Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (371)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna si de la noi!

Chiar ca slaba activitatea, toata lumea ocupata. Eu ma gindeam ca deobicei nu aveti loc de mine...acum ca sunt si MARE...just kidding!!!

Alina sper sa nu fie vorba de gripa noua si apoi daca este nu cred ca a ajuns la Alex. Oricum ar face bine sa dezinfecteze perfect gradinita!


Mandarinutza sarcina usoara in comntinuare si numai bine. Iti doresc sa fie baietel. Asteptam vesti dupa 17.


Veroboroda ce frumoasa e Bianca!!! Iar tu esti suplaaa!

Cecilia bine ati revenit, sa nu fie nimic cu mucii aceia!

Andreea, Andreea, Tomally, haideti cu mai multe vesti despre print si printese.

Sabina felicitari pentru primul seminar!!!



-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
32+ cu David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Prietena mea a plecat. Ne-am simtit tare bine impreuna si m-am bucurat sa vad ca a ramas la fel de fina si dulce ca pe vremea cind locuiam impreuna doi ani in dulcele tirg moldovinesc.

Daria a fost numai dupa ea, nici nu o lasa sa manince, mereu o chema hai desenam, hai coloram, hai ne jucam. Ma simteam eu prost cit se urca pe ea, o pupa si o dragalea (cred ca unde eu nu mai pot sta sa ma calareasca si mi se pare foarte greu).

Ne-am promis sa ne revedem la vara pentru un sejur de plaja la PN si la tara.

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
32+ cu David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

salutare.
azi am reusit sa plec cu Eliza cu RATB-ul, a mers mult pe jos, a fost bine (am mituit-o c-o ciocolata pt copii inainte de-a pleca de-acasa).
In schimb Daniel s-a obisnuit in brate, tipa si urla de cum intuieste el ca vrei sa il lasi jos . Dar cum invatul are si dezvatz ...
Se misca tot mai bine in 4 labe, se indreapta catre jucarii chiar daca nu merge inca corect de-a busilea. A, si are 2 dintisori asa frumosi jos .

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.2007) si bondarel Daniel (27.06.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Ramonaiani felicitari pentru .
Pupicie Elizei plimbarete!

Eu mi-am updatat semnatura, Doamne ajuta!

Ceea ce imi aminteste...ieri a venit pe lume inca o nepotica de verisoara Andreea Teodora.

Fug la treburi si va doresc o seara linistita!

Yaia ai PM

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
33+ cu David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Prezent la strigarea catalogului! Si inca prezenta la munca. Seara buna sa aveti!

Poate ca ultimul lucru pe care il doresc altii este sa ma raneasca, dar este pe lista
Rox, mamica Alexandrei si a lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui veroboroda
Avem poze
http://www.flickr.com/photos/nasturel/


Vazut pozele cu dulcea Bianca!
Sanatate multa, sper sa scapati repede de tuse si de obiceiurile luate de la gradinita!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui veroboroda
Avem poze
http://www.flickr.com/photos/nasturel/


Vazut pozele cu dulcea Bianca!
Sanatate multa, sper sa scapati repede de tuse si de obiceiurile luate de la gradinita!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Rox, eu am terminat munca la 22:30, asa ca te-am luat!

Se pare ca timpul le rezolva pe toate...stop...Deci voi pleca... stop... Amanam planul bb2...stop...

O seara super truper!!!

Micul Yanis creste mare

Praslea cel voinic si perele de aur (ca mere avea mama inainte de odiseea in 40 de saptamani)...

"Nu-i nimeni drac si nimeni sfânt!
Credinta-i val, iubirea vânt
Si viata fum!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Roxana,

Si pt Annisia telegrafica, un

Mandarinuta, ce repede a trecut timpul, deja 15 saptamani si parca acum ne dadeai vestea. Ma bucur ca au trecut greturile, urmeaza partea cea mai frumoasa a sarcinii! Eu sunt convinsa ca orice ar fi bebele, fetita sau baietel, va veti bucura deopotriva!

Andreea,

Alina, si eu sper sa nu fie cazul de gripa noia la voi!

Erina, ce ma bucur ca ti-ai incarcat bateriile cu prietena ta. Auzindu-te povestind, mi s-a facut asa un dor de prietena mea cea mai draga, ea e in Timisoara si ne vedem atat de rar acum...Dar e cel mai aproape de sufletul meu!Wow deja 33 de saptamani! Abia astept sa iti vad comoara scumpa din burtica! Dar numai cand e sorocul, da?

Yaia, la voi bune toate, da?

Mariana, ce mare e Daniel deja, auzi dintisori, mers in 4 labe...vai, vai!


Noi suntem bine, mai rarut de-acum, ca ramanem fara buni, si va fi mai greu. Nici pana acum nu a fost usor, ca practic eu am fost mereu cu amandoua, Sara a respins-o constant pe buni, tare a ranit-o, dar de cand am venit eu din spital e nedezlipita si nu vrea sa coopereze decat cu mine. E greu cu sincronul programelor, de multe ori mesele le coincid si atunci Sara trebuie sa stepte sa termin cu alaptatul si uneori isi pierde rabdarea si cu altcineva nu vrea sa pape...Dar macar mama ma ajuta cu mancarea, spalatul curatenia, calcatul...Probabil ca voi apela la o femeie pt menaj, ca nu ma vad descurcandu-ma cu toate, bona nu stiu daca are rost ca daca Sara nici cu bunicile nu vrea sa iasa afara, sa pape, sa doarma...Va fi mult mai usor cand ca mergela gradi, dar asta va fi mai incolo cand va mai creste si Sofia. Altfel, e din ce in ce mai intelegatoare si cooperanta, pe Sofi o iubeste mult!
Noi cu alaptatul tot asa, uneori suge mai bine, alteori nu, perseveram, am incercat si cu suzeta, dar asa cum stiam, in momentele pe cate vi le-am descris Sofiei ii e foame...Asa ca in astfel de momente ii mai dau completare si se linisteste. Nu am de gand sa dezvolt o depresie si pe tema asta, voi lua lucrurile asa cum sunt, ma bucur ca laptic este si fac tot posibilul sa fie cat mai mult timp! Am vazut cu surprindere ca mai am in plus doar 4 kg, niic nu stiu cand s-au dus toate, cred ca in spital, ca acasa cu mama chiar pap bine!
Speram sa venim doar cu vesti bune, sa ne adaptam tot mai bine vietii in 4. Va multumesc tare mult pt sfaturi si sustinere!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Gabi, n-ai de ce sa faci depresie, ca nu e cazu, ai lapte, copiii sunt sanatosi etc etc.
Intrebarea e: daca o tii langa tine lipita toata noaptea(nu neaparat sput), nu ii e mai bine? ai incercat sa o lasi sa doarma langa tine?
nu uita ca primele 3 luni de viata extrauterina se mai numesc si trimestrul 4 de sarcina. Sofia vrea sa fie un intreg cu tine.

Incearca sa nu ii dai completare cu biberonul, ci doar cu seringa.

Mai e ceva, foarte important, sa nu uiti nici asta:

suptul asta obsesiv de noapte e suptul care mentine si stimuleaza lactatia. deci copilu stie de ce suge asa de des.

Hai ca nu e asa o tragedie, stiu insa ca e foarte obositor.Aminteste-ti si de Betty, la Mario, ii dadea si completare pana cand si-a dat seama ca nu e necesar si a renuntat, a alaptat dupa aia doar exclusiv pana la 6 luni, si inca nustiucat dupa aia, parca un an si ceva, deci f mult. Chestia e sa nu cedezi usor usor la fiecare scancet in loc sa-i dai inca odata san sa ii dai biberonu , nu ai de ce, pt ca tu ai f mult lapte, altfel n-ar fi dormit ziua 3 ore legate....


Piciulik? la apel??

ma duc sa dorm, sunt varza dupa migrena, dar macar mi-a trecut.





Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput