Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *66*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui santorini

E mort de oboseala, eu il legan pe pernuta of course si el plange. Ufff!



si eu as plange daca nu as mai avea carusel

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

LULLABY eu vin pås pås si iau o felie de pizza, un pahar de pepsi si urez lui Alex la cat mai multe lunite!!

Si uram si sårbatoritilor de azi la la cat mai multe lunite!



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Lullaby sa-ti traiasca baiatul, sa creasca mare si frumos, si sa va bucurati de el!

Luto m-ai inveselit! Chiar ma gandeam acum cu Adi ce sa facem ca era tare bun caruselul cand vream sa mai fac si eu cate ceva prin casa.

In sfarsit a adormit! Va pup si ma duc si eu la culcare ca nu se stie la ce ora se trezeste la noapte!

de Andrei-Alexandru (24.08.2009)
BOTEZ
POZE DE ANDREIUTZ NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Lullaby Vin si eu sa infulec ceva-ceva! La Multe lunite pentru Alex, sa fie sanatos si sa treaca luna de luna pana la an facandu-ti surprize zilnic!


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Citat:
citat din mesajul lui anamaria1979

Sincer alex nu prea a apreciat cerealele desii le-am luat pe cele mai scumpe si sper eu mai gustoase. In schimb supa de legume care o fac eu o rade trebuie sa ma opresc sa-i dau ca el nu schiteaza refuzul


ii dai numai zeama aia chioara si ii place ? eu ma gandesc gresit evident, ca daca nu-mi place mie nu-i va placea nici lui. Trebuie sa ma educ sa il las sa-si formeze singur gusturile.
De exemplu eu nu mananc miel Adi da. Si mi-a pus deja in vedere ca atunci cand ii va da el (la 3 ani ce stiu eu cand) eu sa nu incep sa comentez si sa ma stramb cum fac de obicei.
Cred ca are dreptate.
Educatia asta si tacticile cred ca imi vor da mare bataie de cap

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


Luto, in general la bebei le place supica, nu stiu de ce. Pana si Andra cat era ea de sclifosita...cand nu mai stiam ce sa mai fac sa pape macar cate-o lingurita din cele 4-5 feluri pe mancare pe care i le pregateam, apelam la solutia de urgenta: supa blenduita data la bibe. Un fel de para malaiata in gura lu'... copilu' meu!
Dar cerealele le-ai gustat?? Mie nu mi-au placut decat alea de mai tarziu, cu fructe multe si cu cioco (dupa 12 luni) asa ca supica e chiar "parfum"!


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Hello!
Urez si eu La multe lunite sarbatoritilor de azi, si bineinteles scumpei mele papusi Emma!
Monicuta, ce draguta esti tu ca te-ai gandit la mine, din pacate eu tot cu dureri si sangerari sunt. Nu imi curge mult, adica nu e hemoragie, dar nici nu vrea sa se opreasca. Ma tot gandesc la ce a zis Manga si Unombun, ca s-ar putea ca eu sa nu tolerez steriletul asta si sa vrea corpul sa il elimine. Dar daca mi-l scot, eu ce fac? Sper totusi sa se rezolve.
Manga si Raluk, multumesc mult pentru raspunsurile legate de tiroida. O sa imi refac analizele dupa cateva luni si mai vad atunci ce fac. Dar stresul va dati seama ca nu am cum sa il elimin, eu daca nu ma stresez din ceva nu ma simt bine, serios, simt ca imi lipseste ceva, nici nu stiu de cand nu m-am mai relaxat si eu cu adevarat.
Monikus, of, of, of, cate mai ai si tu de tras. Imi pare enorm de rau ca nu te poti bucura pe deplin de puiul tau! Sper sa vina si zile mai bune, chiar nu stiu ce sfat sa iti dau!
Duminica avem si noi botezul. V-am mai zis eu ca nu facem nimic deosebit, o sa fim doar in familie (si aia restransa). Luam o masa obisnuita la restaurant, la pranz, si atit. Asa ca nu se pune problema de tinute elegante, si altele. Astazi mi-am cumparat o rochita pe corp, scurta, pe care o voi imbraca cu dresuri....MOV! E o rochie de zi, asa, dar cred ca o sa isi faca cruce soacra cand o sa ma vada cu ciorapii aia mov in picioare. Si Emmei i-am cumparat o rochita tot mov, alta nuanta ca asa am gasit, dar oricum, o sa fim doua movulii amandoua!
Cu cadoul nasilor, dupa ca am intors problema pe toate partile, m-am hotarat sa ii intreb ce vor si bineinteles ca nu mi-au zis nimic. Asa de tare m-am enervat, ca nu am mai luat nici un spa, nimic, si pana la urma le-am luat doua halate de baie din alea pufoase rau si un joc fain la baietel. Clasic, ce sa fac, dar mi-a fost teama sa nu o dau in bara cu spa-ul ala. Acuma eu tot astept sa primesc eu cadou asa ceva de la sot, ca l-am innebunit cu asta.
Hai ca m-am intins ca o placinta.

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamaria1979

Somn usor gagici. Liliana maine dimineata da si tu o omleta la flacau. Pai ce daca ti-a spus tie egggg, inseamna ca asta vrea


Hmmm, ar fi o idee. Sa-i calesc si-un pic de ceapa, poate si niste rosii taiate maruntel si cu putin marar...un deliciu!!!! Si-apoi papa ma-sa, ca si-asa e cat dulapu'!
Mai, covrigeii nostri calzi si buni sunt la 200 m de cand ies din bloc, dar in conditiile date mi se parea ca-s in partea cealalta a orasului. Da' pe vremurile care se anunta, ii astept pe-aia de la tine... Ar fi o idee sa-i trimiti in cozi de caini poate cine stie...
Te pe suflet!

santorini Mare dreptate are Doamna Luto! Nici eu n-as putea fara carusel Si tu ai fost curajoasa sa te intorci...eu daca era sa ma intorc acolo intepeneam ca nu-mi mai trebuia sa ies din casa SINGURA cu amandoi. Iar de cand il am pe Radu a invatat si sotul meu cum e cu facturile, cu termenele...ca de 10 ani habar n-avea ca uneori iti mai trebuie si buletinul la purtator, nu numai la volanul masinii


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Va multumim penru urari.

Santorini mester mare Andrei, cred ca de fapt a incercat sa repare caruselul.

Monica am avut niste intepaturi asemanatoare, dar acum vreo doua luni. Mai nou am niste intepaturi, uf, nu stiu cum sa explic exact, in partea dreapta inspre picior. Am intrebat doctorul si a spus ca e normal. L-am vazut pe Dragos in poze, e tare scump, ochii electrizanti, iar poza 60 mi-a placut la nebunie.

Monique tare ma distreaza perlele Teodorei, cred ca va topiti cand o auziti. Fara comentariu: plasture pentru slip sau sfoara pentru cutu (daca mi-am amintit bine).

Kemsy nu stiu ce sfat sa-ti dau, sper sa treaca, nu e rea ideea cu protectiile de silicon sa protejezi un pic.

Liliac am vazut pozele de la botez. Andra, o finuta super aranjata pentru botezul fratorului, ce frumos priveste ea. Iar puiul proaspat crestinat e scump tare. Mami a lor e o draguta, imi pare ca esti tare blanda si impaciuitoare, parca imi si imaginez asa la o masa mare cum stam sa povestim. Sunt cateva mamici pe care mi-as dori mult sa le cunosc. Ma bucur ca am avut ocazia sa cunosc deja cateva mamici grozave.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Liliana, am vazut pozele de la botez, ai doi copilasi adorabili! Sa-i transmiti Andrei si din partea mea ca este o printesa frumoasa foc, si ii sta tare bine cu noua tunsoare, si ca a fost o eleganta la botez!
Am mai vazut si alte poze, Mada, Claucia, si nu mai stiu acum, dar imi mai amintesc eu pe parcurs. Irinel e din ce in ce mai frumos si mai baietel, asa, , iar despre printelese Clauciei nu am cuvinte, sunt adorabile!!!!!!!!!!!!!!
Mai, sa nu va suparati pe mine, dar mie mesajul Devylei nu mi s-a parul absolut deloc ca ar fi fost scris in bataie de joc. Eu chiar am luat-o in gluma. Sunt sigura ca Devyla nu si-ar bate joc de nimeni, niciodata, eu chiar cred cu adevarat ca a vrut doar sa destinda atmosfera.
Vik, mi-am amintit ca am vazut si pozele tale. Nu stiu de ce le ratasem eu, e foarte frumoasa Izabela ta, si seamana incredibil de bine cu sotul tau!
Eu la discutiile cu diversificarea nu ma bag, ca nu sunt un bun exemplu. Chiar sunt la stadiul in care desi sunt la al doilea copil, mai am multe de invatat de la voi.

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

cris am convingerea ca o sa aratati amandoua ca doua papusele ca amandoua sunteti niste scumpicele.
De pb cu tiroida sau cu steriletul..nu stie fata ce sa zica
Dar de ce trebuie sa te stresezi tu din orice??? Mai relaxeaza-te fetita ca nu face bine nici la par, nici la ten, nici la tiroida, nici la laptic. Ia uite cate motive ai ca sa te "destresezi".
Sa stii ca am cochetat si eu cu ideea de halat de baie...dar am ales pana la urma o bijuterie. Am avut emotii ca am dat chix dar nana noastra s-a aratat incantata


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput