauna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_mihnea spune:

Am fost acolo , nu super eva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen_70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adriana_mihnea

Le-am scris celor de la AA Travel, mai diplomat, ca am gasit ceva info aiurea despre ei si ca nu stiu daca o sa cumpar biletele.
Si-mi raspund asa:
"Compania noastra este unul dintre cei mai importanti touroperatori pentru Bulgaria pe piata romaneasca. Detinem un portofoliu anual de peste 20.000 turisti multumiti si peste 80 de agentii revanzatoare in toata tara. Nu stiu exact ce ati citit pe internet, dar este natural ca pentru volumul mare al vanzarilor sa existe cateva atacuri mai putin subtile din partea concurentei, clienti nemultumiti, etc. Va asiguram ca intotdeauna ne respectam promisiunile si contractele incheiate. "
Frumos.

Cred ca de la ei cumpar pana la urma...
Ca Giramondo e cam departe si in caz de probleme e mai greu sa-i "cunosti" :D personal.

Eu am fost anul trecut cu AA Travel la Duni.
Nu stiu daca a fost meritul agentiei dar camera pe care am primit-o "cu vedere la parc" era situata la 20 m (max) de malul marii.
Au fost seriosi, n-am avut probleme.
Anul acesta am de ales intre ei si Giramondo. Nu stiu ce sa fac avand in vedere ca diferenta este foarte mica.
Sfatul meu este sa suni la hotel sa-ti confirme rezervarea, indiferent de agentia aleasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Eu cu Giramondo ies cu 105 eur mai ieftin decat cu Aatravel. Iar cu Family travel fata de Aatravel ies aprox la fel, cu toate ca e putin mai mult pretul/pers/noapte la Family, fata de Aatravel, plus taxa de statiune, au alta calculatie ptr copii fata de Aatravel, adica exact cum scriam mai sus, acelasi hotel, aceiasi turisti, aceiasi perioada- calcule diferite , va dati seama cat m-am amuzat la 30 de oferte primite, cate calcule au putut sa-mi vada ochii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutza spune:

Buna seara, fetelor !
anul acesta ne dorim si noi sa mergem pe litoralul bulgaresc si am o intrebare pentru voi : caut un hotel care sa aiba topobane cu apa la piscina, in principal ma intereseaza aces aspect pentru ca am 2 copii de 11 si 6 ani iar ei asta isi doresc, deci mie nu-mi ramane decat sa ma conformez. am gasit unul in nisipuri atlas parca se numeste, dar parca nu sunt prea potrivite totpoganele pentru copii asa mari.

anul trecut am fost la turci si aveau 3 topogane super, copiii s-au distrat f bine, sper sa gasim si la bulgari ceva asemanator.

multumesc !

Mergi la inceput