Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *65*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Selen ce fetita mare are mami!

Si Mihnea plange cand o vede pe bunica,nu stiu cum sa-l calmez in momentele alea,ca urla ca din gura de sarpe .

Ebru e o scumpa ce falcute are.Mai aveti putin si faceti codite,ce par frumos aveti .
Iar masina este mortala...asa,sa se invete de mica la volan!

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

IANUARIE:
http://family.webshots.com/album/576379395JnSKPu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Repede, repede ca tre' sa dau la fata sa pape.

M-am incumetat pana la urma afara 20 de minute (asta ptr ca mandra deja dormise o ora jumate' si nu mai avea chef de somn ci de frichineala si mi-a fost frica sa nu transpire), pe jos e nashpa rau, trotuarele sunt necuratate si sunt sleauri, in parc nu m-am incumetat, noroc cu strada din spatele blocului unde gheata e compacta si am putut impinge carutul. A mers si mandra mea in scoica, n-am infofolit-o ca sa nu se mai inghesuie si am preferat sa ii pun o paturica deasupra, a fost cat de cat ok, sper ca la primavara sa fie si mai bine.

Techila, sar'mana de intrebare, suntem bine, javrele misuna pe langa fata dar mama nu le lasa in preajma ei, drept pentru care nu prea se iubesc....sunt interesate, o miros, asta mica mai nou e constienta de prezenta lor si chir le urmareste cu interes...cand o sa ajung acasa vad eu cum fac, sper sa nu am probleme (sunt putin geloase ca nu mai sunt in centrul atentiei si mai fac cate o trasnaie ca sa se rabune, dar na, e un risc asumat). Voi din cate vad va pupaciti, ceea ce inseamana ca sunteti mai avansati decat noi. Cand iesi in parc, da si mie un semn, ca merg in orice parc vrei, numai sa socializez si eu!

Ma duc cu fata la papa, revin.

PS: asa mi-am promis, sa nu o mai fac pe ciufuta si sa intru in fiecare zi la voi cand am ocazia, ca tare imi face bine.

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

MONICA si Iri statea la fel inainte,tata tot timpul i le indoia ca zicea ca se sufoca,stai linistita ca prinde el putere

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Buna ziua si de la noi
Selen fetita e o dragalasa si arata foarte bine. Imi place cum se sprijina ea in maini, este bine dezvoltata.
Alex bine ai revenit. Si eu vreau afara dar pe langa blocul meu sunt poduri de gheata si de comoda ce sunt cred ca mai scot copilul afara la primavara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Techila deci in parc este super misto, este totul alb imaculat, aleile sunt cu zapada batuta (vorbesc acum de Herastrau si Bordei) dar se merge usor cu carutul. Acum banuiesc ca si pe latine tot asa alb imaculat e.

Luto la masa de fructe ii dau urmatoarea combinatie: mar golden ras pe razatoare mica, banana sfaramata cu furculita, sucul de la 2 feliute de portocala si 2 lingurite de cereale de orez simple. Acum ideea este sa nimeresti combinatia care ii place si apoi poti sa mergi pe ea mult timp. De maine o sa incep si cu supa, am o reteta de la pediatrul meu daca te intereseaza.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Selen Ebru e ca o papusica, are un par superb.

Monica deci eu nu pot sa vad pozele de la semnatura ta, de ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Gata, am papat, cu chiu cu vai, dar am razbit!!!

Selen, Ebru arata minunat si e super inaintata la statul in maini, cat despre par, nici nu vreau sa ma mai uit, ca noi tot la stadiu de cheliuta suntem!

Monica eu zic sa stai linistita, a mea abia acum se tine mai binisior in maini, tipa in continuare cand o pun pe burta, nici vorba sa doarma asa, pur si simplu poate nu ii place (asa am fost eu cand eram mica, din ce imi povestea mama, plus ca nu am mers de-a busilea si direct in picioare dar mai tarziu...asa ca...), dar daca te mai linisteste mergi cu baiatul la control, e foarte important sa fii tu linistita si impacata, astfel te simte copilul si nu e bine. De la noi

Madalina arata demential Irinel, e tare smecheras, si ce coafura are!

Fetelor, si eu sunt la dieta, asta pentru cine vrea sa fie in acelasi club de suferinta, insa la mine e groasa treaba, de vreo 25 de kile, asa ca vai de capu' meu, nu stiu cum o sa ies la lumina!

Si mie imi cade parul, si o sa incerc minunatele fiole cu ginseng, ca tare mi-e ca o sa chelesc.

Am vazut multe mirese frumoase, cochete si cu rochii care mai de care mai deosebite, asa ca o sa ma incumet si eu sa pun cateva poze, numai sa apuc, dar daca promit, promit!

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Monica bravo ,

Eu nu ma incumet inca...

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

IANUARIE:
http://family.webshots.com/album/576379395JnSKPu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

IA vezi acum ca am schimbat linkul ca ma prinsesem eu de ce nu se vad pozele ...

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Suede, Mihnea are niste trasaturi tare frumoase si ochisorii pe masura!

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput