***Capsunele-n scutece de mai-iunie 2007 (115)***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Foarte frumosi nasici,dar si finuta pe masura
Se pare ca si vacanta la munte a fost minunata,iar MAYA tare frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Mica, foarte profi machiajul de nasa! Tare frumoasa esti!
Nu e stresant cu copil de 2 ani jumate la ski? Statea la masa, nu o lua din loc dupa ce se satura? Minca?
La mare am fost si noi cu Patrick, dar iarna mi se pare f stresant... nu stiu, poate pt ca nu imi place mie frigul si imi mareste doza de stres

Noi am fost la bunici, numai eu cu P cu masina, prima data... la dus a fost si sora mea, la intors l-am anesteziat 2 ore la sanius si a dormit tot drumul. O reusita totala excursia, pt ca aici nu a vrut sa se dea cu sania, dar acolo, dupa citeva miriieli, ne-am dat sute de ture. Si a mincat dupa fiecare serie de cite 2 ore jumate, de a rupt.

Va pup, noapte buna!



Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Multumim, multumim .

ioana Maya e destul de cuminte, nu am avut probleme niciodata cu ea cand am plecat. Nu am pus-o pe ski, e cam mica pentru asta, la anul sigur va merge. Dar cred ca vom alege varinata sa invete aici, macar ii vorbeste in romaneste instructorul. Desi anul asta erau partiile pline de romani si scolile de ski pentru copii aproape numai cu romani nu aveau decat instructori care vb germana si f putin engleza.
Pentru ca noi 2 nu am skiat am avut program de voie, adica masa, sanius, parc, piscina, somn la pranz etc.

Am luat pt Maya 2 jocuri din Austria foarte ok www.amazon.co.uk/Totum-29378-Safari-Plaster-Moulding/dp/B000TQG644/ref=sr_1_17/279-4853972-2731930?ie=UTF8&s=kids&qid=1265570089&sr=1-17" target="_blank">astasi www.amazon.co.uk/Animali-Wooden-Making-Animal-Kit/dp/B002E9H36O/ref=sr_1_21?ie=UTF8&s=kids&qid=1265570146&sr=1-21" target="_blank">asta, a fost destul de incantata de ele, asa ca data gasiti pe aici le recomand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Al_Ma spune:

Mica, eu ti-o recomand pe dr. Samuila, ai aici http://audifon.ro/ datele. Multa sanatate!



Alina si Mara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

alina dar consulta si copii? Ai fost la ea?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Al_Ma spune:

Da, noi am fost cu Mara la ea, la recomandarea unei colege a carei fetita tot avea probleme cu urechile pana a ajuns la Samuila. O sa-ti placa de ea.
Am vazut pozele din Austria, super! Imi pare rau ca nu am fost si noi anul asta, ne-am speriat de gripa. Ati fost in Solden? Parca asa am vazut ca scria printr-o poza. Noi am fost in 2008 in Telfs, foarte aproape, superba zona.



Alina si Mara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Fetelor la ce ora este ultima masa a puilor?Stefan mananca la 9.30-10 si mi se pare cam tarziu......In general ii dau lactate sau ceva usor.Voi ce spuneti?

Si Stefan sta foarte cuminte la restaurant.Nu alearga printre mese si nu face galagie.Singura problema este ca dupa ce el tremina de mancat se imbraca si ne asteapta la usa pana terminam noi de mancat.De obicei lui ii luam desert ca sa nu ne astepte la usa,insa daca s-a saturat cu mancarea,are rabdare imbracat,langa usa, pana ce terminam si noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

Buna dimineata!
La noi ninge si nu pot sa-I scot afara ca viscoleste tare.

Liviana, cat e in casa il tin fara pampers, zi de zi. Doar cand doarme ii pun. Iar de olita nici nu mai vrea sa auda, numai la wc face pipi, deci nu pot sa umblu cu olita dupa el. Iar prosop ii pun sub fundulet cand sta pe canapea. Pe covor… asta e, cum face pipi apar si eu cu buretele si detergent de covoare si spal, ca mi-e groaza de mirosul de pipi. Nici nu stiu ce sa mai fac, ca mi s-a acrit…
Cat despre regimul de slabit, este unul simplu, adica nu fac foamea. Este dat de o nutritionista si sunt foarte incantata ca da rezultate. Intr-o luna de zile nu am voie sa mananc decat 5 legume la alegere (fara legume rosii – ardei rosii, rosii, morcovi, etc), carne de pui sau peste (dar in decursul unei luni numai un fel de carne), paine Bongrana Ultrafibre, 2 fructe la alegere (fara struguri si prune) si de baut numai apa plata. Aaa, si cafea Am voie sa le gatesc cum vreau eu dar fara ulei si numai cu sare.
Scuze de offtopic!

lilly_love , imi pare rau ca sunteti asa raciti!

ankaa, nu stiu de ce nu mai sunt pozele cu baita. Le pun acum din nou. Gata, sunt aici
Chiar nu stiu ce sa-ti spun cum sa-l convingi sa faca kk la olita… sorry!
Am vazut pozele – ce plete are, e un scump! Imi place poza in care e in prosop, “Alex si soarele”

Tamara, bineinteles ca nu ma deranjeaza ca ai pus link-ul. Fetele acelea sunt prietenele lui Andrei (fetele unor prieteni buni), pe amandoua le cheama Alexandra. Si vorbesc asa frumos si bine. Sunt tare dulci!
Ce haios e ciufuliciul tau! Imi place cum ii sta cu baticutul ala legat pe cap.

Wow, ckristina, vreau si eu sa fie asa de usor cu olita! Felicitari!

carstea Cat am ras de Rares cu “s-a inchis” si “nu merge pompierul”

mica, noi am fost multumiti de dr. Ursuleanu de la Marie Curie. Stiu ca are si clinica particulara.
Ce bine aratai la botez, nasico! Iar muntii din Austria sunt superbi!

doxinu, Andrei mananca seara pe la 19-19:30. Si la ora 21, cand il culc, ii maid au un biberon de lapte.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!

Vali...........am admirat comorile!

Ankaa.......dragut baietelul vostru!

Mica.......va stat bine ca nasi! Ce fain a fost in Austria! Si fata sa simtit bine!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Tamara.................ce dragut cifuliciul tau!

Cristina...........ce bine ca ati avut succese rapide cu olita!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput