Bravo Oani!!!! Pufuleti 2010 (123)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ofe_27 spune:

Oani multumesc mult de raspuns! Eu am inceput sa ma pregatesc totusi asa incet,baie, verificat bagaj etc. pentru orice eventualitate. Eu sper sa nu vina bebitza la noapte, sa-l astepte pe tati sa fie alaturi de noi.

Dar tu, cum de te simti asa rau? Ai grija de tine si odihneste-te, poate trece raul!


39+ Bogdan Christian

Lucruri bebitza

Poze cu burtica
Poze cu noi doi

AMR ... cat vrea bebitza, ca el e seful :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns analessya13 spune:

Fetele eu va anunt ca nu am nascut inca. Maine ma vad cu dr si sa vedem ce spune. Din cate imi dau eu seama se pare ca am pierdut dopul gelatinos.

Am scris mai inainte un mesaj mai lung, dar mogaldeata mi l-a sters asa ca ma duc la nani ca sunt stresata pentru maine.

39 Edoardo si mami de Alessandro 3.01.2007


AMR 1 zi

Doamne ajuta!

http://picasaweb.google.com/analessya13/AlbumSenzaTitolo02#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns analessya13 spune:

Va mai amintiti dupa cat timp de la DPN nascuse Vikinga?

39 Edoardo si mami de Alessandro 3.01.2007


AMR in prelungiri de 1 zi

Doamne ajuta!

http://picasaweb.google.com/analessya13/AlbumSenzaTitolo02#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

onitza crunta povestea cu diami.sa ne fereasca Dumnezeu de asa ceva!

oani pana sa nasc tot tensiune mare am avut.la mine a fost un simptom.esti bine acum?

lorex jos palaria la ce ai mesterit tu acolo pe prima pagina! si pozele.....

ioana Doamne ajuta sa se rezolve totul cu bine! tinem pumnii!

sorina ce bine cand totul se termina cu bine...traiasca lapticul

baly mersi de tabel.

carmita, lorex.... mi-e o ciuda pe poze....ca eu nu am,....nici macar una cu sotul,gravida. in schimb ma bucur ptr voi

nikole bine ati revenit acasa! cum e?

ana numa tampenii se intampla. cum esti acum ? ai laptic?

analessya eu stiu ca era in 41...

39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oani_2002 spune:

Ofe, nu ma baga in seama, fa bagajul. sunt la spital cu apa rupta, fara contractii , din pacate. tin la curent. pup

38 + Lucas + André (30.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

'Neata! Mi-a venit randul sa dau cafeaua?

OANI, ti s-a rupt apa????? Uf, si nu aveai contractii! Poate au inceput si poate deja esti cu bebe in brate! NASTERE USOARA, MAMI!!!!!!!

OFE, cum te mai simti? TI se mai intareste burtica? Sanatate din plin lui tati, cred ca nici el nu s-a simtit deloc bine sa te stie singurica si cu el in spital. Dar uite ca bebe e cuminte si il asteapta sa fie si el alaturi de voi.

Ieri am avut si eu contractii, din acelea dureroase, ca la ciclu, dar au trecut de la sine, fara no-spa. Azi e liniste si pace.

Gagici mamici, ce fac printisorii? Cum au dormit/papat azi-noapte? Voi cum sunteti?

Faptele bune ale tale vor fi pornirile copiilor tai! (N. Iorga)

Oana si Paul Constantin (28.11.2004) si 38+ cu Daniel Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

neata fetele...
ms de cafea onitza...

multumim tuturor pt complimente...

ofe cum a trecut noaptea?cum te simti?






HAI,OANI!





onitza draga,cum zicea si lorex,e de apreciat ca dr se grabea la o gravida in travaliu...inseamna ca te poti baza pe el ca va fi langa tine cand vei avea nevoie! sa reusesti sa nasti natural asa cum iti doresti!

cornelia,mami de Radu Andrei(30.07.2000) si Alexander Gabriel
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

M-am admirat pe prima pagina la mamicile de februarie si am constatat ca-s datoare cu numarul de saptamani la care am nascut: 38. Multumesc mult fetelor tehnicute pentru administrare!



..si cu apgaru'

_
Lorex - Pufuletus Dependentus de 36+ ....cu www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Bobitza si.. cu morcovetus de 13 kile..


lorex, nu ziceai tu ca te gandesti sa nu treci apgarul pe listuta? Noi avem Apgar 9.

Nico de Isabela si Irina (01.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitumac spune:

Buna fetelor...noi ne-am intors de la control...vesti noi nu prea avem...nu ne-a oprit...col inchis,lung si bb sta bine merci la caldurica...Maine am fi avut DPN...
Urmatorul control: marti...vedem atunci...

39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui mitumac

Buna fetelor...noi ne-am intors de la control...vesti noi nu prea avem...nu ne-a oprit...col inchis,lung si bb sta bine merci la caldurica...Maine am fi avut DPN...
Urmatorul control: marti...vedem atunci...

39

bebica vrea la caldurica......stie ea ce stie,doar s-a anuntat cod galben in bucuresti:ninsori si viscol


cornelia,mami de Radu Andrei(30.07.2000) si Alexander Gabriel
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput