Bobocei de sept-oct 2008 (256)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns abe spune:

buna seara

si maria cere lapte noaptea. si nu am ce sa-i fac.desi de la 4 luni pana la 10 nu a vrut, de atunci incepand in fiecare noapte bagam un biberon. am incercat cu apa, cu ceai, cu lasat copil sa planga si n-am avut succes.

andy_galro la multi ani! sa fii sanatoasa si sa ai parte de multe bucurii!

piolica
ma bucur ca sunteti mai bine! la multi ani mamei tale!

fce ce dulce e Erica! are falcute ca maria mea

lumi
masca???! ce-i aia? abia daca ma dau cu crema o data la doua zile...nu zic, atata timp as avea, dar mi-e o leneeee

kllemi imi pare rau, iti tin pumnii maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Alinuto, razi tu razi da ce buna a fost o baie... miiiaaam!


Anamona, cica se poarta si vara
Io nu sunt super slim... da n-am de gand sa astept sa vad daca voi fi, ca imi vor ingheta picioarele cam mult (i ani). Nu ma las impresionata! Io vreau ugguri

mai vorbiti ceva, ca intru in depresie. Sotul ma evita. Camera mi-e ocupata. Nu ma pot uita la tv, bucatarie, baie, nimic. S-au culcat imprastiati in toate camerele.
Trebuie sa ma bucur de aceasta pace (asa ca sa vad depresia asta in roz) mai in liniste asa, nemancata, fara TV, pe intuneric...
Ma duc sa cumpar UGGuri d'alea originale nene.

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

mami de Piolica!


Kllemi sa fie totul ok cu tine!


Eu as zice ca am avut noroc, niciunul din baieti nu a mancat noaptea cred ca de pe la 3-4 luni. Ma rog, o vreme mancau ultimul bibe la 12-1 (asta ar fi tot noaptea, nu?!) dar a trecut si asta. La 2 pot sa ma culc, dar sa ma scol la 3 nu, nici la 5..., asa ca zic ca am avut noroc.

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

Anamona, cica se poarta si vara



Sor-mea se uita dupa unele tricotate, dar si alea cica aveau blana pe talpa.....parca aveau reclama pe fb

eu una am niste cizme verzi de piele intoarsa imblanite de toata frumusetea - ei bine daca le-am purtat de 3 ori in vreo 4 ani, pur si simplu sunt prea calduroase

acum ca mi-am amintit de ele, parca le-a asorta maine la ceva...e pacat de ele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

Va multumesc fetelor ca sute-ti alaturi de mine ...acum nu mai am somn pina maine....si eu sper sa fie totul ok

Ada nici eu nu stiam ca la alea le spune UGG-URI dar sunt peste tot, nu numai la unirii, mai mult sau mai putin originale....si eu am vrut sa-mi iau intr-un timp, am vazut ceva la Mall, undeva la 2 mil. super imblanite dar mam uita mai bine la ele si parca totusi nu merg pe zapezile astea....zic si eu

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

ma duc la culcare deci... pe aici nu vorbeste nimeni... pe facebook... i-au schimbat fatza... grrr...

noapte buna!

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

stai Ada sa nu adormi pana nu-ti spun ca nu m-am suparat (cum as putea?) si sa ti pup di noapte buna.

Si eu astept sa revina Elena la perioada de dinainte de masele. Ca acolo am deraiat. Miruna, ma sperie ce zici tu acolo. si asta pentru ca Elena nu adoarme imediat ce ii dau laptele. mai are de calarit ursul in toate pozitiile, de marait un pic, de facut prezenta lui mami non stop. si in plus de asta eu una ma trezesc foarte usor, aproape din orice si adorm foooarte greu la loc. deci de vreo 2 luni sunt zombi rau de tot.

La multi ani cu sanatate mamei de Piolica!!!
gata la nani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

La multi ani Andy si mami de Piolica

Da, FB asta a devenit enervant , cica ultimele noutati acum 4 ore dupa aia acum 8 minute si tot asa.

Io cu laptele is deacord daca bb vrea noaptea stie el ce stie. Acuma sa nu ma capieze cu 5 biberoane pe noapte asta nu accept
Biancu mi ar da cu ceaiul in cap daca incerc. Ea nu bea ceai nici Inisa n a baut, api api apiiiiiii

De ieri ma striga Laulaaaaa. Si cand o intreb vrea Biancu lapte? Zice apteeee mmmm nuuuuu

Ada spor la cautat UGG uri , aia adevarati cred ca is undeva pe la 200$. Io am tot vazut prin magazine din aia fake ieftini rau. Nu ma inteleg prea bine cu pielea intoarsa( a se citi Inisu ma calca non stop)

Ramo auuuu cred ca l a durut tare pe sotz, m au luat traspiratiile :(

babytza ooof ce suma




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

ce ma bucur ca nu 'm-a prins' FB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Ei, na ca am aparut si eu dupa ce au plecat pupezele la culcare

Ada UGG am vazut aici la mica publicitate ca vinde o mamica, noi, cu 75 lei. Nu stiu de unde le are, daca sunt originale, bla bla... dar macar nu umbli prin zeci de magazine sa gasesti....

Laulaaaaaa ce tare e Biancu!! Pupici pentru smecheritze!!!

luminita eu nu folosesc nici un fel de masca, sunt mai din topor asa... si am tenul mai inchis la culoare, de aici mai putine probleme.... In schimb am tot citit prin reviste de zeci de masti pe care le poti face tu in casa, ff usor, din alimentele pe care le ai in frigider... Acuma depinde pentru ce vrei masca, pentru hidratatre, pentru peeling, bla, bla,,....

Si eu am avut noroc ca nici unul dintre copii nu bea/a baut lapte noaptea. Dar cand se trezea Daria si cerea, desi trecusem de varsta la care dr spunea sa nu-i mai dau, ii dadeam evident. Ca doar se trezea de foame, nu de plictiseala.....

La multi ani mami de piolica!!!

Astazi am ars un milion de calorii la cata zapada am dat, in toata curtea, in fata portii, apoi la cat am tras de sanie cu amandoi mandrii pe ea....sunt rupta de oboseala.... Cica mi-a promis sotul un super masaj, acum il astept sa il culce pe Matei si sa vad daca se si tine de cuvant.. Ma duc sa fac un dus ca PPC

Mergi la inceput