MONTIGNAC (132) .... STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Ceau, fetele!
O fi foc tare ca am mancat ovazul cu iaurt nedegresat? iat la fructe am bagat o banana cam coapta, pe langa un mar si un kiwi.

Problema e ca nu prea mai am nimic nimic prin casa, ca s-a apucat barbatu-meu sa manance si el Monti si m-a lasat fara provizii

Trebuie sa merg la cumparaturi sa-mi iau lactate degresate ca nu se mai poate asa!

Ninha, mami lu' Mirci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Andanii imi pare rau. Si de la sporturi de-astea pasnice vin belelele?

Rivali, ce soacra simpatica ai. Adica tine si ea Monti?

Bee, si eu am burta de-aia lasata, desi am nascut normal... Dar ati vazut cata eram la sfarsitul sarcinii, toata lumea avea impresia ca la urmatorul pas voi pica in bot... Vergeturi cat cuprinde, bla bla. Voinicu' a avut 3,700 la nastere si dr ma amenintase ca daca iese peste 3,600 ma baga-n ceza ca n-are pe unde iesi. E, uite ca a avut... Si tot balciul cu circulara de cordon... Deeeci... nu e numai ceza de vina, dar... avem copii

In ciuda abaterilor inregistrate azi cantarul arata 52,2, deci -400g, asta dupa ce papasem 2 mere in colaborare cu fiu-meu. L-a distrat teribil sa-si infiga lopetile in mar, dupa care s-a gandit sa testeze si obrajii lu' mami

Ca sa va binedispun (si sa ma si laud, na!) va dau un filmulet cu crocodilul:
http://www.youtube.com/watch?v=FJ8gUNgdA0Q

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

andanii, multumesc pentru aprecierisi le primesc ca am mare nevoie de ele (am un psihic deranjat temporar). asta inseamna ca momentan nu mai merge la dans, concursuri etc? sau are voie dar in ritm mai domol? si eu trebuie sa ajung la dentist si tot imi fac curaj.

androix, ti-a raspuns deja melany. ea ma stie ca sunt fan dr.Oz. mi-a recomandat sa mi-o iau de la Curtea Veche, unde-i la promotie la 33 RON. m-am dus sa o miros si sa o pipai la diverta, unde se vinde la doar 44.50 RON. toata operatiunea am finalizat-o la cora, am gasit-o pe raft, am pus-o cu grija in cos, cat mai departe de punga cu peste proaspat. am decis ca nu pot astepta multe zile sosirea prin posta (plus ca eu nu locuiesc la adresa din buletin).

monnvas, am vizionat filmuletul si m-am distrat...apoi am spionat discret si-am remarcat o bunica foarte tanara in peisaj care arata extrem de bine (plus ca mi-a placut metoda infailibila de adormit copiii). felicitari pentru scaderea proaspat raportata!

rivali, si soacra mea l-a citit dar nu-i place pentru ca nu-i spune meniul pe zile. ea e adepta curelor drastice, care promit efecte rapide in 2 saptamani si are o vointa incredibila; cred ca a tinut tot ce exista pe piata, si fara nici o abatere; a tinut pana si oshawa care mie mi se pare imposibila. mi-e ciuda ca nu o conving sa manance monti (mai ales ca ea e bucatarul sef in casa). i se pare complicat monti, si se pare ca eu nu-i explic cum trebuie...mai insist pe langa ea.

melany, pentru digestie la noi in familie se beau urmatoarele: un suc de fructe rosii de la Nestle, care se gaseste in farmacii si hipermarketuri si care se ofera de obicei in procesul diversificarii la bebelusi peste 4 luni. a fost testat si s-au obtinut rezultate bune si la adulti. sau zeama de compot de prune, dar e cu zahar. sanatate!

maya, primim cum sa nu. dar tu ai slabit extrem de frumos pana acum, deci ti-ai perfectionat in ultima vreme si practica.

puisorul, cum merge recuperarea sotului?

bee, e bun slabitul ochiometric! eu n-am probleme cu burta, ba chiar e f comerciala, dar la mine de la genunchi in sus incepe dezastrul (si foarte greu slabesc si tonific zona asta).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya_m spune:

ANDANII imi pare rau pt. problemele aparutesa dea DD sa treca repede

MONNVAS cand ti-am vazut crocodilul in miscare mi-am adus aminte de al meu cand era la varsta asta cat era de dulce la baita cum ne facea dus cu piciorusele...mi-e dor de mirosul de copil mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

monnvas e un dulce copilul .... am vazut multe dintre filmele postate de tine pe you tube sa-ti traisaca si tu arati tare bine, nu esti grasa deloc, da chiar deloc .... da imi pare bine ca avem printre noi si persoane slabe care se vad grase .... stii de ce ? pentru ca sunteti un model pentru noi ... noi ne zicem asa : ei vezi , monnvas e slaba si uite ce silitoare e , eu grasa nu-s in stare ???? ba da , trebuie , trebuie sa am si eu ambitita ei .... vezi din cauza asta si sa nu ne parasesti da ??? te rugam

maya, ymca problema cu piciorul nu e de la dans neaparat aparuta , e o problema cu crescutul brusc .... se remediaza dupa perioada de odihna si fara sport ... deocamdata merge si sta pe margine si se uita, nu vrea sa stea acasa .... greu e cu microbul asta .... pai saptamanile trecute mergea tot asa sa stea si pana la urma dansa... cia se simtea in stare , da nu era confirmat de doctor repausul .... acuma ca i-a zis direct nu se mai joaca ... nu ar fi prea ok sa forteze picioarele

melany ce dumnezeu ai patit ???? nu aveai nimica ??? offff sa te refaci rapid , tinen-ne la curent cu ceea ti se-ntampla

ninnha cum ai facut ovazul cu iaurt ????

ralluca sa-ti traiasca pitica ... e o dulce pe tine nu te-am trecut in tabel .... nu vrei ???? ia da-mi datele sa te bag acolo , poate te fortez sa stai mai mult pe la noi

bee e f bun si slabitul ochiometric

hai ca am scris un roman ... v-ati plictisit de mine azi

offff mancarea cu care m-am laudat azi dimineata mi-a iesit asa sarata de si acuma-i simt sarea in stomac ... nu am tinut varza in apa deloc si era murata , ce sa va zis , saramura nu alta nu am mai gatit niciodata asa ceva , de unde era sa stiu si io , mica si prostuta

azi merg cu copilu la control la ochi sa vedem cum sta , controlul de la patru luni, speram sa nu creasca dioptriile de data asta , la noi e ffff bine sa stagneze doamne ajuta ... va spun eu diseara sau maine cum stam , de cand poarta lentile de contact e mult mai bine , adica a stagnat , da sa vedem acuma cum stam

acuma chiar ca termin, vorbesc multe si nevrute

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Hei, voi ce ati mai mancat azi?
Eu am papat
-o conserva de ton (produsa in 2007 in Ecuador!!!), cu niste -pastai de fasole galbena conservate (fara nici un gust, nici nu vreau sa ma mai uit cand a fost produs)si
-niste broccoli (cel puti asta a fost relativ proaspat).

Hm, una peste alta, sa zicem ca a fost ok.
Mai ziceti si voi ce mai mancati, sa ma inspir si eu.
va

Andanii, ovazul cu iaurt: las ovazul vreo ora-doua in iaurt si se inmoaie acolo, atat. daca am timp il dau prin blender inainte de a-l manca. mie imi place

Ninha, mami lu' Mirci
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wI3O97P/weight.png[/image

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Brava! M-ati trimis dupa cartea lu Oz si mi-am luat carte cu Jamie

Andanii, asa am patit si io cu varza. Am facut acu vreo 10 zile si ciorba de varza cu oase de porc, slabe foarte misto a iesit n-a fost grasa, a fost chiar fitness, si varza calita. Si cum noi mancam fara paine, am tinut-o eu in apa dar tot mi-a iesit o saramura de mancam o farfurie de ciorba si mi se strepezeau dintii. Si eu mananc sarat, nene... Pana la urma am zis ca nu se poate sa treaca o ditamai cratita de varza calita fara macar o mamaliga si am pacatuit o data cu o mamamliga langa ea si a fost singura data cand am mancat si eu cu mare placere din varza aia. Abia ce am terminat-o ieri ca nu mi-a venit s-o arunc dupa ce am muncit atata s-o toc. Acum mi s-a luat de varza murata pana la anul!

Ninha, uite eu am facut ieri o supa crema de legume un morvov, daca vrei sa fii fff corecta renunti la el, o juma de telina mare, o gulie, o ceapa, 5-6 linguri de linte verde am avut eu cred ca merge si rosie si vreo juma de kil de ciuperci. Acoperi cu apa, torni acolo niste ulei, eu am pus de masline, o ramurica de rozmarin, btw YMKA: eu mi-am cumparat la ghiveci din kaufland ca si eu am dat in patima ierburilor in ultima vreme si o lingurita de chimen. Pus capacul asa intr-o parte si fierte. Apoi scoasa zeama cam trei sferturi si pasata cu mixerul vertical direct in oala. Am adaugat zeama inapoi. Am prajit doua cepe si cand s-au prajit am pus peste ele niste muschi file afunmat taiat bucatele si l-am perpelit si pe-ala nitel. Pe urma rasturnat totul in supa si gata. Iese bestiala! E o reteta pe care e posibil s-o mai cititi si prin alte parti dar eu am facut-o din capul meu si pe parcurs am imbunatatit-o, cu alte cuvinte poate au inventat-o altii inaintea mea dar pentru mine eu am inventat-o

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Blogul grasei
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Brava! M-ati trimis dupa cartea lu Oz si mi-am luat carte cu Jamie

Andanii, asa am patit si io cu varza. Am facut acu vreo 10 zile si ciorba de varza cu oase de porc, slabe foarte misto a iesit n-a fost grasa, a fost chiar fitness, si varza calita. Si cum noi mancam fara paine, am tinut-o eu in apa dar tot mi-a iesit o saramura de mancam o farfurie de ciorba si mi se strepezeau dintii. Si eu mananc sarat, nene... Pana la urma am zis ca nu se poate sa treaca o ditamai cratita de varza calita fara macar o mamaliga si am pacatuit o data cu o mamamliga langa ea si a fost singura data cand am mancat si eu cu mare placere din varza aia. Abia ce am terminat-o ieri ca nu mi-a venit s-o arunc dupa ce am muncit atata s-o toc. Acum mi s-a luat de varza murata pana la anul!

Ninha, uite eu am facut ieri o supa crema de legume un morvov, daca vrei sa fii fff corecta renunti la el, o juma de telina mare, o gulie, o ceapa, 5-6 linguri de linte verde am avut eu cred ca merge si rosie si vreo juma de kil de ciuperci. Acoperi cu apa, torni acolo niste ulei, eu am pus de masline, o ramurica de rozmarin, btw YMKA: eu mi-am cumparat la ghiveci din kaufland ca si eu am dat in patima ierburilor in ultima vreme si o lingurita de chimen. Pus capacul asa intr-o parte si fierte. Apoi scoasa zeama cam trei sferturi si pasata cu mixerul vertical direct in oala. Am adaugat zeama inapoi. Am prajit doua cepe si cand s-au prajit am pus peste ele niste muschi file afunmat taiat bucatele si l-am perpelit si pe-ala nitel. Pe urma rasturnat totul in supa si gata. Iese bestiala! E o reteta pe care e posibil s-o mai cititi si prin alte parti dar eu am facut-o din capul meu si pe parcurs am imbunatatit-o, cu alte cuvinte poate au inventat-o altii inaintea mea dar pentru mine eu am inventat-o

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Blogul grasei
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!


multam fain, Androix, sa stii ca o s-o fac, ca am toate ingredientele

Ninha, mami lu' Mirci
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wI3O97P/weight.png[/image

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Andanitzo sanatate pentru baietoi
Daca mai modifici la tabel baga si la mine un 69 kg.De cate ori vine luni nu prea am ce raporta...se ticneste cantarul..

Mananc aiurea,cantitati mari...o purcica...

Mi-ati facut pofta cu varza aia..mergea cu o fleicutza de porc

Va pup

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Cu ce se ocupa OZ asta??

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput