Fulgusori Noiembrie - Decembrie 2009 (19)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui Flavours

buna fetelor,


ce sunt mamicile in actiune?


Niste mamici, care ar trebui sa isi mai traga de la gura cate una alta si sa nu mai stea toata ziua cu nasul in frigi, dar care (cateva dintre ele, printre care si "je") mai toata ziua ne-o petrecem asa si in loc sa trecem acolo la minus...ne laudam cu cat ni s-a ingrosat stratul de sunci .


Apropos de asta....cand am zis catre Camy ca a plans Flavius ca au trecut toxinele eliberate in urma slabirii in laptic, eram convinsa ca am sitit ca slabise pana la 73,8 kg...si de aia mi s-a parut extrem de mult intr-o sapt (aproape 6 kg). M-am ramolit de tot, nici sa cetesc cum trebe nu mai is in stare.

Ramona,
MAMICA DE BROSCOI - PRINTISOR DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Stephy Ochisorii cum se prezinta? Chiara Ada, vita mia Chiara creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

salutare,

astazi am avut si noi prima plimbare cu caruciorul... abia a incaput in portbagajul masinii... am ajuns in parculetz si toata plimbarea am dormit... Eva cu o suzeta in gura
Acum cand avem carucior... vine iar codul galben peste noi... nici nu s-a dus zapada actuala de pe trotuar... iar in brate..trebuie sa fim doi..
De cateva zile am descoperit si noi pumnisorii... si tare ne mai place sa-i lingem... se aud plescaituri din patuturi...dar daca le dau bibe, nu vor... pumnii sunt mai gustosi... sigur miros mai bine decat LP
Am trecut cu bine de noaptea trecuta (dupa vaccin), nu a fost nimik modificat in comportament..
Mucisori avem si noi, ii aspir in fiecare dimineta... mai stranuta, dar sporadic... f rar e cate o tusitura, probabil se ineaca cu saliva sau mucisori
Lui Dragos ii apare pe fata cate o bubita ca un cos, care trece a doua zi, sar apare alta... il spal zilnic cu ceai pe fata si apa termala... dar imi pare ca are pielea cam uscata... am luat o crema de la mustela cu care sa il dau cand iesim afara, dar imi pare prea grasa ca sa il dau si cand stam in casa
Voi ce folositi pt hidratarea fetelor bebeilor?



Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Si buna seara si de la noi,
Aici is...prezenta cu cititul printre picaturi, dar nu prea ajung sa bag si degetul sa scriu cate ceva, desi asa as mai zice si eu cate o replica din aia de a mea sa mai radem putin .
Dominic daduse semne de acomodare alaltaieri, cand mi-a facut o surpriza extrem de placuta, a papat fara urlete, plansete si chiat la 2 ore a cerut papa. In total a papat 860 ml....am fot in al noualea cer, nici nu imi venea sa cred ca papa si el mai mult de 320 - 450 ml, cat papa el pana acum. Deci banuiesc ca e si la el vestitul puseu de crestere. Minunea a tinut doar in ziua respectiva, dar mi-a prins tare bine, ca mai aveam putin si plecam cu el a doua zi la Craiova la spital (deja il chemasem pe frate-miu de la munte, ca nu am masina aici). Asa ca am scapat de drumul pana la spital si sper sa imi mai faca sur[rize din astea.
In rest...e casa plina aici, cu nepotica si fratii mei. Apropos...nepotica e super racita si nicicum nu reusim sa-i dam medicamentele si eu is cu morcovul cat China, again, ca o sa raceasca si piciul meu, ca eu mi-am muscat-o deja si abia daca mai pot sa vorbesc.
Cunoasteti vreo metoda de fraierit pitica de apropae 2 ani sa ii dam siropelele? in afara de dat fortat pe gat cu seringa de medicamente ca in nici 1 minut le vomita instant. De luat singura de placere nici vorba .

Pupici la mamici si bebici

Ramona,
MAMICA DE BROSCOI - PRINTISOR DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Am mai citit ca intreba o mamicca de caruselele la patutul pliant. Eu am luat unul de la primii pasi, dar din pacate si ala e pt patut din acela de lemn cu zabrele. Cu greu l-am prin pe patutul pliant, am facut gaura in plasa, dar nici asa nu sta bine prins si se apleaca tot peste copil. A facut sotul un artificiu si i-a prins intr-o parte ceva tare...dar nu prea il las in patut cu caruselul pus nesupravegeat. Asa ca...nu fa ca mine si ceteste bine ce cumperi.

Ramona,
MAMICA DE BROSCOI - PRINTISOR DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Petrecere frumoasa maine la mamicile care boteaza bebii, Ramonei la nasit (ps. abia astept sa vad poza cu Stefitza mica si carliontata, pe post de nasa mica).
Lavi felicitari pt inca un examen reusit, eu acum dupa sarcina abia mai stiu cum ma cheama fara bolentin in mana...apoi sa mai dau si egzamene .

Ramona,
MAMICA DE BROSCOI - PRINTISOR DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Se pare ca la ora asta port monoloage pe acilea ...
Ce sa va mai zic,...ca m-am simtit tare rau de la raceala/gripa zilele astea si ca si eu is blue ca de o saptamana gata lapticul de la tzitzi pt Dominic. Nici nu mai vrea sa puna gura pe san, chiar daca nu mai curge nimic din ei .


Ramona,
MAMICA DE BROSCOI - PRINTISOR DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Stephy Ochisorii cum se prezinta?

Chiara Ada, vita mia

Chiara creste

Multumesc de intrebare .
Cam la fel cred .Pun nettacin in ei .Sa vedem cum o fi maine.

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Hehehe...gata cu distractia pe seara asta, ca s-a trezit strumful meu, dupa 30 minute de somn, si astea dupa baie...ca de obicei ziua doarme 15 min, iar noaptea adoarme din nou dupa 12, mai sigur pe la 2 asa...si ata e cucuvea de noapte ca masa gravida .
Noapte buna dragelor, eu ma bag la dansat cu printisorul meu prin casa.

Ramona,
MAMICA DE BROSCOI - PRINTISOR DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Gabitza crema ce o ai tu de la Mustela e pt vreme rece ,vant .Pt hidratare e alta tot de la ei sau de la Avene (pediatril) care intra super rapid in piele si o catifeleaza .

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput