Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *66*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Lullaby, tu ai mai iesit la plimbare? Eu de-abia astept sa se faca cald, sa ne intalnim in parc, si cu Techiluta, si cu Raluca, si cu alte fete care mai stau prin zona. Nici nu stiti cat astept asta!!!!!!
Imi pare rau ca nu pot raspunde la toate fetele. Am citit pe apucate si nu mi-am notat nimic, si nu mai stau acum sa derulez paginile in urma ca imi este tare somn! Dar va pup pe toate!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Monique, vezi ca este subiect pe forum cu perlutele copilasilor. Adica iti faci tu subiect acolo "Perlute de Teodora" si le notezi acolo, sa ramana pentru toata viata!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mama_si_pisa spune:

Buna seara!

Liliac, mami, am uitat astazi sa-ti spun ca am vazut pozele voastre. Mi s-a parut usor diferita atmosfera de la voi de ce am mai vazut eu, mai relaxata. Andra a dansat, voi ati admirat... Felicitari!
Voiam sa te mai īntreb daca tu mai scrii si la alt forum, despre Andra, fiindca am vazut ca ai ceva vechime ca membru, si cum e acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Lullaby Cine stie cum ne asterne viata si-o sa reusim sa stam si la masa maaaaare si cu dovleceii alaturi...sau poate o sa povestim ce viata de chin avem din pricina nurorilor
Eheee, eu asa-mi inchipui ca o sa fim prietene pana cand altele ne vor desparti

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Ah, da, si pozele Ukai sunt exceptionale, o placere sa le privesti!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Mihaela multumesc. Inca nu am reusit sa merg la cumparaturi, chiar ma gandeam unde gasesc materiale in zona sa nu strabat tot orasul sa caut. Am si masina de cusut, pe care o folosesc din an in paste, deci trebuie sa reusesc. Te mai deranjez cu intrebari daca nu ma descurc.

Unombun prin cate ai trecut. Un gand bun si o .

Danagie al meu baiat are 6,4 kg la 4 luni, la trei luni avea greutatea pe care o are puiul tau acum. Saptamana viitoare vom merge la masurat si cantarit, varianta oficiala si vedem ce spune doctorita. Si eu mi-as fi dorit sa fie un pic mai grasunel, am incercat sa mananc mai mult, variat, ma trezesc si noaptea si mananc daca imi este foame, dar nu vad vreo diferenta. Daca doctorita zice ca e sanatos asta e tot ce conteaza, am timp sa-i fac pulpite dolofane.

Monikus of, draga de tine, sper sa treaca toate si sa va bucurati de minunea mica. Nu imi gasesc cuvintele potrivite, dar ma gandesc mereu la tine si la Raluk.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mama_si_pisa

Buna seara!

Liliac, mami, am uitat astazi sa-ti spun ca am vazut pozele voastre. Mi s-a parut usor diferita atmosfera de la voi de ce am mai vazut eu, mai relaxata. Andra a dansat, voi ati admirat... Felicitari!
Voiam sa te mai īntreb daca tu mai scrii si la alt forum, despre Andra, fiindca am vazut ca ai ceva vechime ca membru, si cum e acolo.

------------------------------

Mamica lui Simon (19.09.2009)


Eu in general sunt relaxata. Si cand sunt nervoasa si urlu la toata lumea, sotul meu rade de mine ca cica n-am prestanta... De-asta si Andra ma suceste pe dejte cum are chef. Iar eu orbitez in jurul copiilor...
Nu, nu mai scriu si pe alte forumuri, mai scriu la subiectul cu copilasii de varsta ei, tot pe acest forum. Numai ca din pacate, in timp, lucrurile/legaturile s-au mai pierdut. Plus pauzele...
mami, da' nu se poate sa ne adresam si noi un pic mai personal la adresa ta??? Nu de alta dar tare mi-esti draga si parca cu nick-ul asta ma distantez

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Sunt cateva fete care imi lipsesc groaznic de tare: Danuta, Nela, Elle (dar e scutita ca are de pregatit costumatii pentru iMax), Raluk, Biaz (stiu ca are de lucru...asa ca o iert), Ralucap (noi mai asteptam ), aida, claudia (4mykids i miss you very much!!!), daciana (pe care n-am mai vazut-o de-o caruta de vreme).



Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Cristina Ana am incercat sa iesim ieri (cred - nici nu mai am notiunea timpului ) dar a fost jale, pe trotuar zapada/gheata, am mers un pic pe strada si apoi acasa ca zgaltaiam prea tare feciorul, iar pe strada e prea periculos. Am mai iesit, dar cu masina cu treaba, unde mai mult amortesc pe bancheta din spate langa bebe, dar tot e mai bine decat in casa. Mie-mi spui? Numai la primavara ma gandesc, am innebunit in casa. Imi fac planuri de iesit in parc, abia astept ca nu mai rezist. Eu il mai scot pe balcon cateva minute cand e soare si cateva grade peste 0.

Liliac ce frumos ai spus tu.
Asa deci "eeggg". Vai, ce am ras, pai nu e asa greu de preparat, vezi ca nu-i pretentios. Mie piftie (habar nu am cum se spune) sa nu-mi ceara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mama_si_pisa spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

mami, da' nu se poate sa ne adresam si noi un pic mai personal la adresa ta??? Nu de alta dar tare mi-esti draga si parca cu nick-ul asta ma distantez





Ba da, se poate. Eu v-am mai spus cum ma cheama, dar e riscul de confuzie cu mamica draga din Statele Unite .
Deci, Diana sunt.

A, si m-am exprimat eu aiurea, tot la forumul de pe DC ma refeream, la subiectul de care zici, cu copii de vārsta Andrei. As putea sa intru sa vad singura despre ce se discuta, dar e mai comod sa te īntreb pe tine. Spune-mi asa, īntr-o fraza, te rooog!

Mergi la inceput