Sezatoarea canadiana (171)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Am citit rapid, cam asa cum fotografiez sutele de pagini de la cursuri... si tot ca acolo, nu am retinut mare lucru.

Sintem bine! S-a terminat cu bine si intarcarea, a fost mai usoara ca celelalte doua la mine, totul a decurs normal. Mai am lapte, dar de aseara, dupa ce la curs ma luase cu un fel de frisoane si am zis ca e mastita, ma simt dintr-o data usoara, inteleg eu ca hormonii s-au dus fiecare la casa lor. Nu-mi mai vine sa pling, in schimb am pe fata o expresie din aia... nu stiu cum s-o numesc, cam asa ceva:... cum o avea maica-mea cind se uita la telenovele... de fiecare data cind vad un bebelus mic in brate. Daca mai e si la sin, deja gura imi este pina la urechi de ce-mi vine sa zimbesc.

Lisandru a scincit el asa vreo doua zile, intr-o seara a urlat de-a binelea, cred ca atunci a inteles ca nu mai primeste nimic din zona papailor, cum le alinta el... mai vine din cind in cind si ma incearca, puna capusorul pe pieptul meu, ma pupa si arata du degetelul asa, sfios, cu privire intrebatoare... ca poate-poate. Eu ii spun nu, iubitule, gata, nu mai da mama papai... si se duce... direct la frigider si cere lapte.

Simona, pai si una si alta. Felicitari ca am alaptat cit am vrut si lacrimi de duiosie ca... uite, a fost bebe mic si acum e baietel mic... si, in curind, va fi mare. Ca eu nu sint trista ca l-am intarcat pe Lisandru, pe el il intarcam oricum, am atins cei doi si doua luni... ci pentru ca s-a incheiat aceasta perioada extrem de frumoasa (acum, ca sa fiu sincera pina la capat, si grea pe masura frumusetii) a bebelusilor mici, pufosi si mirosind a inghetata de vanilie cum mi se pare mie ca miroseau a laptic. Hai, ca daca mai scriu mult, odata imi trece veselia si de pe fata.

Donia, de fapt tie voiam sa-ti scriu. Nu stiu ce sa-ti spun, doar ca te inteleg si ca, din experienta copiilor mei, el, copilul, se va descurca si inca foarte bine. Nu-ti spun mai multe, ca acusica imi aduc aminte ca Tudora intra in septembrie la scoala de-a dreptul... si ea imi tot zice ca nu vrea, ea mai vrea sa stea la gradinita... si ma pun pe bocit mai tare ca tine. Si-a mea-i mai mare un pic!

Sint multe de scris, dar nu-i timp... Mai spun de intilnire, ca nu pot nici acum pe 12 din motive de intilnire echipa pentru proiect mare... Nu pot nici dupa 7 martie ca dupa saptamina de vacanta intru direct in examene si teme, am de dat si predat nu mai putin decit 6... Ma rog, sint deja in ele, dar atunci e chestia aia cu porcul, stiti voi... Dar daca sint fata cuminte si invat din timp, poate ca as putea sa-l las pe Octav vineri cu toate minunile la patinaj, taindu-i frumos - scriu mic, sa nu ma auda... dreptul la alte arte martiale pe care si le-a luat cu de la sine putere pe linga kendo si sa vin pe 5 martie. Motivul e simplu, am nevoie de terapia cu voi si stiti mai bine cred decit el de ce...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

Hello fetele,

Donia, asa si eu sa stii, nu imi vine sa cred ca acusi Olivia face 2 ani!!! ea deja cand o intreb cati ani are zice "doi" si pe bune ca nu stiu de unde stie ca nimeni nu a invatat-o.

Hai ca m-ai distrat mQQm, cu intalnirea de 8 martie, ce vremuri dom'le ce vremuri nici acum nu imi vine sa cred ca am fost in stare de asa ceva.

Treceti-ma si pe mine pe lista cu tot cu mama ca vreau sa o iau si eu pe ea sa mai iasa putin din rutina. Voi veniti cu copiii?





Magda, 32+ cu Razvan (19 iulie 2003) si Olivia (31 mai 2008)
_
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Da, si eu as putea mai bine pe 5 martie.
Haideti nu vreti sa ne vedem pe 5 martie, vine si Ange si sunt si eu in concediu ?

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Daca vreti sa ne vedeti la zapada, am pus cateva poze aici

N-am citit din urma, dar vad ca tot dezbateti data intalnelii... Apai daca o mai amanati mult, vin si eu
Am fugit la seara de lectura... Si asa am depasit ora cu mult... Dar nu vine Mos Ene daca nu citim nitel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Nelia, Neliaaaa te rog nu mai uita cu nr ala de tefelon, pleassseeee

Cand iti aduci aminte de Dumnezeu inmulteste rugaciunile tale, pentru ca atunci cand Il vei uita, Domnul sa-si aduca aminte de tine. (Sfantul Marcu Ascetul)
Da-mi minte sa fac voia Ta, Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ione81 spune:

si eu pot si pe 5 martie, daca e mai multa lume care prefera data asta.

cine scria nu demult pe forum ca la ea in cerc toata lumea consuma bio? am incercat sa regasesc dar al naibii text, parca a intrat in pamant... si stiu ca am citit aseara in capitolul anterior... gime a sign! :)

eu voi rata nunta uneia dintre cele mai bune prietene in ro (cea care m-a condus la tren cand am plecat din tara)... nu imi dau concediu in mai ca atunci va fi mai busy la munca, cica mai spre vara, dar atunci sunt asa de scumpe biletele, sunt trista dar in acelasi timp impacata, ehehe, pt ca trebuie sa traiesc eu altceva mai important in vara. habar n-am ce, dar asa mi-am facut eu teoria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Anka, vazut poze cu fete frumoase, wow ce zapada e in Romania, iarna trecuta cind am fost nu era nici urma;
eu subscriu si la 5 martie, numai sa iasa intilnirea aia , ca nu v-am vazut de-un veac-numai pe 12 februarie nu am cum ajunge;
Cami, eu merg aici: http://www.carrefourmultisports.com/
imi place mult, mi-am facut abonament pe un an (pentru ca am sponsorizare pentru 40% din el)
Nelia, Donia, ce emotii faine aveti :))

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Fetelor eu sunt la Montreal. Intr-o vizita de doua zile.... Mi-am facut de cap plimbandu-ma singura prin magazine....E frig si aici Nu stiu de ce imi imaginam ca numai la noi la Quebec e frig.....Ca si cum Montrealul e in Florida
Oricum aici e mult, mult mai putina zapada. Asta pot sa o afirm. Nu mai vorbiti de intalniri ca ma faceti sa sufar

Ati vazut pe undeva prosop cu Diego? Am facut prostia sa-i promit lui Marc ca-i cumpar, iar acum logic ca nu gasesc.

Anka
ti-am vazut frumoasele printese , dar te-am cautat si pe tine prin poze
Zapada, nu mi se pare cine stie ce, parca acum vreo 20 de ani era mereu asa. Dar e drept ca de vreo 10 ani nu prea a mai nins in Bucuresti. Iar -20 nu-mi aduc aminte sa fi prins vreodata. La Bacau insa imi aduc aminte si de -30 prin '97.


Voi vorbiti de scoala. Uf. Ne apropiem si noi... In Ontario la JK, la 4 ani, incep deja sa invete literele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Mi-au trecut emotiile cu gradinita, m-au apucat nervii! Ca iar au fost discutii la inscriere, din cauza granitelor lor stupide si greselilor pe site-ul lor... in final ideea e ca doar in mai o sa stim daca poate sa mearga si Cristi la aceeasi scoala cu Roxana, iar de nu, mor cu boardul de gat!
Macar Cristi s-a jucat fain pe la scolile pe care le-am vizitat, el n-are nici o grija

mikiion, da, la JK invata literele. Si al meu n-o sa aiba 4 ani... iar ma apuca disperarea

ankalaura, ce frumuseti de fetite ai tu, ce s-au mai jucat prin zapada, iar omul ala de zapada merita fotografiat, musai!
La noi slabut cu zapada, macar au prins o tura la sanius copiii, dar slabe sperante de om de zapada...

Vai nelia, mi-au dat lacrimile cu Lisandru si papaii Na, o sa treaca si asta...

cge, la asta nici nu ma gandisem... doi copii la scoala!!! Un omulet care isi smulge parul din cap mi-ar trebui acum...

Magdone, eu as prefera fara copii (de ai mei e vorba), insa m-ar aranja un loc de intalnire cu ceva loc de joaca (indoors) prin apropiere, daca e posibil, caci vor veni si ei la Toronto in masina cu mine.

Na, vad ca se incinge o intalnire si pe plaiuri ontariene , hai sa pun de o lista, nu? Si mai preluam/preluati lista din zbor, ca daca eu lucrez iar nu se mai bazeaza nimeni pe mine. Si poate ne dam cu parerea si asupra datei, o sa trec preferinta in dreptul fiecarui om. Si ar merge si idei de locatie, eu insa nu cunosc nimic pe acolo. Si sa discutam si de ora, 3, 4, 5, 1, 2?

Deci:
- mQQm si mama
- Magdone si mama
- khristin
- maru
- Denisam (sambata, 27 februarie)
- Donia (sambata, 6 martie)

Daca am uitat pe cineva, va rog sa ma trageti de maneca, sau pur si simplu dati copy/paste la listuta si adaugati si numele vostru.




Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Pe 5 martie nu cred ca pot, dar, in spatamana aceea, as putea pe 4 martie, adica joi :) sau pe 2 martie, adica marti :)

Mergi la inceput