Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *66*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Monique super tari perlutele Teodorei..Ce le trece prin mintisoarå!

Luto multumim de capitol si apoi så iti raspund..Påi cine pleaca mami de aici?! Eu una nu plec pt ca inca nu am sacosele alea cu jucarii


uka probeaza så ii dai cerealele mai dimineata sau la amiazå si vezi cum e treaba..



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamaria1979

Sincer alex nu prea a apreciat cerealele desii le-am luat pe cele mai scumpe si sper eu mai gustoase. In schimb supa de legume care o fac eu o rade trebuie sa ma opresc sa-i dau ca el nu schiteaza refuzul


ii dai numai zeama aia chioara si ii place ? eu ma gandesc gresit evident, ca daca nu-mi place mie nu-i va placea nici lui. Trebuie sa ma educ sa il las sa-si formeze singur gusturile.
De exemplu eu nu mananc miel Adi da. Si mi-a pus deja in vedere ca atunci cand ii va da el (la 3 ani ce stiu eu cand) eu sa nu incep sa comentez si sa ma stramb cum fac de obicei.
Cred ca are dreptate.
Educatia asta si tacticile cred ca imi vor da mare bataie de cap

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut



Si ca sa ma si plang si eu putin ca doar n-am mai facut-o demult . Sa va intreb daca a patit vreuna sa simta asa ca niste intepaturi/junghiuri in col/vagin. PE mine ma tot inteapa de fo doo zile de numai pot. Si deja si-au facut aparitia si piticotii ca am ceva nasol. Vreau sa o sun pe doc sa merg la un control ca oricum facem si 6 luni de la nastere, sa fac niste analize si un pap.

VA pupizez si stau prin preajma poate va hotarati sa apareti inapoi cu jucarii si dovlecei cu tot

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei


Da eu am asa de vreo 2 zile..Si ma gandesc ca daca persista merg si eu la un control pt ca sunt de mare intensitate dar de f scurta durata..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana


Sa stii ca am incercat si eu in fel si chip...si asa cum a zis Mellina careia ii multumesc. Insa daca iau cu guma sa pun la ochi...imi pune un albastru ce selectez eu de acolo....Eu as vrea sa ramana cumva ochii lui David exact asa cum sunt si restul pozei sa o fac alb - negru. Daca afli ceva iti multumesc. Eu inca mai incerc

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


In primul rand multumim pentru capitol. Uite, am intrebat si am primit urmatorul raspuns: selectezi doar ochii, select inverse, si transformi restu in AN. In acelasi program pe care ti l-a recomanadat si Mellina. Sper sa reusesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Uka, ce dulceata mica e Carinuta cum isi bea cafeaua si sta la taclale cu dovleceii . Sa sti ca fetita ta seamana tare mult cu finutza mea asa ca am o feblete mai deosebita pt ea . Chiar o sa caut niste poze cu ea bebe sa le pun

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lullaby_2009

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana


Sa stii ca am incercat si eu in fel si chip...si asa cum a zis Mellina careia ii multumesc. Insa daca iau cu guma sa pun la ochi...imi pune un albastru ce selectez eu de acolo....Eu as vrea sa ramana cumva ochii lui David exact asa cum sunt si restul pozei sa o fac alb - negru. Daca afli ceva iti multumesc. Eu inca mai incerc

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


In primul rand multumim pentru capitol. Uite, am intrebat si am primit urmatorul raspuns: selectezi doar ochii, select inverse, si transformi restu in AN. In acelasi program pe care ti l-a recomanadat si Mellina. Sper sa reusesti.



mami fericita de Alex


gracias, mucias gracia...am sa incerc

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

monique, ai face bine sa ne dai macar cate o perla de-a Teodorei pe zi ca sa ne mai binedispui si pe noi . CAt despre Apolodor un pinguin calator, a fost prima carte pe care eu am invatat-o pe de rost (iarasi sunt in pom daca am scris corect ) si prima carte din care i-am citit lui fii-miu

monikus, uff si ca pe cuvant ca io nu stiu cu ce as putea sa te ajut si ma doare inima cand te aud. Sper doar sa treaca cu timpul urlaciunea asa cum a trecut si la noi cat de cat. MAi greu, dar a trecut. Nu-ti doresc decat multa rabdare

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Da Iulika, exact asa ma strafulgera de-o data intens si gata. De cateva ori bune pe zi. Acum eu imi amintesc sa fi avut asa ceva in sarcina sincera sa fiu Sa fie cu ochi nu are cum ca ultima aventura in doi a fost dupa Craciun si de atunci mi-a venit si cm-ul... ma mai gandesc ca poate or veni rusii si asa dau ei semne, nu stiu... dar la cate am avut azi am vrut sa o sun pe doc direct.

Si apropos de partea asta. Ma tot gandesc de azi de dimineata ce o fi facut Cristina cu sangerarile ei

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Buna seara!

Va pupa fata cu drag. Azi dau de baut, de mancat, la alegere: ca e ziua fiului meu drag. Implineste 4 lunite!

Selen multumim . Am vazut pozele cu Ebru: o dulceata.

Avem si sling. Ralucap unde esti? Iesim la o plimbare cu bebeii in slinguri, asta daca ma descurc sa-l "instalez".



Urez toate cele bune tuturor sarbatoritilor de azi: frumoasei Emma, zambaretului Alex, Isei.


Fug ca plange sarbatoritul, incerc sa revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Seara buna!
Intru si eu un pic desi Andrei nu vrea cu nici un chip sa adoarma. E mort de oboseala, eu il legan pe pernuta of course si el plange. Ufff!

kemsy sa stii ca si eu am avut asa ceva la inceput de tot si ma durea destul de rau. Eu m-am dat cu Bepanthene si mi-am pus un sfarc din ala de silicon pana mi-a trecut. Probabil ca Loris a supt mai viguros si ti-a facut mica rana.

uka ce tacticoasa citeste Carinuta forumul. fetita frumoasa.

Monica au dreptate fetele sa pui cate o perluta din asta pe zi ca sa ne binedispunem!

Liliac si eu am iesit azi tot asa (dar cu wrap nu cu marsupiu). Si tot fara bani la mine. Si cand ma plimbam eu asa fericita primesc mesaj de la Orange ca mi-au suspendat abonamentul ca am uitat sa platesc factura. A trebuit sa ma intorc inapoi sa iau bani si sa ma duc banca. Am ajuns acasa rupta! Mi-au placut tare mult pozele de la botez! Radulescu e un dulce iar Andra are niste ochi


de Andrei-Alexandru (24.08.2009)
BOTEZ
POZE DE ANDREIUTZ NAZDRAVAN

Mergi la inceput