Dieta Rina (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Mai fetelor da' de ce va incapatanati sa manacti numai fructe, eu nu inteleg.
Scrie acolo clar ca puteti inlocui oricand fructele cu legume.
Eu am papat fructe dimineata.
La pranz un ghiveci numai cu legume permise (fara cartof, mazare, etc).
Gustarica o sa pap niste nuci sau migdale neprajite, nesarate.
Seara, daca-mi mai lasa sotul ghiveci pap tot aia, daca nu bag o salata de salata cu rosii si castraveti sau dovleac copt.
Nici prin cap nu-mi trece sa ma chinui numai cu fructe toata ziua.
Data trecuta cand am avut zi de vitamine am papat mancarica de praz cu masline (fara orez) si mi-a tinut foarte bine si de pofta si de foame.

Eu dupa ziua de apa, cand ajunsesem la 63,5 kg, vad ca am mai crescut un pic si m-am blocat la 63,7 kg.
Imi scriu cuminte in fiecare dimineata in jurnalul de slabit si astept sa vad cand o iau iar la vale.

"Daca rad cand toate merg prost inseamna ca am gasit pe cineva pe care sa dau vina."

Sufletelul meu
Am inceput de la 70,4 kg ... acum am 63,5 kg ... pana la 55 kg mai sunt numai 8,5 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korri spune:

intr-adevar unele persoane suporta mai greu aciditatea fructelor si legumelor proaspete dar in carte la ziua de vitmine scrie :'Dac#259; nu v#259; plac fructele, combina#355;i-le sau īnlocui#355;i-le cu legume proaspete simple (f#259;r#259; sosuri).'



67kg la 27.01......65kg la 01.02....targhet 57kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korri spune:

am dat copi-paste
sper ca intelegeti ce am vrut sa zic

67kg la 27.01......65kg la 01.02....targhet 57kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns skei spune:

Salut fetelor
Va multumesc pentru incurajari. Oricumam hotarat sa fiu perseverenta si sa nu renunt...CLAR voi slabi. Mai fac si cate un pic de sport asa ..cam de 2 ori pe sapt...imi place cel mai mult la piscina, dar mai merg si la tae bo sau fac miscare acasa.Nu o sa ma las, am de gand sa o tin pana la sfarsit.Cred ca ultimul mesaj l-am scris intr-un moment de usoara depresie. Dar trebuie sa fie adevarat faptul ca, corpul trebuie sa se obisnuisca si el saracul...si mai bine mai putine kg care nu vor reveni decat multe si cu efect de bumerang.
Asa ca raman in cursa...si astept sa intru in fostele haine...care arata prea bine sa le dau vecinei
Terry iti multumesc ca m-ai trecut in lista!
Va pup si va doresc o zi minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madachan spune:

Si eu la ziua de fructe am mancat dimi fructe,la pranz o salata cu de toate ,gustare iar un fruct iar seara un mar copt cu nuci si scortisoara.

Am terminat si sportul pe ziua de ai, vreo 40 min tae bo.

Am mancat fasole iahnie la pranz acum seara poate la fel ,inca nu mi-e foame sau doar o salata.

Rallu,si eu am jurnal.Scriu ce si cat mananc,imi scriam si greutatea zilnic.Dar la asta am renuntat ca ma demoralizez daca e plus.

Addictet,nu mai scrii nimic? Te-ai lasat de dieta?




28.01-56kg...1.02-54,8kg.........Targhet 47kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

sa nu ne uitati...si eu am inlocuit fructele cu legume,morcovi
eu ma mai dat 1 kg la gunoi

un vot va rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korri spune:

maine ma duc la o pomana
credeti ca nu o sa mananc sarmalute si fripturica si ....????
sunt sigura ca voi manca iar luni la raport...
sincer le admir pe fetele care au tinut dieta strict dar se pare ca eu nu sunt una dintre ele








67kg la 27.01......65kg la 01.02....targhet 57kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madachan spune:

Citat:
citat din mesajul lui korri

maine ma duc la o pomana
credeti ca nu o sa mananc sarmalute si fripturica si ....????
sunt sigura ca voi manca iar luni la raport...
sincer le admir pe fetele care au tinut dieta strict dar se pare ca eu nu sunt una dintre ele








67kg la 27.01......65kg la 01.02....targhet 57kg


Si soacra mea face maine pomana.Acum pe seara am mancat 2 felii de cozonac .Coliva sigur mananc.Maine am carbo asa ca nu mai mananc prajitura.

Greu se mai slabeste...

Somn usor



28.01-56kg...1.02-54,8kg.........Targhet 47kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

salutare fetele!

eu va zic sincer ca is terminata de foame ... decat sa mananc fructe si legume am tendinta sa nu mananc nimic .. stiu ca nu e bine, dar deja mi-e greata de cruditati ...

abia astept ziua de maine sa pap si eu ceva serios
va pup!

Jasmi - de scumpa Iulia (10 februarie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Eu scriu in jurnal greutatea zilnica pt. ca nu-s usor de demoralizat.
Dimpotriva, ma enervez cand vad ca stagnez prea mult timp si ma ambitionez si mai tare.

Mai scriu ce am mancat in fiecare zi si daca am trisat.
La sfarsit de saptamana (de fapt de luni pana luni), trag linie si calculez cat am scazut. Nu ma intereseaza variatiile pe zile ci numai rezultatul din fiecare luni.

Daca m-as cantari foarte rar ar fi total nepotrivit pentru mine pentru ca nu ma tin in priza. M-as plictisii asteptand sa vad rezultate si sigur as renunta.

Acu, fiecare cu stilul ei.
Dar nu asta conteaza ci rezultatele.

"Daca rad cand toate merg prost inseamna ca am gasit pe cineva pe care sa dau vina."

Sufletelul meu
Am inceput de la 70,4 kg ... acum am 63,5 kg ... pana la 55 kg mai sunt numai 8,5 kg

Mergi la inceput