MONTIGNAC (132) .... STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Rralu, scump piticul. Observ ca ai acelasi nume cu o colega de odisee, ai prin familie o pereche de gemeni nascuti in martie?

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Puisorule, multumesc, inseamna ca pot sa fac desert la o masa lipidica din tanti rodica si de papat separat - cu ceai, nu cu iaurt.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Ymka, din tot ce ai zis sigur sigur sigur ce ai scris la final ajuta suta la suta: antrenamentul la sala. Despre ce carte a dr, Oz povestesti tu acolo? A aparut pe la noi ceva?

Am aflat si eu ceva nou cu ouale alea ca nu stiam ca sunt lipidice. Nu am investigat inca branza. Evident si azi sunt pe fuga

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Blogul grasei
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!




Vezi la Curtea veche, sunt 2 carti de el.


Eu rar pe aici, rar la pc.Nu ma simt bine tot din cauza de digestie.Sunt terminataaaaa...nu stiu ce sa mai fac.Am incercat tot.

YMCA, esti super tare.
Va doresc zile linistite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rrraluca spune:

andanii, monnvas multumesc de complimente ...
monnvas,nu..nu are nimeni gemeni..coincidenta probabil...
andanii nu am primit nimic?!? mai trimit odata mailul in pm ..nu cred totusi sa fi gresit cand l-am scris...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Melany, nici cu supozitoare cu glicerina? Ulei de ricin? Sau nici chiar asa...

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Io iar am pacatuit... Daca a adus socrul o gramada de bunatati, na, azi a fost o felie de turta dulce!

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Rralu, piticul tau e tare scump. Are cam aceeasi varsta ca cel mic al meu. Alaptezi, nu?
Monvas, chiar daca esti slaba, am vazut, stiu, sa nu pleci, ca mi se face rusine cand vad cat de mici sunt abaterile tale!
EU vad ca slabesc chiar si ochiometric. Cand ati pus voi masuratorile in jurul taliei, m-am ingrozit. Clar am o problema. Nu are sens sa spun cat am cu burta cazuta de tot. Cand mi-o bag la loc in interior, ma mai apropii si eu de valori omenesti! Oooffff, 3 cezariene.....doar nu o sa fiu fara urme. Inca nu am energie de sport intensiv. Dar curand....Astept sa schimb prefixul la kg, sa vad pieile atarnand si o sa ma apuc de remediat ce se poate remedia cu sport.
Azi
D: paine neagra cu lapte si cafea
P: oua, cascaval, spanac
C: carne, spanac
G: grefuri



http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

buna dimineata fetele

ieri am facut o mancarica de varza murata cu carne si rosii la cuptor superrrrrrrrr .... abia astept pranzul ca sa o mananc

in rest ce sa va mai spun , ma deranjeaza o masea, ceva in dreapta .... ar trebui sa merg la dentist da mi-e frica de mor .... eu nu am prea avut probleme cu dintii, da probabil vine cu batranetea

bee burta lasata ???? offff sa o vezi pe a mea , o pot rula ..... da cu sport se rezolva, cel putin asa cred si sper

kg mele stau pe loc desi-s cuminte foc ... da sper , sper sa-si dea drumul speranta moare ultima ... da moare

am fost la doctor cu copilul .... concluzia repaus total de la sport de la crestere nu e totul perfect acolo la genunchi ... e mult de exlicat

cam astea-s noutatile

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rrraluca spune:

Bee nu alaptez...am nascut cu o luna inainte de termen, tensiune/preeclamsie...pitica avea 1,700...am avut lapte cam 3 saptamani pentru ca trebuia sa ma mulg,deoarece nu imi dadea fetita la san pana nu ajungea la 2,500 kg....si am pierdut laptele: suparari,ganduri...dar totul e bine, fetita a fost sanatoasa tun,si azi face 6 luni, are 6,400 si 64 cm...
...vine,vine primavaraaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Buna dimineata si de la mine!

Am absentat motivat nu v-am parasit. Am fost la socrii cu piticii ca nu mai rezistam eu singura cu ei acasa.
daca am fost la socrii=> l-am inselat pe Monti (cu supa de galuste, piure,...si multe chestii de care imi este rusine) De cantarit nu m-am cantarit si nici nu ma voi cantari pana saptamana viitoare de teama unei depresii.

Am recitit cartea lui Mihaita si am reusit sa pricep mai multe chestii si le-am mai consolidat in discutiile cu soacra (tocmai o recitise si ea)



Mergi la inceput