Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 *152*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Hei, dar s-au vorbit baietii? Ca si Bogdan a adormit la 8!

Noi numai la 12 il adormeam pana acum cateva saptamani, apoi am incercat varianta unui singur somnic pe zi ca sa mutam ora de somn la 10.

Mireal, am o centura cu adeziv, SANA oare? Am dat 34 lei si am luat-o de la farmacie. Stiu ca si la Chicco au unele faine. Crema a fost scumpa

Aris, ai incercat Junior Drink de la Humana? Eu i-am dat astazi doar chestia asta in loc de cele 2 biberoane si a avut succes.

Ilinca, Butter Keks-ul asta e cel mai apreciat la noi. Si varianta praf la cutie si varianta 4Xcutii.

Eu nu ma mai feresc de sare&zahar, nu-i pun eu in mancare decat 3 granule de sare (la propriu ), zahar nu pun in nimic ca nu am in ce (de ex. nu bea compot nici daca e mort de sete), dar daca Keks-ul asta are zahar, ma las pe mana nemtilor, am incredere in natia asta

si noapte buna! Nu de alta, dar daca se da trezirea la 5, am sa fiu toata ziua....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Citat:
citat din mesajul lui m_monique

Bianca2503 sau un vin fiert...

noi in seara asta am mancat mamaliga cu branza si slanina la cuptor. langa putina ceapa si vin fiert.




dar tu chiar ai timp sa si gatesti. Ca la ce povestesti pe aici ca faci...
Adevarul e ca daca sunt 2 copii cel mare il tine pe cel mic ocupat, nu?

Ca nu cred eu ca stai cu Ioana catarata pe tine si cu mana amesteci in cratita. La noi cam asta e imaginea-"koala thing". Trebuie sa fie la acelasi nivel cu mine. Asa ca il pun pe blat si ii dau si lui de treaba cu o sita, o strecuratoare...


eu gatesc in general, cand e sotul acasa si supravegheaza copiii. cand sunt doar eu singura cu amandoi copiii, fac ceva ultrarapid, gen piure de cartofi ca sa-i tin pe amandoi langa mine, sau sa-i las cateva minute singuri (ca atunci iar trec nemtii prin sufragerie).
dimineata mai gatesc numai daca sunt doar cu ioana acasa. o pun in scaunul de masa si-i dau sa roada diverse. eu repede curat legumele le pun in oala subpresiune si plecam din bucatarie.
saptamana trecuta cand am facut budinca de brocoli am avut nocor ca a dormit ioana si eu aveam un chef de gatit de zile mari. m-am mobilizat, si pe toate cele 4 ochiuri de la aragaz fierbea cate o oala.
eu oricum nu sunt genul care sa stau langa o oala sa o vad cum fierbe.
si nu gatesc zilnic.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui provista

Citat:
si de la birou nu pot intra pe forumuri (ce pacat )

iti poti achizitiona modem usb cu Internet Unlimited de oriunde si rezolvi si problema asta. eu la serv asa aveam




Problema e ca sunt restrictionate de la serverul mare, mai multe chestii, asa e la nemti

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui PetraTudor
Ilinca, Butter Keks-ul asta e cel mai apreciat la noi. Si varianta praf la cutie si varianta 4Xcutii.




Si la noi e in top !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Excursionistele vesele informatii de ultima ora :

Am primit in seara aceasta niste oferte super tentante pt Bulgaria tot la 4 * , All Inclusive si acelasi pret, acum m-au dat peste cap

Ma pun pe studiat si vad ce gasesc

M-au pus pe ganduri pt ca ar fi mai aproape, plaja pare mai frumoasa

Voi ce ziceti ?

Poate se inscriu si alti ghiocei, avand in vedere ca din Bucuresti mai sunt 250 km deci de voi e super aproape

Revin cu informatii suplimentare

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Galushca spune:

Tufete, cine-i Brazelton asta si cum sa ne ferim de el?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Excursionistele vesele informatii de ultima ora :

Am primit in seara aceasta niste oferte super tentante pt Bulgaria tot la 4 * , All Inclusive si acelasi pret, acum m-au dat peste cap

Ma pun pe studiat si vad ce gasesc

M-au pus pe ganduri pt ca ar fi mai aproape, plaja pare mai frumoasa

Voi ce ziceti ?

Poate se inscriu si alti ghiocei, avand in vedere ca din Bucuresti mai sunt 250 km deci de voi e super aproape

Revin cu informatii suplimentare

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)



baga repede niste oferte sa vada si ochiul meu; eu oricum plec in bulgaria... dar neaparat la inceputul lui iulie... ca-n iunie e cristi la curs; oricum, iunie mi se pare putinel cam rece pentru bulgaria; asa ca asteptam oferte

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunici la 10 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

BIANCA la noi gummy bear e distractia principala de vreo 4 saptamani; nu va imaginati in ce hal danseaza pe el; se joaca si danseaza, iar se joaca... iar isi aduce aminte ca e de dans ; si noi tot ca niste maimutici facem treaba la bucatarie;;; eu mesteresc cu o mana, el agatat de mine incearca sa ma impiedice; il mai pun pe blat langa mine.... dar numai daca fac ceva in fata lui, ca altfel are o directie foarte clara... cu capul inainte sprea gresie...
denisa eu nu am folosit niciodata detergent de bebe; spal cu ariel si persil si pun balsam sensitive; nu-mi plac hainele scortoase pe bebe; si nu am avut probleme cu pielicica absolut deloc;
mutzu a descoperit biscuitii Cicibebe; mi i-a recomandat o colega si i-am luat si eu de curiozitate; si dupa ce a morfolit el incantat un biscuite, zic ia hai ma sa vad ce au in ei asa bun..... evident zahar; scrie ca sunt de la 4 luni... dar au zahar zdravan nu asa; nu cred ca-i mai dau, ca i-am gustat si sunt ingrozitor de dulci; bine, la ce mozoleste el acolo la un biscuite... mult nu-i intra pe gat, mai mult vrea sa-l rontaie si sa-l scuipe dupa aia

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunici la 10 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nikoleta20

Citat:
citat din mesajul lui Nikoleta20

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

A-nnebunit lupu'

A adormit Vladimirescu la 20.00. Cred ca maine la 5.30 iar pleaca la serviciu.






MARIO-ANDREI-SUFLETELUL MEU










he he he .....io acu realizez k rad degeaba...k si al meu doarme de pe la 19:30...asadar,Bianca...maine Vladimir are si cafeaua facuta

MARIO-ANDREI-SUFLETELUL MEU




Coool!
Mai, numai fi-mea doarme 13 ore pe noapte?



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Galushca

Tufete, cine-i Brazelton asta si cum sa ne ferim de el?

Pai...nu trebuie sa ne ferim.
Uite www.punctedecotitura.ro/despreautori.html" target="_blank">aici este un autor de carti despre cresterea copilului.
Voi intra si eu pe mail sa descarc, multumesc mult de tot Ana-Maria!



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput