Fulgusori Noiembrie - Decembrie 2009 (19)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Cei mai multi bebelusi renunta sa-si mai suga degetul/pumnul dupa 8-9 luni. Si la cei care continua suptul degetului are influente proaste asupra dentitiei doar cand se face in perioada de aparitie a dentitiei definitive si dupa aceea. Asa ca lasati copii in pace, daca nu accepta suzeta trebuie si ei sa se linisteasca singuri cumva. Si bineinteles nelipsitele articole:
http://www.babyworld.co.uk/information/baby/baby_development/thumb_sucking.asp
http://www.aboutourkids.org/articles/thumb_sucking_children
http://www.babycenter.com/404_my-baby-sucks-her-thumb-all-the-time-should-i-try-and-stop-h_6817.bc


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui laviniablaga

ralu ce bine ca esti cu noi!


tot timpulm sunt, dragutza mea, beau cu placere in fiecare dimineata cafeaua data de tine sau de andre si apa Dianei

impartasesc cu voi aceleasi "probleme"

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Citat:
citat din mesajul lui Flavours

buna fetelor,

vreau sa va intreb daca stiti alte metode de prelungire a lactatiei in afara de galactogyl si ceaiuri... mie mi s-a imputinat laptele simtitor si oricum nu am avut eu prea mult din start, dar speram sa mai am macar pana la inceperea diversificarii. nu stiu cauza... poate asa sunt eu sau poate stresul si problemele... nu imi dau seama exact.

ce sunt mamicile in actiune?

mami de Tudor (04.11.2009)




Cel mai bine e sa pui copilul cat mai des la san, sa-l lasi sa suga cat doreste, sa eviti pe cat poti completarea si daca ii dai completare atunci musai la o ora dupa ce a supt si a primit completare sa te mulgi. Daca nu iese mai nimic pune comprese calde si incearca din nou. Maseaza sanii in timp ce mulgi.
Acuma dupa ce s-a reglat secretia lactata n-o sa-ti mai simti sanii grei si plini ca la inceput dar lapte este. Poate te sperie cand citesti ca la multe mamici le curge laptele din sani, asta nu e valabil la toate mamicile, si nu inseamna ca nu ai lapte.

Mamicile in actiune sunt mamicile care vor sa slabeasca!


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Diana, cum stii tu sa ne linistesti pe toate! Dar leac de somn ai?
Uite problema mea: Rares ajunge la un moment dat sa se oboseasca atat de tare incat sa nu poata adormi, si plange foarte tare. il tin in brate sau la san motaie cateva minute si apoi deschide niste ochi imensi,concluzia-ziua nu se odihneste deloc. Am incercat chiar sa fac intuneric in camera si sa inchid orice aparat care face zgomot!Seara reusim cu greu sa il adormim. De la 11 nu imi mai doarme!Si acum il plimb cu carutul prin casa!

Lavinia, cea mai fericita mamica de fulgusor!
BOTEZ
MINUNEA NOASTRARARES CRISTIAN
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Lavinia ziua Danut doarme numai daca dorm si eu cu el. Adoarme la san si uneori deschide ochii sa vada daca mai sunt langa el sau maraie sa ii dau san(de asta ziceam eu ca nu prea am cum sa ma mulg ca al meu din ora in ora e la san). Daca il las singur in pat si ma cauta(cu privirea sau cu manutele) si nu ma gaseste s-a dus somnicul.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Seara fetelor

Scuzati ca intru asa de rar... dar nu prea reusesc in utlimul timp. Dragos a fost foarte bolnav, a facut bronsiolita, luata de la sora-sa. Am vazut ca sunt tare multi bebelusi raciti, din pacate asta e sezonul de varf. Noi am avut botezul duminica, Dragos a fost foarte cuminte.

Va doresc multa sanatate.
Cand am timp o sa intru sa va pun niste poze cu noi ca sa nu ne uitati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Lavi, hai sa-ti spun cum faceam la Vlad ca si el era tare greu de adormit...Pe vremea aia nu existau leagane electronice, si daca erau nu ne permiteam oricum, asa ca am improvizat: scoica si 2 funii zdravene legate de 2 inele de metal (chiar azi am luat din practiker sa pun la sling) si trecute prin 2 carlige zdravene infipte in tocul usii. Eu sateam pe scaun la calculator, ii puneam musica si da-i balangane-l. Daca ii era somn adormea in 5 minute.
Uite aici: http://family.webshots.com/photo/1260279673061225341OiSyYm


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Lavinia multumim de capitol si felicitari pt reusita!!

Distractie faina maine Monis ,Diana,Simina ,Dymomo ,Ralu_seby!!!
Multumesc tuturor pentru urari si pt ganduri .

Krelia ai facut tot ce ti-a stat in puteri timp de aproape trei luni .Nu stiu cate mamici ar fi rezistat atat.Hai nu mai fii supi.

Ariadna ma bucur ca te-ai mai linistit.Sanatate lui Dragos si tin pumnii sa nu imparta mucii cu fratiorul lui.

pup mamicile

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Alinus cum sunt copiii acum?A fost viral sau ati luat antibiotic din nou?Sanatate multa si astept poze

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui shtephy

Lavinia multumim de capitol si felicitari pt reusita!!


pup mamicile

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_



Multumesc!Have fun maine!

Lavinia, cea mai fericita mamica de fulgusor!
BOTEZ
MINUNEA NOASTRARARES CRISTIAN
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE

Mergi la inceput