Dieta Rina (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stetoscop spune:

oooo fetelor nu va suparati. ati uitat ce scrie in carte? gandire pozitiva!!!
oricum greutatea reala e dimineata, dupa intregul arsenal de la toilet. , pt ca pe durata zilei, papam, bem, stomacelul secreta sucuri, intestinele la fel, pacreasul si ficatelul contribuie si ele. na astea toate fac vreo 2kg in plus.
Asa ca am deja 75kg de la 79 cu cat am inceput. (14 zile mi a luat). mananc de nebuna si slabesc.
va tzuc pe toate si noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

saluty fetele!

am trimis cartea la fetele care au cerut-o pe forum/pm, am dat o raita si prin mailul comun si am trimis-o si la cateva fete care o cerusera acolo ... deci sper ca o are toata lumea, daca am ratat pe cineva, va rog sa-mi spuneti

eu azi am fost tare cuminte, mi-a papat si prajitura, apoi am mers la sala 2 ore (si ieri am fost una) iar acum stationez in asteptarea zilei de fructe

pt fetele care mai calca stramb sau li se pare ca dl Cantar nu le e prieten: aveti multa rabdare si veti vedea ca totul se rezolva. trebuie sa gandim pozitiv pt a avea putere sa continuam. si o sa si reusim, sunt sigura!


Jasmi - de scumpa Iulia (10 februarie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Seara buna si de la mine,

Va invidiez pe cele care mai aveti energie pentru gimnastica.
Eu, dupa ce am alergat toata ziua, venit de la munca la 19 si m-a luat la calarit pustiul pana la 22, ora de la care am inceput sa fac mancarea pentru maine pana in momentul de fata (inca e pe foc).
Sincer, de abia ma mai tin pe picioare asa-s de obosita.
In mod normal pot sa bag peste 80 de abdomene fara sa clipesc (chiar si cu cezariana mea recenta), insa acum simt ca daca ma intind pe jos sa ma apuc de gimnastica o sa ma apuce instantaneu sforaitul.

Una peste alta eu am bagat astazi paste cu sos rosu, niste biscuiti, praji (dar nu una intreaga) si 2 bucatele de ciucalata. (toatea astea fractionate pe intreaga zi).
Ca un regal mi-am oferit o cafea cu lapte ca tot tanjeam dupa ea de ceva timp (asta in locul terminarii prajiturii si a celor 4 bucatele de ciocolata).

Pentru maine am facut un ghiveci si dovleac copt.
Sper sa ma lase pustiul sa ma odihnesc ca de nu zombi scrie pe mine maine.

Aaaa...uitasem sa spun ca maine am masaj la domiciliu (o ora).
De abia astept, poate mai scap de unele dureri (spate, picioare, etc) accentuate si de faptul ca ieri am luat o tranta de zile mari.

"Daca rad cand toate merg prost inseamna ca am gasit pe cineva pe care sa dau vina."

Sufletelul meu
Am inceput de la 70,4 kg ... acum am 63,5 kg ... pana la 55 kg mai sunt numai 8,5 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madachan spune:

Neata!
Azi amidonuri,deci fasole batuta.
Maine la carbo ,am voie oare coliva? Ca face soacra pomana.

Azi mi-am propus pt sport hip hop abs fat burning cardio.
Rallu,parca tu ziceai ca nu poti face sport. Sincer si eu daca as lucra pana pe seara,apoi acasa copil,mancare ,curat nu cred ca mi-ar mai arde de sport. Eu nu lucrez asa ca am timp berechet si de sport dar si de rontaieli ,asa de plictiseala.




28.01-56kg...1.02-54,8kg.........Targhet 47kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luiza_tania spune:

salut fetelor,
am reziztat aproape eroic la ziua de fructe, dar m-am scapat la o cana de supa limpede, fara taitei sau ceva, ca era calda si sarata . am ramas surprinsa ce bine m-am saturat dintr-un compot de mere sau din fructe uscate (4 prune, 3 caise si vreo 4-5 curmale).
am ascuns cantarul sub dulap ca sa nu mai fiu tentata, dar ma simt bine si usoara. cred ca voi, fetele mai vechi, v-ati simtit in genul asta dupa ziua de apa.
pentru cele care aveti probleme cu digestia, va recomand sa beti ceai verde. eu imi fac in fiecare dimineata un litru intr-o olita la servici din frunze de ceai (2 lei la kaufland) si un pliculet de manta sa schimbe gustul. ajuta la detoxifiere si dreneaza apa. de fapt, nici nu stiu daca de faptul ca ma simt asa de bine nu e cumva respunsabil ceaiul si nu neaparat dieta. sau poate amandoua... :D macar asa stiu sigur ca beau un litru de lichid pe zi, ca nu prea-s eu bautoare de apa .
la toate
luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata
Azi fructe si deja incep sa am dubi ca o sa reusesc

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


SA II DAM VIATA ALINEI!!!!!!!!

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

VIATA PENTRU ALEXANDRA!!!

ALEX ARE NEVOIE DE 3000 DE EURO PANA PE 31 IANUARIE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

neata!si eu fructe si nu mai stiu de care sa mananc. m-am saturat de banane, mandarine, ananas.poate imi iau niste mere cu nuci pt pranz.voi ce idei aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

eu am o banana +mere+portocale la munca si acasa o sa mananc niste nuci ca oricum azi fac coliva si fur de acolo

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


SA II DAM VIATA ALINEI!!!!!!!!

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

VIATA PENTRU ALEXANDRA!!!

ALEX ARE NEVOIE DE 3000 DE EURO PANA PE 31 IANUARIE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korri spune:

Neata,
Si eu tot fasole astazi (iahnie)

rallu, ce nevoie mai ai de sport cand ai o zi atat de agitata.te invidiez pt masajul la domiciliu si eu visez de mult la asta, cica ajuta tare mult la celulita, dar nu stiu daca in orasul meu am aceasta posibilitate.ar trebui sa ma interesez

astazi mi-a venit ciclul si de obicei rontaiam toata ziua in special dulce. e o provocare sa rezist

abia astept ziua de raport, mai e putin

hai pup

67kg la 27.01......65kg la 01.02....targhet 57kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

buna fetelor!

si eu sunt la fructe azi: deja am mancat 2 banane si niste kiwi. acasa ma asteapta tot banane, kiwi si ceva samburi de migdale crude, neprajite, nesarate...

O mamica fericita!
(M.A. 21.06.2006)

Mergi la inceput