Pepenasi de iulie-august 2008 (171)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MIKYCRIS spune:

TECKY multumesc!
Sa fie intr un ceas bun si sa fie bine din toate punctele de vedere cu serviciul! Copii cum se comportau?

MIKYCRIS Album de familie
MAMI DE PRINTESE DELIA SI DILARA

Ne votati in fiecare zi? cate 10 stelute la http://fotostars.eu/user.php?id=452

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Deci bai, am facut un Kinder Pingui de moare Ferrero Rocher daca ma vede!!!
Revin acusica, numa' s-o scot din frigi, cu glazura gata intepenita!
Se face super usor, numa' ca are un milion saptesute de mii cinzeci si sapte de ingrediente....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Anka, pai baga aici reteta sa vedem si noi. Stiu ca mai fusese candva, dar am uitat.

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKYCRIS spune:

ANKAAAA
Eu alaptezzz
Iti dau adresa mea?

MIKYCRIS Album de familie
MAMI DE PRINTESE DELIA SI DILARA

Ne votati in fiecare zi? cate 10 stelute la http://fotostars.eu/user.php?id=452

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

anka, adu fetele la mine maine si le ia ovidiu cand vine de la munca. Eu stau cu amandoi acasa maine, cred ca o sa calc si mai vad ce mai mesteresc. Sa stii ca e pe bune oferta.
Da-mi si mie reteta de pingui si zi cum a iesit la gust.

mada, condoleante!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

Am citi foarte putin...asa ca op sa scriu si eu din amintiri..

In primul rand BRAVO DIDI!!! bine ca ati ajuns cu bine. Stiu si eu ca astia panicheaza,dar pe bune la mine in fata sunt niste nameti...eu nici nu pot scoate masina din parcare. A viscolit si e un morman de zapada imens...

MONA...imi pare tare rau de ce ai patit tu in copilarie. Parca nu-mi vine sa cred. E normal ca tu sa vrei sa fii exact invers fata de parintii tai,dar ai gija sa nu cazi in extrema ccealalta. Nu iti dau eu sfaturi,dar stii cum sunt copiii si mai ales baietii. De la o varsta nu prea vor ca mamele sa mai fie asa aproape. Iti spun asta sa nu suferi si tu,pentru ca e posibil ca ei sa te indeparteze daca tu ii vei sufoca du dragoastea ta,pe care eu o inteleg perfect.

MADA(UK)...si eu am fost plecata de la varsta de 7 ani singura. Nu am ratat nici o tabara ca sa zic asa...si in excursii nu mai spun. Am plecat si am vazut mai mult de jumatate de Europa,am fost chiar si in Canada,dar simt ca nu ma regasesc acolo.Ai mei au fost si ei plecati chiar daca nu foarte mult in afara tarii...tata mai mult,mama mai putin...

Revin ca nu amcitit si nu stiu ce sa mai scriu

Bobitamica-mami de IRINA
16 iulie2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salu

Tecky spune'mi si mie, te rog, cum ai procedat in depunerea actelor pentru incheiere CIC si stimulent. In ce am gasit pana acum pe internet, reiese ca trebuie nu stiu ce adeverinta de la servici cum ca ai inceput deja activitatea. Din cite am inteles inca nu ai inceput, urmeaza sa. Poate ma lamuresti si pe mine te rog.

Stii cumva si ce valoare are acest stimulent?

Multumesc

mami de Sofi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

buna fetele!

mada irl condoleante, nu am cuvinte, Dumnezeu sa o ierte de pacate si sa o tina aproape de El

ooka stimulentul este de 100 lei si in continuare pana face copilul 2 ani vei lua si alocatia de 200 lei, deci in total 300 lei daca te intorci la serviciu


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Scrisori pt Mos Craciun&page=1" target="_blank">k1.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

neata

maine am examen de la 7 si is nitel varzaaaa. baby e cu febra de azi-noapte si nu ii dau de capat, nu vrea sa scada decat f greu si atunci ramane in platou pe la 37.8, vreo 3 ore a stat la 38.4...maine dupa examen incerc sa dau si de pediatra daca nu se amelioreaza treaba. nu are muci, nu se asculta nimic la plamani, n-are dinti...nu tiu

mada de irl Dumnezeu sa o odihneasca pe prietena voastra condoleante!

sun e clar ca undeva tu nu ai inteles ce vreau eu sa zic si eu nu am inteles ceva pe undeva din ce vrei tu sa zici...oricum, daca ai lucrat in diplomatie ar trebui sa stii ca o discutie se incheie atunci cand ambele parti sunt lamurite nu numai una f constructiva nu e discutia asa ca o voi lasa si eu in popusoi, insa un ultim punct - daca faci analiza pe text ai sa vezi ca nu ti-am pus cuvinte in gura ci am scris ce am inteles eu din atitudinea ta. eu m-am facut pe mine hormonata singura, nu am afirmat ca ai fi insinuat tu asa ceva (de beata nici nu am scris mai ales ca nu ma ocup cu gradele ). anyway o lasam asa

probabil mai era cate ceva de spus dar efectiv is (de la capu' calendar ca am zis ca nu obisnuiesc )

hai

-----

Are mami o MINUNE DE LA DOAMNE-DOAMNE

-----

Ruby eekyaa.
Ehla xana, ehla xana kondamou
Ehla bruwee, maydeenabee
Seesu samee ahkeeraa
Ruby ruby kree

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Deci uitati aici www.culinar.ro/forum/continut-pagina/18675/Kinder-Pingui/pagina/280/#entry839961" target="_blank">PRAJI KINDER PINGUI
Atata doar ca nu am mai avut rabdare sa o taiem maine, sa se fi intepenit putin crema... Nu m-au lasat fetele...
Parca nu e chiar foarte urata, nu? Arata mai frumos inainte sa o tai, acuma m-am cam desumflat cu prajitura prabusita...

Mergi la inceput