***Capsunele-n scutece de mai-iunie 2007 (115)***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Citat:
citat din mesajul lui ankaa

Am o intrebare fff importanta pt mine,sper sa ma puteti ajuta:Cum sa imi conving copilul sa faca treaba mare la olita???Daca prinde momentul cand are pampers,face.Daca nu,sta si 3-4 zile fara sa faca.Mie nu mi se pare chiar in regula treaba asta.L-am pus pe olita si sta cate o ora si nu face nimic...

anka, fericita de baietel nazdravan(23.06.07)
POZE



Sfatul meu este sa nu-l mai alegi cu olita ca nu faci altceva decat sa il ajuti sa o urasca.Poate nu este pregatit sa renunte la pampers si de aceea nici nu spune.Nu toti copii renunta la aceiasi varsta si asta nu este nicio nenorocire.Cred ca trebuie sa ai rabdare si sa mai amani nitel operatiunea "olita" ca deja ii este dusman.Poti incerca si cu reductorul de wc. poate ii atrage mai tare(sunt multe modele).Stefan nu a vrut nici sa stea pe olita,desi se juca cu ea pentru acomodare de muuult,a facut la reductor.
Cred ca trebuie doar sa ai rabdare si totul se rezolva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankaa spune:

Buna fetele.La noi e frig si ninge,dar asta numai zapada nu e.Piticul nu face nani,are chef de povesti si a trecut tati la povestit.
TAMARA-foarte scump ciufuliciul tau.Si ce frumos se juca cu lopatelele in zapada.Noi nu am avut parte anul asta de prea multa.Cu saniuta am fost doar de 2ori.Si al meu ma alinta,dar cum il aude pe taicasu,ii zice:"E scumpa mea mami,nu a ta"
DOXINU-multumesc frumos de raspuns.Ideea e ca ieri,cand se juca prin gradina,a prins momentul ca are pampers si trebuia sa faca kk.Si mi-a spus sa-i aduc olita,dar doar acolo vroia,in zapada.Deci el stie ca trebuie sa faca la olita,dar daca il intreb de ce nu vrea,imi zice:"pentru ca nu vreau eu".O sa-l mai las asa deocamdata,poate pana la urma mi-o cere singur...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankaa spune:

Am mai pus cateva POZE noi,pentru cine vrea sa ne vada.
O zi frumoasa si linistita sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

Am inceput si noi operatiunea olita de o sapt si ne laudam cu un mare succes; din prima zi i am zis ca nu mai avem pampers si pana cumparam sa aibe grija sa nu murdareasca chiloteii; mi a spus de la inceput cand a avut nevoie, dar pana la olita scapa putin cu ea; i am spus sa vorbeasca cu pipi cand simte ca vine , sa i spuna sa stea putin sa nu iasa; e asa de amuzanta cand alearga prin casa strigand: mami, vine pipi!pipi,stai acolo putin! ... dar am scapat de astfel de accidente; nu i pun pampers nici noaptea; primele nopti a mai facut pe ea, dar de 2 nopti s a trezit sa faca la olita
Ankaa, kk a fost si la noi o problema ca nu mai facea deloc; o data s a ridicat de pe olita si a facut in picioare pe gresie; acum cere olita si pt kk; la noi a fost mai usor pt ca a coincis si cu niste iritatii pe fundulet care ii provocau mancarimi rau de tot si i am spus ca sunt de la pampers..... si asa a cerut singura olita.

urez si eu LA MULTI ANI anelor noastre; eu nici n am stiut de sarbatoare; am vazut aici pe forum urarile


www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">de la o inima mare la inimioara Soniei!

Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

www.inimacopiilor.ro


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankaa spune:

Cristina-Felicitari pentru progrese.La voi a fost mai simplu,iritatia a fost un motiv bun.Acelasi lucru s-a intamplat la noi cu ciocolata si tot ce contine cacao.Pt ca a facut alergie si i-au iesit bubite,refuza tot ce are ciocolata.Imi zice ca nu are voie,chiar daca primeste si cere "ciocolata gambena".

Acum se uita la Cars,pe prima,dar in urma cu o ora mi-a zis sa-i fac patul ca ii e somn.Aseara am invatat Ingerasul si a fost asa incantat,ca l-am spus impreuna de 5 ori.Ultima oara deja il stia.

Pe unde sunteti fetelor?Ma gandeam azi ca nu au mai intrat de mult timp RALUCAMI,Elteka,Ella,Andrada si multe alte fete...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Ankaa, si noi ne uitam tot la Cars pe prima acum.Vizionare placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Vad ca vb de olita.Noi am facut kk la olita la inceput pe la 2 ani si un pic.Cand am schimbat casa a trecut sa faca la wc cu reductor.Acum incercam sa facem si pipi la wc.
De 2 saptamani stam fara pampers ziua.Si azi am iesit chiar in oras fara pampers dar cu schimburi dupa noi.Nu a fost cazul ca a facut la restaurant si pe urma acasa.
Inca nu cere dar il duc la 45 min max o ora si mai cu plans .mai cu maraieli ca-l iau de la joaca face.Cand a terminat zice:S-a inchissi daca nu ii vine zice:nu merge pompierul

Nu ma grabesc deloc sa scot pampersul noaptea .Cand ma gandesc ca ma va trezi de cateva ori ....plus ca R e inca in patut si nu se da jos singur.

Dar imi place sa vad ca a crescut.Avem copii mari de acum.
Cand lucram in gradinita si veneau copiii de grupa mica de acasa ii vedeam f mici si neajutorati dar acum cand vad cat de departe am ajuns cu rares(tinand cond de unde am plecat)zic ca e mare si se descurca la gradi.

Am culcat copilu ,barbatu e la munca.imi fac de cap

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Hi,

Ne-am intors si noi de la munte. Pun maine poze.

Vreau si eu numele unui ORL-ist de copii. Maya a racit si iar tuseste si vreau sa o vada si un dr ORL.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Citat:
citat din mesajul lui mica0307

Hi,

Ne-am intors si noi de la munte. Pun maine poze.

Vreau si eu numele unui ORL-ist de copii. Maya a racit si iar tuseste si vreau sa o vada si un dr ORL.



Mica si Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank"> Sonia/www.youtube.com/watch?v=Zu0iQkWS2vw" target="_blank"> 1 anisor...de Maya
Poze/Poze intalnire
www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet/www.youtube.com/watch?v=PAJHlaXKGGs" target="_blank">Maya rade in hohote

PAi asteptam si pozele de la botez nu doar de la munte.Vrem sa vedem nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Da, da, nu am uitat. Poze botez si poze Austria.

Astept raspunsuri cu ORL.

Mergi la inceput