Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *66*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Kemsy am avut si eu asa o buburica dinaceea alba doar ca nu ma durea. Era asa ca si cum nu mai e sange si viata intr-o bucatica dinaceea, era complet alba. Dar trecea de la sine si fara dureri. Oare ce ar putea sa fie ? Te doare tare la alaptat ?
Incearca niste creme dinacelea speciale de sfracuri cu care ne dadeam la inceput....cand eram lovite la cap mai toate ....

Liliachio ca bine zici, ii pun lu' Davidelu strampii cand ajung acasa si ma fac ca nu s-a intamplat nimic...si mama care e cu mult mai agera/ochidevultur decat mine va observa cu ce e imbracat copilul.
Ia zi, s-a intarit ciocolata ?

Monique ce tare e aia cu pinguinul cioc cioc si noi ce ne facem ? Imi si imaginez asa scene pe la noi prin casa
O sa aiba ce invata Andreea de la soar ei.
Si da, as vrea reteta de supa daca vrei sa mi-o dai ca sa bag la cap pentru mai tarziu.

Azi mi-a mai venit o idee si vreau sa precizez ca sunt pentru mai tarziu, nu pt acum.
Am citit ca sa nu dam la copii iaurturi cu fructe ca sunt cah....si ca ar fi mai bine sa bagam noi fructe in iaurt. Si eu ma gandeam ca pot sa-i bag putina pulpa de la ce storc si astfel va avea si o gramada de fibre in stomacel. Oare e buna ideea ?

Anadomnica pe razatoarea metalica se oxideaza marul

Uka multam mult si sper ca s-au dus zilele alea naspa....
Eu nu mai zic nimic ma simt fugarita ca un hot de cai. Adi sta toata ziua cu David in brate si apoi ma lasa pe mine cu mofturile lu asta mic.....care zbiara si daca ma apropii de el rade si intinde mainile.
Cele mai relaxante clipe sunt cand iesim afara ca atunci nu-l car deloc "pe brate".

Sa stii ca am incercat si eu in fel si chip...si asa cum a zis Mellina careia ii multumesc. Insa daca iau cu guma sa pun la ochi...imi pune un albastru ce selectez eu de acolo....Eu as vrea sa ramana cumva ochii lui David exact asa cum sunt si restul pozei sa o fac alb - negru. Daca afli ceva iti multumesc. Eu inca mai incerc

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

uka ce atenta e Carina la "lactoc" si ce ochi...si ce nasuc...bau!
Sa o pe ea cu tzoc-tzoc!

kemsy Radu a urlat un pic la biserica dupa ce l-au balacit pentru ca nu intelegea de ce nu sare ma-sa cu la el. In rest...boierie curata. Ba mai tinea si mana pe genunchi ca un om important expunandu-si "pasaroiu"
Ma gandesc la punctul tau...o fi vreun canal infundat?? Nu stiu, doar imi dau cu parerea dar dupa cum l-ai descris asta pare a fi. Nu poti sa ajungi la un medic, totusi? Parca nu-i de joaca.

anamaria si noi tot prin casa o sa o faurim ca iar s-au anuntat viscol, ninsori si geruri. Asta e! Dar deja incep sa o iau la padure !!!!

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Uka da' cafeaua e tot a Carinei, nu ?

Liliachio ce curajoasa esti mami ...sa iesi asa afara. Te imbratisez si lasa ca vine ea caldura, zilnic ma gandesc la voi cand va aici tot 3 grade, 6, 5.....8. Macar atata bucurie sa am si eu cu vremea

Ma retrag putin la bucatarie si mai revin.
Va pup

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Luto iaurtul cu fructe la inceput o sa i-l facem noi, in casa. Asta pana o sa mergem la cumparaturi si-o sa se intinda dupa vreun danone ca asa a vazut el la desene
Da, in prima etapa e bine sa ii dam iaurt simplu...si pe parcurs putem sa-l blenduim cu un fruct, ceva.

Mi-am mai amintit o chestie. Uka daca incerci sa-i dai masa de cereale mai de dimineata nu ar fi mai bine?? Ca poate iti dispar piticii cu nehranitul fetei. Si daca tot nu si nu, atunci mai astepti un pic si treceti la de-alea de 6 luni si poate papa un pic mai multicel.

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Luto multumim de capitol si de urari. Eu i-am dat lui alex la inceput sucul de mar, iar dupa 1 saptamana am bagat pulpita. Fibrele i-au facut bine ca nu a mai fost constipat. Imi face niste placintele
Kemsy garmastan daca te doare si poti da chiar daca alaptezi. Eu la inceput de alaptari cand am facut rani am dat la greu si a fost bine. Dc nu poate niste mameloane din plastic sa scapi tu de durere. Adica asa am inteles eu ca te-ar durea
Liliac seara buna si tie. Daca vrei iau eu covrigi calzi de la mine din piata pentru andra. Cum sa-i trimit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Inainte de a ma retrage la o sa ma laud si io...ce numai voi cu "ma-maaaaa" sau cu altele??
Ei, al meu a inceput sa vorbeasca direct in engleza..asa ca primul lui cuvant a fost "eeeegggggg" O fi vrand sa incepem diversificarea direct cu ou?

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Sincer alex nu prea a apreciat cerealele desii le-am luat pe cele mai scumpe si sper eu mai gustoase. In schimb supa de legume care o fac eu o rade trebuie sa ma opresc sa-i dau ca el nu schiteaza refuzul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Inainte de a ma retrage la o sa ma laud si io...ce numai voi cu "ma-maaaaa" sau cu altele??
Ei, al meu a inceput sa vorbeasca direct in engleza..asa ca primul lui cuvant a fost "eeeegggggg" O fi vrand sa incepem diversificarea direct cu ou?

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri






www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Somn usor gagici. Liliana maine dimineata da si tu o omleta la flacau. Pai ce daca ti-a spus tie egggg, inseamna ca asta vrea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Buna seara si de la noi. NE primiti?

LA Bucuresti a fost frumos, soare dar putin ger . NE-am plimbat putin pe afara. Trebuia sa vina mama ca aveam si io neste treburi de facut da n-a mai reusit sa ajunga asa ca mi-am luat copchilu si m-am plimbat putin in jurul blocului gri
Am mai bagat si o cioco de casa tot pe reteta de la croco ca parc anu mi-a venit sa o incerc pe a nasi-mii (nu stiu daca am scris corect ). A iesit delicios dar tot asa caramel, dar mie imi place

Si ca sa ma si plang si eu putin ca doar n-am mai facut-o demult . Sa va intreb daca a patit vreuna sa simta asa ca niste intepaturi/junghiuri in col/vagin. PE mine ma tot inteapa de fo doo zile de numai pot. Si deja si-au facut aparitia si piticotii ca am ceva nasol. Vreau sa o sun pe doc sa merg la un control ca oricum facem si 6 luni de la nastere, sa fac niste analize si un pap.

VA pupizez si stau prin preajma poate va hotarati sa apareti inapoi cu jucarii si dovlecei cu tot

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput