Pepenasi de iulie-august 2008 (171)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Anka, merci pt reteta. O sa o incerc si eu probabil, dar nu acum ca sunt in pauza de dulciuri . Saptamana trecuta am facut tiramisu si briose, si cum Cristi si Aida nu se prea dau in vant dupa dulciuri, ia ghiciti cine le-a mancat

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

Am reusit sa citesc si eu ..

MADA(IRL)...imi pare nespus de rau.Nu pot sa spun decat ca Dumnezeu sa o odihneasca in pace..si sa ii dea putere sotului ei.

DARA..eu cred ca a fost intr-adevar o trauma ...si un psiholog te-ar ajuta cu siguranta.Stiam ca ai suferit tare,dar nu stiam ca te-a marcat asa .Ce spui tu seamana cu o fobie. Si fobia trece cu ajutorul psihologului.Stii cum se trateaza fobia de zburatul cu avionul de ex. Cunosc pe cineva care numai cand se uita la poze cu avioane avrea stare de agitatie extrema. Trebuie sa o iei incet.In sensul ca poti sa te uiti intai la poze,apoi sa mergi pe langa spital si apoi sa intri in curtea spitalului(cand simti ca esti ok)si cand consideri ca esti suficient de pternica sa iti faci o programare la ginecologul tau. Sa mergi doar sa vorbiti...DAr cum ti-am spus un psiholog te va ajuta..

MICKY..votat!!! esti o mamica tare luptatoare!!!

Bobitamica-mami de IRINA
16 iulie2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Mada imi pare foarte foarte rau de prietena ta, s-o aiba Domnul in paza.

Fetele, numa bine ce-i dadeam eu sfaturi lu' Didi sa aiba grija la drum, am ajuns eu la Buc azi sa iau pe cineva de la aeroport. Si drumul a fost super ok si curat.

bujo mami de Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

ola fete, intru si eu cind nu mai e nimeni pe aici. si eu am o perioada cam nasoala, o fi de la vreme

din ce imi aduc aminte

Nevi si stii tu, nu mai e nevoie sa-ti si scriu...

Anka eu m-am abtinut ce m-am abtinut, da tu chiar nu ai asa un pic rusine, cu pinguinu tau cu tot...

Teck sa-ti fie de bine intoarcerea la scoala, asa imi place ca vad o mamica relaxata

Mada Irl

Dana pup fata, te cred ca te-ai speriat dar o sa fie bine, nu te gindi la prostii. placenta se ridica ca are tot timpul.

Miky si noi te votam zilnic. si esti un exemplu de curaj pt mine sa-ti traiasca fata o mie de ani!!

Dianami
cum e cu 3?? hai spune-ne ceva ca mor aici... poate ma bate vreun gind

Kimmy
si eu sunt de parere ca poate fi alergie, vezi ce era prin zacusca care nu mai mincase ea. ceva antihistaminic nu e rau, poti sa incerci linistita.

Ana_a scrie despre Stefan, ma intereseaza concret. si eu ma indrept cu anna cam intr-acolo, plina de frustrari, rabdare zero, conlicte si de la un pahar cu apa. orice idee ajuta

Moni vrem poze cu mobila cretzulinului. si pune draga si tu poeziile pe mess ca nu ne vede nimeni

nu mai stiu ce mai aveam de zis, va pup

PS aha, de plocon Flo noi suntem cu nasii prieteni buni, deci noi luam asa niste chestii la "mishto"... ex - lui nashu tricouri XXXL cu mentiunea ca i-a cam crescut burta..... intelegi tu ideea. si eu in genere fac un tort ca ma pricep oareshcum mai bine ca nasha

Mami de doi mici

"If you believe everything that you read, better not read"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKYCRIS spune:

BOBITAMICA,BIRIBU multumim pt voturi si pt cuvintele frumoase!
Si voi sunteti niste mamici luptatoare!

ANKAce bine a iesit prajitura!zi,notezi adresa?

MIKYCRIS Album de familie
MAMI DE PRINTESE DELIA SI DILARA

Ne votati in fiecare zi? cate 10 stelute la http://fotostars.eu/user.php?id=452

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara_d spune:

Multumesc de sfaturi fetelor despre problema mea , este clar ca daca atatea imi spuneti ca trebuie sa merg la un doctor asa ar trebui sa procedez. Am o problema si cu asta pe de o parte nu am incredere si deja incep cu stangul, apoi nu am nici o recomandare in domeniu, nu stiu ce sa aleg , asa de pe net nu as vrea si cred ca ar insemna si ceva bani in plus fata de ccea ce ne-am propus noi si nu prea exista surplus pentru treaba asta.Pana la urma ma uit ca mi-a trebuit un am si juma sa va spun voua, pe care va stiu de ceva vreme si abia acum am simtit ca pot sa spun si sa fiu inteleasa.Trebuie sa fac ceva dar nu stiu cand si cum , oricum si merci inca odata.
Bobita asa e ai dreptate asa am si incercat eu fara sa stiu ca ar face parte din terapie- deja de cateva luni bune am reusit sa vad pozele de la spital fara sa plang, am vorbit la tel cu medicul meu tot in ideea sa ma apropii iar de el, am mai trecut pe langa spital si aici inca am probleme nu chiar asa accentuate dar sunt si apoi mai am o idee fixa evit la maxim sa duc copilul la spital de stat, idee care trebuie sa o depasesc doamne fereste de ceva.
Bobita chiar am vrut sa discut cu tine dar fiin d mereu cu fetele si mai ales asta vara fiind la faza mers dupa ele nu am apucat sa iti expun pana la capt problema, se pare ca ai inteles perfect cum sta treaba in mintea mea "ravasita",nu faci tu terapie cu mine ?
Ma duc la somn ca maine ma ia fimea de noua.

http://lb2f.lilypie.com/pLsGp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Citat:
citat din mesajul lui ankalaura

Deci bai, am facut un Kinder Pingui de moare Ferrero Rocher daca ma vede!!!
Revin acusica, numa' s-o scot din frigi, cu glazura gata intepenita!
Se face super usor, numa' ca are un milion saptesute de mii cinzeci si sapte de ingrediente....


care-i treaba cu kinder asta? ca Stefan de vreo 2 zile ma toaca marunt...sa-i fac kinder

buna buna...mmm deci, m-ai terminat.....




proud mummy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKYCRIS spune:

Fetele am pus poze cu DELIA si tortul capatat!
Pozele sunt l album de familie
Onoapte linistita va doresc!

MIKYCRIS Album de familie
MAMI DE PRINTESE DELIA SI DILARA

Ne votati in fiecare zi? cate 10 stelute la http://fotostars.eu/user.php?id=452

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenela spune:

Neata fetele, macar ca e doishpe noaptea,
AM intrat sa fiu prima care ureaza lu sormia La multi ani. MI-e frica sa nu scrie alta mai vigilenta mesaj inaintea mea, asa ca il trimit pe asta si mai scriu...da' altfel sa stiti ca sunt normala....

"totul e trecator"ce regretabila vorba! Fireste ca e trecator, dar intrebarea e CUM trece: cu o implinire, sau fara?" Noica
Carmenela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKYCRIS spune:

DIARUXLA MULTI ANI!Sa fii sanatoasa si fericita aaturi de cei dragi tie!

MIKYCRIS Album de familie
MAMI DE PRINTESE DELIA SI DILARA

Ne votati in fiecare zi? cate 10 stelute la http://fotostars.eu/user.php?id=452

Mergi la inceput