Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *65*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Alex imi pare rau ca ati avut probleme.Ce s-a intamplat de a facut febra?
Maria bafta la vaccin.Tinem pumnii sa nu faca Aidan febra!

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

IANUARIE:
http://family.webshots.com/album/576379395JnSKPu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Imi facuse pofta Alex cu iesitul,mai ales ca am vazut ca este 1 grd afara .
Mi-a trecut repede,m-am uitat pe balcon,la noi trotuarul este necuratat.E patinoar am vazut.Unde mai pui ca am vazut si o mamica cu un carucior care se chinuia saraca cu carutul...asa ca mai stam in casa...

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

IANUARIE:
http://family.webshots.com/album/576379395JnSKPu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Ziceam ca ies afara, insa mandra mea nu se mai trezeste! A dormit toata noaptea de la 22 la 6, a papat, apoi iar somn de la 8 la 10, iar papat si de la 12 iar somn, oare nu doarme prea mult??

Suede, a fost putin racita si de acolo si febra.

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Neata burtici

Mama_si_pisa (din partea unei ciori )

Apropo de diversificare, eu nu ma bag ca nu am motiv, sunt total pe dinafara. Dar am observat ca Loris inca nu prezinta interes deosebit pentru ceea ce mancam noi (il mai tin in brate la masa, mananc in fata lui). Deci stau linistita, as vrea sa incep si cand vad ca ii face placere (ASA CUM AM AUZIT DE ALTI BEBELACI), si poate coincide data asta cu 6 lunite ale lui

Problema: (poate si domnii si doamnele Z sunt interesati) pe sfarc, la un san, mi-a aparut un mic, mic nodul alb, e ca si cum s-ar fi inflamat un orificiu pe unde iese lapticul (), si e dureros. Azi dimineata a durut chiar tare la alaptat . Ce o fi, a mai patit cineva?

Si pentru ca vorbeati de concediii (la un moment dat ), intrebare. Stiti daca e vreun costum de baie special, pentru mamici?Ca eu inca folosesc dischete absorbante la san, deoarece curge laptic....

Fetelor, rilex , techila, alex, etc, o sa fie mai bine la primavara. Dar DA DOAMNE SA VINA O DATA CA M-AM SA-TU-RAT DE FRIG SI DE STAT IN CASA

O zi minunata va doresc!!

Gianina, fericita de gingas Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

La multi ani iuliapapusa!!! Multa sanatate si noroc!!


Ce mai face luta??

Gianina, fericita de gingas Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

MANGA sa vi cu vesti bune de la doftor si sa nu faca Aidan febra
SELENE e o scumpa Ebruska,cel putin in cele cu agrafa in par e mortala.De unde i-ai luat masinuta si cum sta cu picioarele in ea?
Gata a plecat baiatul asa ca ma bag si eu la somnic

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina84

MANGA sa vi cu vesti bune de la doftor si sa nu faca Aidan febra
SELENE e o scumpa Ebruska,cel putin in cele cu agrafa in par e mortala.De unde i-ai luat masinuta si cum sta cu picioarele in ea?
Gata a plecat baiatul asa ca ma bag si eu la somnic

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit


multumim Mada
masinuta am primit-o de la nasi, ramasa de la cei mici...in partea din fata are gaura pe dedesupt, nu stiu cum sa explic...daca se lasa mai pe spate, de exemplu, ii ies picioarele in fata.....e cam ca un colac de inot....

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Alex,

fata sa-i treaca raceala!
Legat de somn si Mihnea doarme la fel,din doua in doua ore aproximativ 30-40 minute,mai rar cate 1 ora-doua.

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

IANUARIE:
http://family.webshots.com/album/576379395JnSKPu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Ne-am intors si noi de la plimbare si bebe doarme infofolit in carut iar eu dardai din cauza d eusa deschisa la balcon sa nu transpire copchilu' E foarte fain afara si desi pare ghetus nu este, se merge binisor. Asta a fost precizarea pentru amatoarele care nu se incumeta

selen, este o bombonica tare tare dragalasa Ebru. Mi-e tare draga Sa creasca mare si sanatoasa.

Da io totusi am o problema. Cand vad cum stau copilasii vostri sprijiniti pe maini si coate ma apuca toate damblalele. PE langa faptul ca Atomix inca urla ca din gura de sarpe cand il pun pe burta, nici nu poa sa se ridice pe maini. Daca il ridic eu cade imediat ca placinta. PArca nu are forta in maini, nu stiu cum sa explic. NU mai spun ca de cateva zile si le tine asa desfacute larg si le duce in spate, parca e rastignit asa (scuzati comparatia dar nu stiam cum sa ma exprim ca sa intelegeti)Vreau sa ajung si eu la pediatra zilele astea sa imi dea niste trimiteri ca tre sa incep sa umblu prin doctori ca nu se mia poate cu el. Mi-e ca dupa aia sa nu fie prea tarziu...

Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

m-am intors. am avut parte de masa imparateasca ca a cumparat sotz carnati si oo.
alex, uelcom...io vroiam sa stiu ce mai faceti, cum o mai duceti...dar mai am o intrebare: ce mai fac javrele? cu se iubesc cu fata?

si inca o intrebare pt cela care ati mai vazut parcurile capitalei: cum sunt aleile? pline cu zapada? se poate manevra carutul? ca sa stiu daca sa imi fac vant pe afara zilele astea sau nu...

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

Mergi la inceput