Bobocei de sept-oct 2008 (256)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

salutare fetelor!!!

eu iar nu am citit nimic din urma imi este ff rau,cu greata ma culc cu greata ma trezesc,de vreo 2zile nu mai suport deloc mirosurile in special cel de mancare gatita,pot manca doar portocale si mere,am o stare de ameteala si de sfarseala continua iar spalatul pe dinti e o mare aventura dejava suna cunoscut cumva?

la cat de ametita sunt mi-e si frica sa mai iau copilul in brate sa nu pic cu tot cu el...

sper sa nu fiu ultima la urari ca am vazut ca avem o sarbatorita azi

LA MULTI ANI ANDY_G!!!SA FII SANATOASA SI FERICITA,SA AI PARTE NUMAI DE BUCURII IN VIATA!!!

astea fiind spuse va las ca ma bag in pat sa ma culc(abia m0am trezit ca m0am culcat la 9)si sa nu ma dati disparuta ca-s pe aici dar "gretoasa si fara chef"




de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

saru'mina pt urari pt mama. sinteti niste dragute
noapte buna

Piolica si Lizuca (12.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Reusii sa culc si eu copila

Nusha imi pare rau stiu cum e,la mine a fost groaznic,o si un ptr tine.

Lau frumoasele...bravoo Biancuuu

Lumi eu nu prea folosesc masca,da' cand folsesc si aia acum e din ce in ce mai rar,imi place cea de argila..sper ca esti mai bine

Nocom asa mami plina de optimism cum te stiu

Am facut si eu cateva poze gazei in seara asta,daca va era dor sa o vedeti

http://family.webshots.com/photo/2057315970104517296YtlmGS


Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Noi suntem la faza de crize, da rau. Cand urla de nervi mai trage un ochi daca daca ne uitam la ea si face mai rau .
Nush cu cine seamana cupilu asta ca noi toti suntem cuminti cuminti, jur


andy e frumoasa foc printesa blonda, e superbaaaa

nocom masaj hu, norocoaso

lumi io urasc mastile. Ma mai fac cu astea din comert in general hidratante, raaaaar

nusha treci la nani poate te linistesti



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

La multi ani mami de piolica !!!!!

Lumi de masti nu mai am timp si nici chef foarte tare obisnuiam sa imi pun saptamanal....

Moaaaama ce ninge afara anamona ziceai ca de joi 10 grade ?

Nusha la nani sa iti treaca

nocom masaj zici ?

Laura ce bucle are printesa Si ce zambet criminal de frumos

kllemi bafta maine la doctor

Laureta ce dulceeeee

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

acum am culcat bb, de atata nemancat ieri si mai ales nebaut n-am avut lapte toata dupa masa de azi, adica doar asa cu portia. Deci fara diete hipocalorice cand alaptati :)

Eu am ramas cu un ten cam gras dupa sarcina si crema mea e apa si sapun, am renuntat si la lotiunea de curatare. Masca fol doar la par, obligatoriu dupa fiecare spalare.

Maine merg la medic sa ma analìzeze.

Nusa ce dulce esti, incearca si biscuiti sau covrigi

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

neata!!
din plin!
ciocolata calda, , ceai, ce mai doriti!!

Lumi, ai intrebat de masti si bine ai facut! cu ocazia asta mi-am facut si eu o masca acum. nu-mi mia facusem de luni de zile. prefer mastile cu argila. inainte cumparam masca gata preparata de ma Asla Vital, acum am in casa pliculete de argila si le combin cu ce gasesc. azi mi-am facut cu miere si galbenus de ou, am tenul uscat
citeam niste articole despre argila si ma gandeam daca nu o fi buna in DA...n-am citit nicaieri treaba asta, dar mi-a trecut prin minte
mi-am pus masca si pe mainile mele super uscate si sensibile, acum sunt ff fine

kllemi, sanatate multa! va fi bine

Laura, Alexia e o adevarata domnisoara! ce carlionti blonzi!! iti vien s-o mananci cu zambetul ala strengar! vreau si eu o fetita!!!

fce, scumpa foc bobocica

alexa si mami, ce mare s-a facut Cipri!!! sunteti niste frumosi!
Ange, pai se poate, lipsesti la apel?? sper ca sunteti bine!!

Nocom, am iesit si eu aseara la zapda...am dat vreo 5-10 minute si am obosit...au continuat sotul si socrul, ca eu parca am 50 de ani...se cunoaste lipsa de antrenament.
n-as mai fi intrat in casa, era asha de frumos pe strada si in curte! Razvan e fascinat, cand il intrebam daca mergem in casa imi raspundea: neah! si se stramba
azi iesim la sanius, abia astept

cu papa noaptea: o fi vreo logica in treaba asta, medical vorbind. eu vad ca pe un obicei, sau mai bine-zis ca pe formarea unor obiceiuri sanatoase. insa, atata timp cat avem de-a face cu un copil mic ce nu intelege explicatiile logice, care simte nevoia de a manca dupa un anumit nr de ore, nu avem decat sa-i satisfacem aceasta nevoie. daca alte metode, gen apa sau ceai in loc de lapte, nu funcioneaza, asta e! pana la urma asta ne lipseste, sa avem inca un motiv de stres.
eu am mare incredere in copii, in puterea lor de adaptare si cred ca fiecare are propriul stil. nu va cere lapte toata viata, insa unii renunta mai devreme, altii mai tarziu.
Razvan a avut o perioada de cateva luni in care nu s-a mai trezit sa manance noaptea, apoi, cand au inceput sa dea caninii si maselele, se trezea la miezul noptii...ca sa-l linistesc, ii faceam lapte. greseala mea? posibil, dar altceva nu puteam face in miez de nopate, nu aveam nervi.
s-a intamplat treaba asta pretz de cateva luni...adica de pe la un an si 2 luni pana acum vreo doua saptamani, cand a inceput sa doarma iar shnur toata noaptea, fara a face eu ceva in sensul asta.
acum bea lapte la culcare si dimineata pe la 6-7...dupa care mai doarme 2-3 ore

iepurila, nici Razvan nu adoarme dupa laptele de seara...cand ai descris cum face Elena, credeam ca vb de Razvan


piolica, La mlti ani mamei tale!! ma bucur ca Elsa a papat ieri! sunteti pe drumul cel bun

babytza, bafta multa in afacere!!!! ce marca sunt produsele??
o zi frumoasa!!


www.okey.ro/claudette" target="_blank">BLOG CU BASCA


mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Neata si de la noi!

Ne-am trezit la 7 pentru lapte si din cauza de nas infundat rau nu a mai putut adormi la loc!

claudinna multumim de tratatie!

kllemi bafta multa astzi la dr, Iti tin pumnii sa fie asa cum vreti voi!!

Laura tu ai vopsit copila?!?! Ca parca nu era asa de blonda!! Buclele le recunosc dar parca auriul ala din cap....hmmmm.. FFFFF frumoasa Alexia si ffff zgarcita ma-sa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

'neata si multumim de cafea. Claudinna

Noi am avut iarasi o noaptea cu nspe mii de treziri

Piolica, la multi ani mamei tale si multi ani fericiti de acum inainte



Carla & mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala77 spune:

Neata!

300 nu-mi amintesc daca ai scris: tu tii regim sau s-a intamplat sa faci foamea din lipsa de timp?

Noi tot cu muci; deja ma enerveaza. Nu mai vreau muci, nu mai vreau iarna.

Nushulica , trec repede greturile. Hai ca mai e putin!

Eu nu imi pun masti ca n-am rabdare.Si am si un ten care tolereaza greu diverse chestii. Abia pot sa ma dau cu crema. Ani de zile n-am tolerat decat o crema hidratanta de la Cliniqe; asta vara mi-am luat din Anglia Ultralift de la Garnier si nu am facut bube, ceea ce-i bine ca e mult mai ieftina. De la cea cumparata de aici ma umplu de brobonele. Acum multi ani avea Oriflame o masca cu citrice care imi pria si o mai foloseam dar n-am mai gasit-o.

Laureta, bravo pt Laura!
Cu crizele, si noi prestam. Nu scapa nimeni. Ea adora sa se dea cu capul de podea; pardon, de covor ca se duce unde e covorul mai gros. Daca o apuca nervii in baie, merge si face criza in sufragerie.

Andy, dulcica foc cretulina!

La multi ani, mami de Piolica!

Fce, vazut si dulceata ta. Ce frumosi copilasi avem!

Kllemi, ma rog si eu sa fie bine.



Mergi la inceput