Breaking News - 7

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

Ati aflat, desugur, ca avocatul familiei,Brian Oxman, a declarat ca fotografia din ambulanta e trucata. Asta se scria pe forumuri de prin august. Incet-incet recunosc si ei adevarule evidente.

Si, cu doua zile inainte de a "muri", Michael a spus ca are incredere deplina in doctorul Murray. "Medicul meu este cel mai bun din lume". Iar dr. Tohme declara ca "Michael nu a avut niciodata un medic de familie".
http://www.sawfnews.com/Gossip/62787.aspx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

Cateva dintre declaratiile ambigue ale apropiatilor lui Michael stranse la un loc de un fan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Cum adica a recunscout ca poza era trucata? Medy, unde a declarat asta?

Nelia, da, la linkul cu The Man & Fated ma refeream. By th way, cum ai traduce fated? Destinat, sortit? De la fate - destin, soarta. De ce or fi ales titlul asta? Stii ceva despre asta?
Eu vreau sa vad cartea pe piata, inteleg ca se va lansa in iunie?

Cat despre firul cu filmul...da mai multe detalii. Teoria ta ar fi ca werewolful din film ar fi/va fi Michael?



--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Deci pica si poza, nici nu stim daca a fost in ambulanta.

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Daca va spun ca intotdeauna mi s-a parut a fi pozitia aceea a lui Michael cazut pe scena, din timpul concertului, nu o sa ma credeti... nici nu stiu daca am facut automat din minte comparatia, sau s-a mai discutat aici candva demult, sau am vazut in vreunul din sutele de filmulete de pe youtube...
Insa nu pricep de ce face avocatul afirmatia asta? Adica tocmai el il da in gat pe MJ? Nu merge...

Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank"> .... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Danat, pai face parte din scenariu!

Motanik, nu pot sa dau detalii pina cind nu vad filmele despre care vorbeam, ca nu le stiu. I-am dat comanda sotului, care a acceptat sa vada Ghost... si i-a placuuuut! Incet-incet, il convertim! Da, cam asa traduc si eu... Si The man... and fated.The man este melodia a caror versuri ma fascineaza in toata aceasta poveste, de mult, de citeva luni. Le stiti cred... si asa ii zice si in film: the man is here! Si am mai gasit ceva interesant, de bagat in seama: intr-un loc, Ortega spune despre film: i-am spus lui Michael, trebuie sa-l facem, e o mostenire extraordinara pentru ei (copiii sau fanii, nu mai retin, oricum e o citare din memorie). Cum adica? Nu trebuia sa fie spectacol? Ala e mostenirea, nu filmul This is it. Caut si vin cu probe...

Pai, nu era in ambulanta, ci la aeroport... Ma gindesc ca poate poza a fost facuta de altcineva, neimplicat, adica face parte din acele intimplari si aspecte care nu tin de MJ, ci de cei care incearca si ei sa profite un pic... ramine intrebarea de ce i-a luat atit de mult avocatului ca sa marturiseasca?

Sau poate ca are legatura cu faptul ca ta-su (care pare sa fie clar in afara problemei) si alti membri ai familiei vor sa-i dea in judecata pe cei implicati in luarea si implicarea fotografiei... daca se demonstreaza ca e trucata, atunci nu mai are cum sa existe proces, poate doar o penalizare pentru cei care au facut trucajul... Daca au bagat-o in montaj (Michael si echipa, inclusiv acel paparazzi, care s-a cam bilbiit cind a explicat cum a luat el poza), ca un argument in plus, si si-au dat seama ca au mers prea departe, ca uite, unii se prind... si acum vor sa elimine dataliul... Nu stiu! Dar poza aia de la inceput a parut in neregula... si chiar si ambulanta aia care se misca cu incetinitorul... de zici ca soferul abia atunci invata sa conduca. Si toti acei 'badigarzi' care dadeau indicatii si o dirijau... Dar na, e si el incepator in meseria de regizor, se mai intimpla si la case mai mari.

Mie mi se pare foarte clar ca totul e o regie, singurul dubiu pe care il mai am este indentitatea orchestratorului. Adica sper sa fie Michael, nu altcineva... si Michael sa fie totusi mort. Planul B, mai tineti voi minte... il indopam cu de toate, daca face concertul bine, daca nu... avem alt plan la indemina (filmul si restul), nu iesim chiar in pierdere. Sper din tot sufletul sa nu fie asa, ca e mai trist decit daca ar fi murit pur si simplu!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Probabil ca avocatul a vrut sa loveasca in mass media. Habar nu am.
Dar daca tot continuam teoria conspiratiei, credeti ca ar fi multi implicati? Daca Michael ar fi vrut sa dispara asa, probabil ca in afara de el ar mai fi stiut o persoana, maxim doua. Poate cel...mort a fost o sosie a lui sau poate legistul a fost persoana de incredere si mortul nu era mort deloc. In orice caz, daca a fost conspiratie sau nu, nu avea cum sa se increada in mai multi oameni, cu toti banii din lume, asa ceva nu poate sta mult timp secret, te scapi la sotie, la frate, la copil, umbla vorba imediat.

Mmm, ma entuziasmati iar si pe mine, nici nu stiu ce sa mai cred. Ii povesteam sotului meu despre treaba cu comic book si el ma intreba ce cred eu, i-am zis din instinct, fara sa gandesc vreun pic, ca oricum Michael traieste.

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

There's a man
Who plays the game of life so well
Ooh, there's such a man
His thoughts you can never tell, ooh
And it's just the way he
Thought it would be
'cause the day has come
For him to be free
I'm alive and I'm here forever


This is the man
And it's just the way she
Thought it would be
As he says, something has
Happened to me
Then he laughs, he kicks
And rolls up his sleeves
I'm alive and I'm here forever
This is the man [it]

There's a man
Everybody thought they knew
Ooh, there's such a man
He's not like me and you, ooh

And it's just the way she
Thought it would be
As he says, something has
Happened to me
Then he laughs, he kicks
And rolls up his sleeves
I'm alive and I'm here forever
This is the man

And it's just the way she
Thought it would be
As he says, something has
Happened to me
Then he laughs, he kicks
And rolls up his sleeves
I'm alive and I'm here forever
This is the man

And it's just the way she
Thought it would be
As he says, something has
Happened to me
Then he laughs, he kicks
And rolls up his sleeves
I'm alive and I'm here forever
This is the man
(this is the man)
Ooh yeah
(ooh, yeah)
This is the man
(this is the man)
This is the man.

'The man' sint si cei care conduc, guvernul, sistemul... si fated. Adica ei (they don't care about us) si destinatul!

Michael despre They don't care about us:

The idea that these lyrics could be deemed objectionable is extremely hurtful to me, and misleading. The song in fact is about the pain of prejudice and hate and is a way to draw attention to social and political problems. I am the voice of the accused and the attacked. I am the voice of everyone. I am the skinhead, I am the Jew, I am the black man, I am the white man. I am not the one who was attacking. It is about the injustices to young people and how the system can wrongfully accuse them. I am angry and outraged that I could be so misinterpreted.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Eu ma gindesc la un moooort... real... Care s-a oferit singur sa faca parte din plan, ca rasplata pentru tot ceea ce a facut Michael la rindul lui pentru el.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput