***Capsunele-n scutece de mai-iunie 2007 (115)***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Multumesc pentru recomandari. Am facut programare la dr Samuila pt sapt asta.

Noi suntem singurele sapt asta si inzapezite, nu am putut sa scot masina din zapada si nici Maya nu a mers la gradi. De maine revenim la program normal. Cum s-a circulat azi?

Am facut ieri cozonacul www.bucataras.ro/retete/358/cozonac-pufos-si-gustos-la-masina-de-paine.html" target="_blank">asta la masina de paine si a iesit super bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaiulia spune:

Doxinu depinde si la ce ora adoarme seara. In general e bine sa existe cam o ora intre ultima masa si somn. Dar noi nu respectam mereu asta. Depinde si cat de bine doarme. Daca nu ti se pare ca il deranjeaza ca are stomacul plin la somn nu e asa mare problema.
Mica super pozele. Mi-am notat si reteta de cozonac, o s-o incerc cu prima ocazie.


Mamica de David Andrei 10 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

Ceau. in sfasit am si eu calculator si net.
Am luat un vius de pe mess si l-am stricat de tot.
ok.....AZIIIIIII ...........PRINTESA MEA MERGE LA GRADI.
am niste emotii...aum inteleg cu adevarat ce simte un parinte.
Sunt curioasa daca va sta fara mine. Pe la 10.00 o duc.va spus dupa cum a fost.

Am vazut poze frumoase........revin cu amanunte.



Andreea , mamica Elizei
poze
13.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Bonjour!

Ioana, noi avem cina intre 6-7 seara, pentru ca la cresa maninca la 12 si la 6 incepe sa flaminzeasca, chiar daca pe la 4 maninca ce primeste de la cresa (banane, praji, biscuiti, bea suc de portocale). In week-end tot cam aceleasi ore le avem.
La culcare(9-10) o sticla de lapte, 250 + 150, daca se cere.

VAs, succes la gradinita! Primele zile sint mai grele pt mami! Pt copil trece si mai repede





Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Vas succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Mica, sa va traiasca finuta, f frumoase pozele de la botez. Nici noi nu am putut iesi ieri din zapada, in ciuda eforturilor sotului, asa ca am stat acasa toti 4. Oricum la gradi si cresa a fost inchis. In cele din urma am reusit sa chemam o vola care ne-a curatat drumul, insa dimineata am crezut ca fac depresie vazand zapada pusa iar pe drum. Ne-a ajutat insa Doamne-Doamne si am iesit, cu ceva emotii, masina fiind lipita cu burta de zapada si circuland pe un culoar ingust doar pt o masina. Deja Baba Iarna se intrece cu gluma asa ca pt a o goni ne-am apucat de facut ghrilande din inimioare si alte obiecte alb-rosu pe care le-am pus la geamuri.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

deci...am revenit de la gradi unde mi/am lasat iubita mica. Doamne imi tremurau mainile cand o dezbracam...Nu as fi crezut vreodata asa ceva. Nici cand am fost mireasa nu am avut asa emotii.

Eliza nu a a avut nici cea mai mica ezitare sa ramana. E adevarat ca toti sunt mai mari si au integrat/o repede. I/am spus ca plec, mi/a dat pupic si ceau , si/a vazut in continuare de jucarii.
Acum sa vedem cat de incantata va fi si peste doua saptamani, cand deja va vedea care e mersul.
Azi s/a trezit la 8 sa mearga la gradi.

Liviana, cand am vazut zapazile la tine m/am gandit. Deci ati avut ceva de suferit. Dar lasa ca vine ea ..... varaaaaa.

Mica, v/am admirat si eu....mai ,...mai ...ce nasa de nasa. Foarte sexy.

Si puiul tau Ankaa, ce brunetel frumos.


va pup si va tin la curent.

Andreea , mamica Elizei
poze
13.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Bravo pentru Eliza!

Ioana si noi mancam tarziu masa de seara.Uneori il pun direct la somn cu lapticul dupa masa.Nu a parut sa aiba probleme.Stiu ca e bine sa lasi o ora inainte de culcare dar uneori nu ne ajunge timpul.

Rares mananca la 8 la 12 la 5-6 si pe urma pe la 8-9 plus lapte.

Rares a cerut ieri la wc pt kk dar s-a asezat ca baietii pt pipi.Cred ca inca nu ii e clar.

Va pup

Idei de papa aveti?Noi avem o supa de pui cu paste multe si miros de leustean.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Vali5, chiar ca "meserias" regimul tau, bafta in continuare cu el.
Vas, ma bucur mult ca debutul fetei la gradi a fost cu brio, fii linistita, o sa fie bine si in continuare, mergeti cu curaj. Ce dragut ca te-ai gandit la noi. Colegii de la birou chiar pusesera pariu ca nu o sa vin la servici mai devreme de miercuri. Adevarul e ca in situatii din astea limita se vede cine e gospodar, pardon "problem-solver" si cine nu. Am un vecin care a preferat sa plimbe masina prin fata curtii de 100 ori ca sa taseze zapada, in loc sa dea cu lopata. Daca nu plateam noi vola, nici el nu putea sa iasa...

Toate ca toate dar Bogdanel e racit cobza si ragusit. M-a pus naiba sa-i scot pe amandoi duminica afara caci vroiam sa-l ajut pe sot cu zapada si desi le-am zis sa nu iasa din garaj, tot au luat la "parbriz" niste rafale de viscol...

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

am revenit de la gradi.
Cum a iesit a a vrut direct la mami. Off, ce mila imi era de ea. A adus/o mama mea pe la mine. In momente din astea imi doresc sa nu lucrez si sa ma pot ocupa de ea. Doxinu, cat te invidiez....
Mi/a spus ca nu a vrut sa stranga creioanele de pe jos si a pus/o sa se gandeasca singurica intr/o bancuta. Nu stiu in ce masura a afectat/o ca inca nu vrea sa povesteasca prea multe. Mi se pare totusi parca prea devreme sa o puna sa faca anumite lucruri. Sa vedem daca mai vrea maine asa de mult ca azi sa mearga.

Andreea , mamica Elizei
poze
13.05.2007

Mergi la inceput