Bobocei de sept-oct 2008 (254)
Raspunsuri - Pagina 20
Nerantula spune:
Spuneti-mi si mie, va rog, daca e normal: de mai bine de o saptamana Gruia are o pata rosie in obraz, uneori vinetie. Am descoperit ca iese o maseluta in zona aceea, o verific insa in fiecare zi, nu a spart, insa gingia nu e alba, ci inflamata si vinetie, tumefiata parca, e ok?
Gruia, farama de steluta
iepurila spune:
Intru pe fuga. Fusai la dr ca sa pup usa(si sa cheltui 10 ron pe taxi-ca si-asa sunt in buda). Am uitat ca azi e vineri si e pana la 15 si nu pana la 17. Am sunat-o la tel. Si mi-a spus ca din ce descriu eu nu e nimic grav. Cel mai probabil o fi transpirat (si pe fatuca?). Sa o dau cu talc si ne vedem luni(era sa scriu joi, vorba cantecului). M-am gandit si eu la o alergie. Daca e de la papat nu poate fi decat de la niste bucatele de ananas din compot. Am pus la hainutele ei un pic de balsam. Dar daca e de la asta de ce nu s-a iritat si pe maini si copanele? Nocom pupici Dariei sa treaca repede bubitele!
angelynna82 spune:
Piolica tare draguta Elsa 
Nerantula eu iti spun cum are Crina: amandoi obrajii rozalii inspre rosu, o ameninta si un canin ...sper sa fie totul bine la voi
Crina mea numara cu tacsu: trei – tei, doi – do, cinci – tint, sase – tate, aa si mai zice si pui pui 
ma duc s-o culc cca vine peste mine
de
Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Atat de mare sunt
alessia2005 spune:
Nerantula..nu stiu ce sa zic de pata...dar daca s-a lovit cumva la obrajor..ii trece cam in 7-8 zile pata...dar..daca zici ca e uneori rosie, alteori vinetie...eu zic..mai bine sa mergi la medicul de familie...sa vezi..poate s-a mai confruntat cu asa ceva..Si Serenei i-au da maselele...dar..n-a avut nicio pata..acum..eu stiu....mai bine sa-l vada med. de fam..eu zic castie cel mai bine...
Va doresc o noapte linistita , un somnic cat mai dulce...
Mami de doua printese:
ALESSIA(10.08.2005) si SERENA(28.10.2008)
kllemi spune:
mai fetelor ia spuneti-mi si mie, va rog, cum se manifesta DA, nu cred ca ar trebui sa ma ingrijorez, dar.......de cateva zile Ami are o pata mica rosie pe pomete, pe partea dreapta, dar numai acolo, cand dispare cand apare, nu are tot timpul....este un pic aspra la atingere, este cam, cat o moneda de 10 bani.....va multumesc 
fericita de
AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)
Joy21 spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui alessia2005 Multumesc mult fetele pentru gandurile bune ptr verisoara mea...am vorbit astazi cu matusa si nu vor sa-i spuna...nu stiu de ce...zice ca nu mai are ce sa mai faca..caci nici nu se mai misca din pat..a slabit in 3 sapt 7 kg...are 38 de kg...Doamne... Da, asa cum ati zis si voi poate mai vrea sa mai faca ceva..are ceva pe suflet de spus...eu..consideram ca era mai bine sa-i spuna...dar...acum...ei stiu mai bine...Doamne...e greu... Va multumesc pentru sustinere! Un dulce la toata lumea!Mami de doua printese: ALESSIA(10.08.2005) si SERENA(28.10.2008)![]() |
Nici nu am cuvinte sa-ti spun cat de rau imi pare pt ceea ce se petrece in familia ta.
Iti doresc putere sa-i poti fi alaturi.
Victoria, mami de Anna Sofia
mA fAc MaRe

Sofia, 1 an si 5 luni

David Lloyd George
Joy21 spune:
Nushu, am citit vestea cea mare. Felicitari si sa fie intr-un ceas bun! 
Victoria, mami de Anna Sofia
mA fAc MaRe 
Sofia, 1 an si 5 luni
David Lloyd George
Nerantula spune:
Alessia, nu pata de pe obraz ma ingrijoreaza, sunt sigura ca e de la maseluta care se straduieste sa iasa, ci cum arata gingia e problema: adica in loc sa se vada alb unde ar trebui sa sparga, e vinetiu-sangeriu pe o suprafata de marimea a cam 3 gamalii de ac ..
Mai astept pareri ..
Cat despre sotia varului
, intr-adevar, incearca sa ii convingi sa ii spuna, poate iti poti chiar tu asuma acest lucru, e foarte important sa stie ... oricum, cred ca simte sau ca-si va da seama singura, doar ca ii va fi ramas mult prea putin timp 
Gruia, farama de steluta
abe spune:
nushulica felicitari!! sa ai sarcina usoara si bebe sanatos!
nocom asa s-a manifestat si la maria roseola. si eu am fost cu ea la dr pt febra, m-au trimis si la orl, m-au pus sa-i iau si proba de urina dupa care m-au trimis acasa (fara niciun tratament satisfacator pt mine) si a doua zi i-au aparut bubitele.
andreutac felicitari pt achizitie si spor la amenajat!!
ange
ce pofta mi-ai facut cu sarmalele...cred si eu ca i-au placut Crinei!
azi la baita am invatat-o pe maria sa se spele pe maini si pe fata...era asa dulce cum isi freca manutele si intindea palma sa-i pun sapun...
abe spune:
nerantula eu nu prea am experienta cu maselutele inca, nu stiu ce sa zic...poate s-a format un mic hematom din cauza ca vrea sa iasa, probabil urmeaza sa sparga...
